2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün kac kilo doğdu bebis ve neden kuveze girdi ? Bende 37+2 deyim suan yarın kontrole gideceğim yani her an doğum olabilir benimde bebis 3 hafta geriden geliyor sekerden dolayı erken alacaklar. Kuveze girme ihtimali var ama girmesin diye bol bol dua ediyorum. Büyük ihtimalle benimde sezeryan olacak gibi

Evet benim takip ettiğim dr de böyle dedi kemikler doğum anında açılabilir önceki haftalarda bakıp sezeryan kararı vermek( çok baskın bir rahatsızlık yoksa) yanıltır.Doğum sancısı başlayınca hem bebeğin pozisyonu ve çatı kontrol edilebilir demiş. Bakalım benim sonraki randevum 36. Hafta çatı falan bakılacak mı?
Bizim bebeğe dr iri diyor eşim de sezeryan mı normal mi olacak hocam dedi. Kadın şaşırdı sezeryan acil durumlar içindir anne bebek sağlıklı olduğu sürece normal doğum dedi. Eşimde sezeryan olim istiyor

35+3 den selam ama. Fena diş agrısı cekiyorum yani başımı duvaralara vurcam sadece parol içebiliyorum iki gündür etkisi geçince hap geri başlıyo neyapcam bilemiyorum mmm

Benim bebeğimde 3 hafta geriden geriyordu doktor daha fazla bekletmek istemedi dün sezeryan oldum. 50 cm 2500 kilo doğdu

Benim bebeğimde 3 hafta geriden geriyordu doktor daha fazla bekletmek istemedi dün sezeryan oldum. 50 cm 2500 kilo doğdu
Peki neden kuveze girdi solunum sıkıntısı mı var. Benim doktorum kilodan girmez ama solunun sıkıntısı vs olursa kuveze girebilir dedi. Benimde hemen hemen 2500 kilo doğacak yani oyle tahmin ediyoruz

Canım doğumu yapacak olan sensin eşin neden böyle bi istekte bulunuyor anlamadım biz kadınlar çok güçlüyüz her zorluğun altından kalkarız evelallah sen yine de sancını bekle duruma göre karar verilir zaten herkesin doğumu kendine özgü nasıl bi doğum istediğine sen karar vermelisin

Geçmiş olsun canım
Teşekkür ediyorum
Yani inşallah ben yaşamam o problemi çünkü normal doğum istiyorum Allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin

ay ben de eşim sezeryan olacağız dediğinde sen sezeryan doğur o zaman benimkine karışma diyordum

Normal doğum acısını çekim istemiyor ama epidüral olcam zaten biraz acı da olsun şuan yanımızda kimse yok sezeryan olursa planlı olduğu için rahat edecek

Bende sürekli sağıyorum ama gelmiyor extra bir şey yaptınız mı
Oksidasyon masajı YouTube dan yazıp bulabilirsin etkisi olur diye düşünüyorum hurma yı çekirdeğini ağzında em doğumu başlattığı gibi oksitosin salgısını artırıyor oda süt demek bol bol sağım masaj dene gelsede gelemese bile ama kısa sürede gelir

35+3 den selam ama. Fena diş agrısı cekiyorum yani başımı duvaralara vurcam sadece parol içebiliyorum iki gündür etkisi geçince hap geri başlıyo neyapcam bilemiyorum mmm
Tansiyonunuza baktınız mı acilen bir ölçün yüksekse baş ağrısından ve tansiyondan doktora bahsedeçin

Peki neden kuveze girdi solunum sıkıntısı mı var. Benim doktorum kilodan girmez ama solunun sıkıntısı vs olursa kuveze girebilir dedi. Benimde hemen hemen 2500 kilo doğacak yani oyle tahmin ediyoruz
Soluk alırken biraz zorlanıyordu kanında enfeksiyon varmış tedaviye başladılar.
Canim gece en az 2 saatte bir sağım yapmayı unutma. Mutlaka alarm kur. Bebeği prematüre kuvezde olan anneler öyle yapıyor.
Bende öyle yapmaya başladım uyuyup dinleniyorum çay falan aldım kendime
Bakayım masaja dün hurma kuru incir rezeneli çayı vs aldım kendime süt sağmaya çalışıyorum 2 cc anca geliyor enjektöre. Birde kozlar bende enjektör aldım çok az olan sağdıklarımı enjeksiyonla dolaba atıyorum büyük kapta saklaması zor diye evdeyken öyle götürüyorum. Hastanede de enjektörle alıyorlardı

Tez zamanda düzelir kavuşursunuz insAllah canım bizimde bugün kontrol var bakalim ne diyecekler

Günaydın kızlar iki gündür bebişin kıyafetlerini yıka ütüle yerleştirmekle uğraşıyorum çantayı da hazırlamaya başladım eksikler var tabi bebek bezi almadım henüz diğer çocuklarımda molfix kullandım bunda da aynı öyle yapacağım benim kız 40. Haftayı beklemez gibi geliyor şimdiden ağrılarım başladı karın sertleşmesi aşağı baskı yapması doğumun nasıl bişi olduğunu bilmesem her sancıda hastaneye koşturururdum herhalde Allahtan tecrübeliyim o konuda

Merhabaaa bugün kontrolüm vardı. 36+2deyim şüşko kızım 3100 gram 49.7 cm olmuş ama ben pek ihtimal vermedim. Geçen hafta 2600 gr 45.5 cm çıkmıştı doktor karın çevresi ilerde zart zurt demişti. Bu haftaki doktor çok da ilerde değil iyi dedi ikisinden biri yanlış ölçtü bence ama hadi hayırlısı
Suyu gayet iyiymiş nst de iyiydi haftaya tekrar çağırdı. Ufukta doğum gözükmüyo ama belli de olmaz dedi
Tansiyonum 2 haftadır 13e 8 çıkıyo tekrar ölçtürüyolar 12ye 7 çıkıyo günde 3 kere takip et yğkselirse acile gel dedi buna biraz canım sıkıldı bu haftalarda çok tehlikeliymiş suyuma limon sıkarak içeyim biraz belki yükselmesini önler bilemiyorum

Merhaba, bugün tam 35 haftalık olduk. Ama son birkaç gündür aşırı ağırlaştım. 2 gün bebek kıyafetlerini yıkadım ütüledim, biraz ayakta dolansam yorulur oldum. Belime kasıklarıma adet sancısı gibi ağrılar giriyor, vajinamda bıçak saplanması gibi ani ağrılar oluyor, oturup kalktığımda çatı kemiklerim çok ağrıyor, ve dizden aşağısı bileklerim falan birden şişti,çoraplar oturuyor. Ve bu benim neredeyse hiç kilo almamış halim.
Cuma günü kontrolüm var bakalım dr ne diyecek

Maşallah 40 ı bekleyecek senin kız sağlıkla gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…