2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Selam kızlar normal doğum mu sizce sezeryan mı? İlk doğumum ve normal doğumdaki dikişlerden çok korkuyorum. Sezeryanın iyileşme süreci çok uzun. Yardımıza ihtiyacım var
Benimde ilk doğum olcak bende normal istiyorum herkes en kolay kısmının dikiş olduğunu söylüyor sezeryanda toparlanmak daha uzun sürüyor süt sıkıntı oluyor bebekle ilgilenmek kolay olmuyor ona göre karar verebilirsiniz

offf ya hiç diyet yapmadım benim de aklıma süt ve süt ürünleri geldi acaba alerji mi yapıyor diye

Deepend kullandınız mı?Hangi ölçü?Trendyolda satıcının dediğine göre bana M uygun oluyor,amma buradaki kızlar L almış.Şuan kilom 60larda,boyum 156
ben 155 boy 67 kilo ile m aldım bence m alabilirsin

Sancıların kaç çıktı peki

Selam kızlar normal doğum mu sizce sezeryan mı? İlk doğumum ve normal doğumdaki dikişlerden çok korkuyorum. Sezeryanın iyileşme süreci çok uzun. Yardımıza ihtiyacım var
bunu ben de çok düşündüm çünkü doktorlar hep bir karar vermemi istemişlerdi. ama bence bu karar verilecek bir şey değil. ben kendimden örnek veriyorum belki yol gösterir. sabırla doğum zamanını beklemeye ve doğal doğum yapacakmışım gibi hazırlıklara başlayacağım. bebek gelmeye başladığında bir problem olursa vs zaten doktorlar riske atmaz, sezeryan olurum. bu süreçte kontroller devam ettiği için yine bi aksilik olursa doktorlar söyler. ama ortada
her şey doğal ilerlerken sezeryan tercih etmeyeceğim. bu arada sezeryanı küçümsediğimden değil lütfen yanlış anlaşılmasın. ancak ülkemizde bir kolaylık olarak görülmeye başlanmış dsö sezeryan oranının maks %15 olması gerektiğini söylerken bizim ülkemizde bu oran çok çok yüksek. bir şekilde yönlendiriliyoruz. çünkü doktorlar için bir kolaylık, günü saati belli. halbuki doğal doğum zaman alan bir süreç.
bu arada eğer sezeryan olacaksam da şu isteklerde bulunacağım, kordonun hemen kesilmemesi, bebeğin yüzüne fazla ışık tutulmaması, doğar doğmaz ten tene temas ve bebek göğsümdeyken kalan ameliyat işlemlerinin tamamlanması. büyün bunları doğal doğumda da isteyeceğim. bebeğe anneye, iyileşmeye, oluşacak muhtemel travmaların en az hasarla atlatılmasına, emme refleksinin gelişmesine vs vs bir sürü şeye çok faydalıymış

Bak benim yaşadığım yerde senin isteğinle asla sazeryan yapmıyorlar eğer riskli bir durum varsa dediğin gibi zaten onlar karar veriyor. Bencede türkiyede keyfi çok sezeryan doğum yapılıyor özellikle özel hastanelerde bende küçümsemiyorum kimsenin kararına asla karışmıyorum ama 5 doğum yapmış biri olarak söyliyebilirim normal doğum cidden candır.(keyfi yapılan sezeryana karşı) ha eğer ciddi bir durum olmuş mecbur kalınmış o çok ayrı tabiki

Canım doğum esnası zor olsa en sağlıklı yöntem normal doğum tabikide, ben ikinci sezeryani olacam nasipse, sezeryanda doğum esnasında bisey hissetmiyorsun ama vücuduna bıçak değiyor kolay bir doğum yöntemi değil,dikişler kolay iyileşmiyor, benim şuan bile sıkıntım ilk sezeryandaki dikiş yerlerim çok sızlıyor gerildikçe. Oğlum 7 yaşında ve her yaz sıcaklar arttıkça dikislerimin sizisindan gunlerim sıkıntılı gecerdi. Çocuğum kucağıma otursa dikiş yerleri ağrıyordu. Normal doğumun acısısini 1 gün çekersin, sezeryani sürekli bi sıkıntı halinde yaşıyorsun

Allahtan fazla kilo almadım sadece 5 kilo düşünüyorum eğer bide fazla kilo alsaydım kii zaten kiloluyumo zaman vay halime
Çok şükür ki bende kiloluyum çok almadım sana katılıyorum kızzz başardık sona yaklaştık öyle böyle çok şükür bin şükür

Benim fikrim normal doğumdan yana benim ilk doğumumda hiç dikişim olmadı diğer 4 doğumumda oldu ama hiç sıkıntısını yaşamadım. Tabi bu insanın vücut yapısına göre değişiyor bazılarını etkileyebilir onun için bişey diyemiyorum. Ama şuda var sezeryan doğumdada dikiş oluyor kimisi çok etkileniyor kimisi az

Kızlar,benim dün kontrolüm vardı,ultrasona girmedim ama,doktor 2 hafta sonraya tekrar çağırdı,onda gireceğim.Ben 6 yıl sonra gebe kaldım,bir çok defa yazdım,bilenler biliyor.Doktorum 6 yıl sonra gebe kaldığın için normal doğum riskli dedi.Zor hamile kalmışsın,sezeryan olması daha iyi dedi.Bende bu kadar yıl gecikmesi ilk doktorumun yalnış tedavi uygulaması,2ci doktorumun yazdığı tedavinin bana olumsuz etkisi,sonra benim ilaç tedavisini bırakıp bitki tedavisine yönelmem,sonra da bir hastalığa yakalanmam sonunda 2,5 yıl korunmamız neticesinde oldu.Tedavisiz hamile kaldım(macunlar falan alıp eşim ve kendim yedim,bence onların etkisi de oldu,çünki 1,5 yıl içinde eşimin ireli hareketli sperm sayısında artış vardı).Bende polikistik over sendromu varmış,bunu da kendim araşdırıp okudukca öğrendim.Adetlerim hep 30 günü geçerdi,yılda 12 defa değil de,9-10 defa adet olurdum yani.Ginekoloji tdavide yalnış adamlara denk geldim,ilk evlendiğimde çok acemiydim,araştırıp okudukça öğrendim,kısmet bu zamanaymış diyorum,çünki kendimi suçlu bulmam bir işe yaramıyorum.Önemli olan hatalardan ders çıkarmak.
Ben hamileliğimi rahat geçirdim diye bilirim,şimdi de bir sıkıntım yok.Bu durumda ben normal doğum yapmak istiyorum.Sizlerin uzun süren kısırlık sonrası normal doğum yapan akrabası,arkadaşı varmı?Rica etsem doktora kontrole gidince bu durumu sora bilir misiniz?Benim için normal doğumun riski çok mu fazla?

Çok sayılı doğumdan sonra vajinada bozulma oluyor mu?Cinsel ilişki zamanı sıkıntı yapıyormu?Doktorlar vajina ile ilgili operasyonlar yaptıklarını çok paylaşıyorlar,facede de bu operasyonu yapmak isteyen kadınların çok olduğunu görüyorum.

Sancıların kaç çıktı peki
Geçen hafta 50 olmuştu en çok, bu hafta da 40 Lara geldi indi bi ara 82 gördüm ama bebek gerdirince de etkiler mi bilmiyorum. 36dan sonra olsa düzensiz olduğu için yalancı kasılma diye umursanmayacakmış ama benim en iyi ihtimalle 34te başladığı için bunu erken buluyor. Ekranda sancı artarken ben hiçbir şey hissetmiyorum. Doğum için belirli aralıkta gelir ve aynı değere çıkan tepeler oluşur yani düzenlidir, bu doğum sancısı değil dedi ama normal de görmedi bu haftada olmasını. Boş su iç magnezyuma devam et ve mesaneni dolu tutma devamlı tuvalete git dedi. İdrar yolu enfeksiyonu da yapabileceği için geçen hafta tahlil istedi ama temiz çıktı. Dr muhtemelen enfeksiyon çıkacak demişti ama çıkmayınca neden erken başladığına dair bir tahmin yapamadı. Yine de 40ı bekleyebilirmiş bebiş ama ben de erken gelmek istiyorsa engellememe yanlısıyım. Belki bebeğim için bu daha hayırlıdır.

L alırsam,büyük olup dışarı sızma yapar diye tedirginim.

Giyinip denedinizmi?Rahatmı?Size rahatsa ben de öyle alayım.
Ben denemedim ama normal doğum yapan arkadaşım da fit bir gebe idi m almış bana L al dedi ben de onun gibiyim. Büyüğün zararı olmuyor galiba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…