2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Şimdi bu soruna şöyle cevap verim oda bence insana bağlı mesela ben hiç bozulma oldumu olmadımı dikkat etmedim ama bence bozulma yokeşiminde hiç bir zaman böyle bir lafını sözünü duymadım onun için hiç takılmadım. İnan cinsel ilişki zamanındada sıkıntı yaşamadık zaten yaşasaydık 6 çocuk olmazdıbenim bir arkadaşım var mesela çok takıntılı böyle şeylere iki doğum yapmıştı vajina ameliyatı oldu neymiş ona göre bozulma olmuş dedimya bence buda insanın ne düşündüğüne bağlı.

Konuştuk sigara konusunu dışarda içcek. “Gelmemiştir duman bak kokmuyor diyor” sabah ama kokuyla ilgisi yok illa gelmiştir.tekrar yıkanacak hepsi
yurt dışında olduğum için gelen mecbur bizde kalır çünkü oteller ve yemek çok pahalı .üstelik buraları bilmediği için eşim götürmeden dışarı çıkamaz.10 gün içinde illa gezmek isteyecekler ben lohusa olcam millet yemek gezmek bekleyecek gibi hissediyorum ev kalaba yani imkansız. İkimizde kalabalık sevmeyiz aslında nasıl olacak bilmiyorum.
Olmadı ben bebek 1-1-5 aylıkken anneme gitcem.isteyen de gelip kalsın gezsin artık ne diyim çözümü böyle buldum.
kayınvalidem çok iyi bakar bize ona güvenim tam.

Bu saçmalık bilimde bu konuyla alakalı ne bir makale var ne bir araştırma sezeryancı bir Dr un kafa karıştırması normal doğum iste bacım ona bakarsan benim ilk doğumun yalım 38 ee farzettiği yıllar yılı çocuğum olmadı yeni oldu üstelik riskli gebelik bir çok şeyle savaşıyorum üstelik yaşım var ve ilk gebelik bana kimse sezeryan demediği gibi sezeryan tercih değil hayat kurtaran müdahaledir diyor bu doktorunun beyninin içi çünkü zamansız doğurursun uykusundan uyandırırsın tatile denk gelirsin vs gibi nedenler ile Dr lar çok alıştılar tr de gebelere sezeryani böyle süslü cümleler ile üstü kapalı baskı yapmaya bu endişeleri artan bir annenin operasyona yönelmesi kaçınılmaz gösterilen bir şey ama hiç düşünme ayrıca bendede polikistik över sendromu vardı gebelik ve doğumla hiç bir bağlantısı yok kafanda gebelik öncesini bir sil kenara koy sonra doğumdan sonra ilgilenirsin doğum kendine has bir durum sürekli ebelerden Dr lardan duyduklarımı seninle paylaşıyorum şuan

Anladım şimdi hepsini teşekkür ederim açıklaman için güzelce yazmışsın.ben sancıları kaç olduğunu çok merak ediyordum.enfeksiyon konusu doğru sık tuvalet yap tutma enfeksiyon olmasın ztn onun için bir sürünür testi alıyorlar vajinadan onda varsa çıkıyor toksa güzel çünkü doğumda bebeğe geçiyor varsa hemen tedavi yapılıyor doğum öncesi magnezyum içinde kasılmaları azaltsın diye devam demiştir benim sancı yok ben bıraktım yavaştan hazırlansın diye bakalım

Birincisi sigara içen izmarit gibi koksana aşamaya biliyor o kokuyu sonra canım bütün iş sana kaldı yine..kayınvaliden varsa mecbur değiller sen gezdirmek zorunda değilsin.lohusa adama eziyet kayınvalidende kalma imkan varsa valla dene şansını pişman olmazsın zaten onların sana misafir burada kalsın diye teklif etmeleri gerekli o nedenle bence biraz kayınvalidene yanaş sat misafirleri Allah yardımcın olsun

Ben de kendime hayret ediyorum şişliğim yok dengesiz tansiyonuma rağmen

Bende evleneli 7 yıl olacak bu yıl,hala ilişki sırasında bazen acı oluyor, normal doğum bu yüzden çok acıtır mı çok ağrılı olur mu diye bazen düşünüyorum.Bozulma,genişleme olursa da,eşim açıkca söyler,kegel egzersizleri,pilates filan yapıp toparlamak ben de isterim.Çok kadında olunca merak etdim açıkçası.Teşekkür ederim
Ben de böyle düşünüyorum,6 yıl sonra gebe kalmak bana göre normal doğuma engel bir durum deyil.Doktor öyle söyleyince donup kaldım bir şey diyemedim,beklemediğim bir şeydi,çünki ilk başlarda da bunu diyebilirdi.2 hafta sonra gitdiğimde açık açık konuşmak istiyorum,normal doğum yaptırmak istemiyorsa,ben başka doktor arayım o zaman.Doktorum instagramda pek paylaşım yapan değil,ama yapıtıkları da ameliyat ya da sezeryanla ilgili,bana da sezeryan yanlısı gibi geliyor.Benim korkum normal doğumda bir şey olursa,ben de ömür boyu bunun pişmanlığını yaşarım,çünki eşim riske atmayalım diyor.

Selam kızlar normal doğum mu sizce sezeryan mı? İlk doğumum ve normal doğumdaki dikişlerden çok korkuyorum. Sezeryanın iyileşme süreci çok uzun. Yardımıza ihtiyacım var
Hakkında hayırlısı ama sen vajina bölgesine deriye atılacak bi kaç dikişten korkuyorsun ama sezeryan bir sürü iç dikiş ve karnının 7 tabaka yırtılması sezeryan da sonuçta bir ameliyat normal doğum esnasında atılan kesiyi o an hissetmiyorsun bile doğal olarak uyuşuyor zaten dikerken uyuşturyolar o iğneyi sinek ısırığı gibi hissediyorsun zaten sonrasındada dikişler zorlamıyor seni tuvalete falan rahat gidebilirsin zorlamadığın sürece haaa bu arada kimisinin vajina yapısından kaynaklı hiç kesi bile atılmıyor ben 2 normal doğum yaptım 3.sezeryan oldum inan normal doğumun zorluğu sadece dopum esnası rahat ol akışına bırak rabbim herşeyin hayırlısını versin herkese hayırlı doğumlar versin

Aynen canım tüm yazdıklarının altına imzamı atarım

İşte bu düşünceyi salgılamak için yapıyorlar zaten eğer ki doğumda bir sıkıntı olursa sezeryan alıyorlar bu kadar basit bu konu sen canını sıkma hatta ben doğmak üzere olan çocuğu bile sezeryanla doğum yaptırıldığını biliyorum..biraz araştır bak sende göreceksin. Bu bilgileri çünkü tamamen doktor ile alakalı sezeryancılara bakarsan ooo sezeryandan başka doğum olmamalı ama tüm dünya bu bakışa karşı

Kızlar bence bi sıkıntınız yoksa normal doğum daha iyi gibi ama birazda şans işi sanırım ama benim çevremde ikisini de yaşayan çok insan var hepsi normal doğumu öneriyor bende ilk normal yaptım sabah 8 de suyum geldi 4 sancım 6 da kavuşma sancı biraz sıkıntı oluyor ama bebek doğduğu an herşey bi anda kesiliyo ve dikiş anlamıyorsun bile ben mesela sonrasında wc den korkuyodum acaba acırmı yanma gibi his olur mu ama hiç bir şekilde rahatsızlık hissetmedim çok rahattım hatta aşırı rahat eve geldim o kadar hissetmedimki çok rahat davrandım dikişlerim açıldı sonra tekrar dikişe gitmek zorunda kaldım benim için sıkıntısı o oldu mesela bunda normal olursa o kadar rahat davranmıcam

paketli gıdalardan olabilir mi acaba çikolata vb. tatlı ne bilim fazla meyve. Ben bazen tutamıyorum kendimi çikolata bisküvi ne bulursam yiyorum
ayyy bilemedim olabilir valla son günlerde ben de aşırı sağlıksız besleniyorum. doktora mesaj atıp sordum bakalım ne diyecek

O da bize gelcek bakmak için türkiyede yaşıyor normalde akışına bırakcam ben diyeceğimi dedim sigara dediğin gibi içene çok kokmuyor sanırım

Kızlar benim göbeğimde hala çizgi oluşmadı neden anlamadım böyle göbek deliği üstünde belli belirsiz bir şey var gibi ama öyle altında falan net çizgi yok
Herkeste oluyo diye biliyodum yoksa daha yeni mi oluşacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…