2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar ben doğum yaptım bugün. Melisama kavuştum. 38+1 ile sezeryan oldum. Bebek kilo almayınca ve suyum azalınca hemen almak istedi doktorum. Çok şükür herşey yolunda. Biz çok iyiyiz. Sabah doğuma girerken çok heycanliydim ve cooook korkuyordum. Ama korkulacak birşey yok muş. İlk covit testi aptilar. Sonra Nst ve damar yolu açtılar. Sonra ameliyathaneye geldim ve sipinal anestezi yaptiilar ve uyusur uyuşmaz sonda takildi. Hiç korkulacak bir şey yok muş. Hatta damar yolu daha çok acıtıyor. Sonra yarım saatte herşey bitti ve odama çıktım. İlk yurusumde kalkamam basaramam demedim. Başaracam yapabilirim diye nefesimi alıp kendimi kasmadan Kalktım. Sonda çıkarken hiç acımıyor. Dikiş yerlerine ve rahimde azada sızlama oluyor o da geyet normal. Ben çok iyiyim çok mutluyum herşey benim için pozitif. Çıkar çıkmaz ben başardım diye güle güle geldim. Şuan da tek derdim süt gelmesi. Bebeğim emiyor ama süt var mı yok mu bilemiyorum. 1 kaç damla gördüm ama doyuyor mu bilmiyorum
Hayırlı uğurlu olsun bebişiniz çok güzel de bir doğum hikayesi olmuş. Darısı bizlerin başına inşaAllah

Kızlar ben doğum yaptım bugün. Melisama kavuştum. 38+1 ile sezeryan oldum. Bebek kilo almayınca ve suyum azalınca hemen almak istedi doktorum. Çok şükür herşey yolunda. Biz çok iyiyiz. Sabah doğuma girerken çok heycanliydim ve cooook korkuyordum. Ama korkulacak birşey yok muş. İlk covit testi aptilar. Sonra Nst ve damar yolu açtılar. Sonra ameliyathaneye geldim ve sipinal anestezi yaptiilar ve uyusur uyuşmaz sonda takildi. Hiç korkulacak bir şey yok muş. Hatta damar yolu daha çok acıtıyor. Sonra yarım saatte herşey bitti ve odama çıktım. İlk yurusumde kalkamam basaramam demedim. Başaracam yapabilirim diye nefesimi alıp kendimi kasmadan Kalktım. Sonda çıkarken hiç acımıyor. Dikiş yerlerine ve rahimde azada sızlama oluyor o da geyet normal. Ben çok iyiyim çok mutluyum herşey benim için pozitif. Çıkar çıkmaz ben başardım diye güle güle geldim. Şuan da tek derdim süt gelmesi. Bebeğim emiyor ama süt var mı yok mu bilemiyorum. 1 kaç damla gördüm ama doyuyor mu bilmiyorum
Gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün. Bebişler tam gaz devam ediyorlar gelmeye maşallah. Yanlış anlamasan bişey soracam doktorların dediği gibi iki haftadır gelişimi kilo alımı durmuşmuydu dedikleri gibimi doğdu bebiş.

Hayırlı uğurlu olsun güzel anne 😍 Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻 Ne kadar pozitif bir doğum yaşamışsınız darısı başımıza çok sevindim sizin adınıza. Sezeryan olacağım ben de ve aşırı korkuyorum tahmini ne kadar sürüyor ameliyat ve eşinizi almışlar mıydı içeri?
Antalya Memorial da yaptım. Eşimi saglikci olmasına rağmen almadılar. Sezeryan çok hızlı sürüyor. Yarım saatte yapıyorlar. Zaten 5 dk bile sürmüyor bebeğin çıkması. Gerisi içini temizliyorlar dikiş falan. Sizde içinizi ferah tutun ve kendinizi sakın kasmayın. Aklınıza takılan ne var da o anda yanınızdaki insanlara sorun. Ama şunu soyleyim kesinlikle dayanilmayacak bir şey değilmiş. Darısı sizin dogumunuza. Sağlıcakla gelsin 🥰

Gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün. Bebişler tam gaz devam ediyorlar gelmeye maşallah. Yanlış anlamasan bişey soracam doktorların dediği gibi iki haftadır gelişimi kilo alımı durmuşmuydu dedikleri gibimi doğdu bebiş.
Bebeğim ultrasonda iki hafta sabit kiloda kalıyordu. 3300 falandı. Ve suyum azalmıştı. Bugün tartildiginda 3060 kg çıktı. Şükür sağlığında bir sorun yok. Ve kordonu boynuna iki tur dolanmisti. Ameliyat anında farkettiler

Antalya Memorial da yaptım. Eşimi saglikci olmasına rağmen almadılar. Sezeryan çok hızlı sürüyor. Yarım saatte yapıyorlar. Zaten 5 dk bile sürmüyor bebeğin çıkması. Gerisi içini temizliyorlar dikiş falan. Sizde içinizi ferah tutun ve kendinizi sakın kasmayın. Aklınıza takılan ne var da o anda yanınızdaki insanlara sorun. Ama şunu soyleyim kesinlikle dayanilmayacak bir şey değilmiş. Darısı sizin dogumunuza. Sağlıcakla gelsin 🥰
Ay umut doldurdunuz içimi inşallah dediğiniz gibi olur ❤️❤️❤️

Ay ne güzel doğumlar çoğaldı 🥺 biz de p.tesi 38 haftalık oluyoruz çok heyecanlandım. Geçen sene anneler gününde ne kadar ağlamıştım hiç umut yoktu çünkü bizim için. Doğal yollarla imkansız tüp bebekle dd düşük bir ihtimal diyordu doktorlar. Rabbime şükür ilk tüp bebek denememizde oluşan tek embriyomuzla hamile kaldım. Tutunmaz dediler tutundu düşük olabilir dediler olmadı 20 haftadan sonra erken doğum olabilir dediler çok şükür bu haftalara kadar geldik. Bazen halâ rüya gibi geliyor. Sağ salim yavrumuza kavuşabilsek 🥺🌼

Çok şükür abla oluyo kasılmalar 37+1 iz bakalim beklemedeyiz Allah hepimiznkini sağlıkla gelmesini nasip etsin ismi kesinleştimi prensesin 🤲🤲
Az kalmış seninde. İsmi zehra nida olacak inş. Ben sadece zehra olsun istiyorum ama ablaları illaki nida da olsun istiyorlar kırmak istemiyorum onları🤗

Tebrik ederim Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin darısı biz bekleyen hamişlere herkes sağlıkla kucağına alsın tek duam

Bende aynısını düşündüm birbirini tanımayan insanlarız kaç aydır her konuda destek ve yardımcı olduk birbirimize🥰doğumdan sonrada devam etsin ilişkilerimiz ben hepinizi tanımadığım halde sevdim iyiki varsınız🥰🥰
Çocuklar doğunca yavaştan azalıyor yazmalar, sadece çocukla ilgili bi soru olursa yazan oluyor oda zamanla azalıp gidiyor kimse bisey yazmıyor, herkes unutuyor gidiyor, 2016 mayıs anneleri gurubundaydim, gunde onlarca sayfa yazılırdı şuan kimse yazmiyor herkes birbirini unuttu bile malesef, herkes kendi hayat mücadelesine dalıp gidiyor
Kızlar tam 3 gün bakmamışım, 30 sayfa mesaj yazmışsınız. Oku oku bitmiyor ayol 😅 Doğuranların gözü aydın. Ben 41. haftada doğuran tiplerdenim, o yüzden 38. haftamda olmama rağmen hastane çantam bile hazır değil 😅😅
Ya benim birde sezeryan pazartesi kontrolüm var belkide 1 haftaya kadar doğum olacak, valize aldiklarimi yıkayıp doldurdum daha ütü yapacam, ilk çocuktaki heves heyacan başka oluyor ama iknci üçüncünün hevesi düşük oluyor bi tık
Maşallah canım, gozlerin aydin, Rabbim sağlıklı sıhhatli analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah

Canım gözün aydın ne güzel bir haber 🥰 Hoş geldi Melisamız Allah analı babalı büyütsün inş. 1. Gün bir kiraz kadar olurmuş mideleri bir iki damla gördüysen onu doyuracak kadar vardır. Emdikçe çoğalır inş sütünde.

Ya benim birde sezeryan pazartesi kontrolüm var belkide 1 haftaya kadar doğum olacak, valize aldiklarimi yıkayıp doldurdum daha ütü yapacam, ilk çocuktaki heves heyacan başka oluyor ama iknci üçüncünün hevesi düşük oluyor bi tık
Hevesi düşük olsa da korkusu da düşük oluyordur belki de mesela ben de sezeryan olacak çok kuurrkuuyoorruumm

X