2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Keşke normal doğumun rahatlığını bi kere görebilseydi anne adayları ama ne diyim kız genelde millet neşterden ameliyattan korkar sen normal doğumdan korkuyorsun haahhaha bende bu grubun normal doğum destek kolu oldum sanırım 🙈
Benim hatam negatif doğum hikayeleri okumam oldu 🙄 tabii ki normal doğumun sonrası daha güzel biliyorum ama yine de korkuyorum . Haftaya kesinleşecek doktor düşün gel demişti en son 😂

mathildays mathildays canım beşikle ilgili bilgi vercektim sana elele madre 😂 hala almadıysan geçen gün kurduk geri kapattık bence gayet kullanışlı alabilirsin tek olumsuz yanı 15 kg un üstüne çıktığında taşımayabilir ama yani gayet konforlu ve rahat diyebilirim sana buda benimkiler kurarken çekmiştim tam bitiminde video çektim ama burdan gönderilmiyo malesef

Eklentiler

• IMG_6841.jpeg
    IMG_6841.jpeg
    125,6 KB · Görüntüleme: 87
Ben bunu aldım mezureyle kalçamı ölçtüğümde 110 çıkmıştı sizce doğrumu almışımdır deneyip mundar etmek istemiyorum 😂

Eklentiler

• IMG_6931.jpeg
    IMG_6931.jpeg
    138,9 KB · Görüntüleme: 76
Kızlar benim göbeğimde hala çizgi oluşmadı neden anlamadım 😅 böyle göbek deliği üstünde belli belirsiz bir şey var gibi ama öyle altında falan net çizgi yok
Herkeste oluyo diye biliyodum yoksa daha yeni mi oluşacak
Herkese çıkcak diye bişe yok

mathildays mathildays canım beşikle ilgili bilgi vercektim sana elele madre 😂 hala almadıysan geçen gün kurduk geri kapattık bence gayet kullanışlı alabilirsin tek olumsuz yanı 15 kg un üstüne çıktığında taşımayabilir ama yani gayet konforlu ve rahat diyebilirim sana buda benimkiler kurarken çekmiştim tam bitiminde video çektim ama burdan gönderilmiyo malesef
Bende bundan tercih ettim bencede kullanışlı çoğu özelliği bir arada toplamışlar

Evet gayet kullanışlı ama işte 3 yaşından sonra kaldırmayabilir sanki kumaş olduğu için sanırım ondada yatağa geçiş yapılır gibi 😇
Aradaki katı çıkarmak lazım ağırlaşınca genelde öyle yapıyorlar ben 3 yaşa kadar beklemicem yatak için daha erkenden geçiririm

Keşke normal doğumun rahatlığını bi kere görebilseydi anne adayları ama ne diyim kız genelde millet neşterden ameliyattan korkar sen normal doğumdan korkuyorsun haahhaha bende bu grubun normal doğum destek kolu oldum sanırım 🙈
Bende desteğim normal doğum dışında düşünemiyorum 7 kat derimin kesilmesi fikri korkutuyor asıl çünkü altta kesi bile olsa minnacık bir üst deri o ama diğeri başka.. ha Allah korusun bir şey olur beklenmedik tamam sezeryan hayat kurtarır benim için. Bu kadar bu konu
Daha ben 33 haftadayım da ne bileyim oluşmayınca yeni olcak sandım 😂😂😂
Kuzum aşkında o çizgi beyazmış her gebede olurmuş ama hani gebelik maskesi deriz ya koyu lekeler çıkar işte o koyulaşma o çizginin üzerinde oluşunca çizgi belirtirmiş o nedenle çizgimiz çıktı dermişiz ama o hep varmış bunu düşünebilirsin bir araştırmada okumuştum.ilaveten hiç görmeyen de oluyor ve mesela benim var ama yarısı 8. Haftada çıktı diğer yarısı 25 ten sonra oluştu böyle ilginçliktw oluyor hiç olmayada bilirdi 🥰
Benim hatam negatif doğum hikayeleri okumam oldu 🙄 tabii ki normal doğumun sonrası daha güzel biliyorum ama yine de korkuyorum . Haftaya kesinleşecek doktor düşün gel demişti en son 😂
Sana tavsiyem Yusuf olgaçın (Dr) İnstgram sayfasını aç tüüüm doğumlarının altında üstünde yazanları oku videolara bi bak bakalım normal doğum neymiş hatta doğum yapanların konuşmaları olan videoları var ama başkaca araştırma ha illa araştırır dersen yine dr söylerim sadece seninde fark ettiğin gibi olay doğru yöne bakabilmekte dilerim en hayırlısı olur ama doğumu bebek seçer biliyormusun aslında asıl olay budur bunun konusu derin.bir tavsiyemde tr de kolay bulursun hipnobirthing kitabını al oku bence geç sayılmaz bir kaç günde biter bütün mantığını kavrayacaksın ve diyeceksin ki ben ne düşünmem gerek çok iyi biliyorum diyeceksin umarım endişelerin kaybolur seçimin kolaylaşır 🌸🥰

Ben bunu aldım mezureyle kalçamı ölçtüğümde 110 çıkmıştı sizce doğrumu almışımdır deneyip mundar etmek istemiyorum 😂
Trendyolda soru cevap kısmında ölçüyü gebelikten önceki ölçülerle veriyor diye hatırlıyorum.O yüzden bir de buradakı kızlara sorayım dedim.Ben eczaneden istediğimde bana bakıp çocuk bezinin büyükler için olanını verdi,evde denemek ve ölçüye karar vermek için,o da M ölçü ve tam oldu.

Selam kızlar normal doğum mu sizce sezeryan mı? İlk doğumum ve normal doğumdaki dikişlerden çok korkuyorum. Sezeryanın iyileşme süreci çok uzun. Yardımıza ihtiyacım var
1 kez normal doğum yaşamış biri olarak normal doğum.ama bence buna en güzel cevabı ikisini de yaşayan biri verebilir. Aslına bakarsaniz kişiye göre de değişebilir. Psikolojiniz ne istiyorsa ona yönelin 😊
Kızlar,benim dün kontrolüm vardı,ultrasona girmedim ama,doktor 2 hafta sonraya tekrar çağırdı,onda gireceğim.Ben 6 yıl sonra gebe kaldım,bir çok defa yazdım,bilenler biliyor.Doktorum 6 yıl sonra gebe kaldığın için normal doğum riskli dedi.Zor hamile kalmışsın,sezeryan olması daha iyi dedi.Bende bu kadar yıl gecikmesi ilk doktorumun yalnış tedavi uygulaması,2ci doktorumun yazdığı tedavinin bana olumsuz etkisi,sonra benim ilaç tedavisini bırakıp bitki tedavisine yönelmem,sonra da bir hastalığa yakalanmam sonunda 2,5 yıl korunmamız neticesinde oldu.Tedavisiz hamile kaldım(macunlar falan alıp eşim ve kendim yedim,bence onların etkisi de oldu,çünki 1,5 yıl içinde eşimin ireli hareketli sperm sayısında artış vardı).Bende polikistik over sendromu varmış,bunu da kendim araşdırıp okudukca öğrendim.Adetlerim hep 30 günü geçerdi,yılda 12 defa değil de,9-10 defa adet olurdum yani.Ginekoloji tdavide yalnış adamlara denk geldim,ilk evlendiğimde çok acemiydim,araştırıp okudukça öğrendim,kısmet bu zamanaymış diyorum,çünki kendimi suçlu bulmam bir işe yaramıyorum.Önemli olan hatalardan ders çıkarmak.
Ben hamileliğimi rahat geçirdim diye bilirim,şimdi de bir sıkıntım yok.Bu durumda ben normal doğum yapmak istiyorum.Sizlerin uzun süren kısırlık sonrası normal doğum yapan akrabası,arkadaşı varmı?Rica etsem doktora kontrole gidince bu durumu sora bilir misiniz?Benim için normal doğumun riski çok mu fazla?
Ne tuhaf bir durum olmuş. Normal doğum neden riskli olsun ki. Bana doktorlar bahane arıyor gibi geliyor. Normal doğum olunca gecesi gündüzü olmayacak işlerine gelmiyor sanırım. Vakti saatinde kendilerine göre kesip alıyorlar 😣 olmadı başka doktorlara danışın içiniz rahat etsin riski yoksa normal doğum isteyin.

Kaypak tünelle 2 aydır uğraşıyorum canım parmaklarımın bazıları hissetmiyorum doğumdan sonra geçecekmiş güya ama bakalım inşallah
Ah kuzum ben de öyleyim. Malesef doğurup şişin inene kdr devam eder dedi. Artabilir korkma dedi. Ki nitekim arttı da. Sürekli uyuşuk gibi ellerim. Başka dert tasa gelmesin Rabbim den buna da razıyım... Halimize şükür , gözüm kulağım sende, kendine dikkat et

Ah kuzum ben de öyleyim. Malesef doğurup şişin inene kdr devam eder dedi. Artabilir korkma dedi. Ki nitekim arttı da. Sürekli uyuşuk gibi ellerim. Başka dert tasa gelmesin Rabbim den buna da razıyım... Halimize şükür , gözüm kulağım sende, kendine dikkat et
Evet ilerliyor ama şu çekilince düzelecektir orası net.. ben şimdilik iyiyim ama an be an yazıyorum bakalım

X