2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bugün ebe kontrol vardı yakında magnezyum bırakacağımı söyledi veee kötü olan şey şu ki dün huzursuz bacak sendromum Nirvana yaptı daha magnezyum bırakmamışlen perişan oldum haftaya bırakınca ne olacak düşünemiyorum.Bebek kanalda değil ama kanala girme çabaları verdiği için cumartesi pazar sancılarım başladı hatta cumartesi nefesim kesildi sancıdan.Pazar iki kez oldu ama daha hafif bu güzel haber dedi.çünkü bu haftalarda kanala girme eğilimi olmalı girmeli dedi.çünkü kanala girer girmez doğum olmuyor zaman alıyor o süreçte zaten kanala girmesi ayrı sancı oluşması ayrı vs.. sende destek ol ona dedi tamam dedik..ahududu yaprağı çayı hurma çömelme yürüme yapılacaklar listem. Ben ne yaptım tüm gğn uyudum hala uyuyabilirim acaip bir uyku halim var gece uyumadığım için

35+5 bugün ay şu çatı olayı kafamı bulandırdı benim darsa benim çatım açılma olmaz mı yani anlamadım off açılmazsa sezaryen olurum o halde
İki tane normal doğum yaptım hiç çatı muayenesi yapılmadi .. birini özelde yaptım birini devlette ozeldeki doktorum bile sezeryan istediğim halde normale yönlendirdi sağlıkli olan bu dye ... Zor mu illaki canından can çıkiyo ama o anki his sancı bebeğin vucudundan çıkışı bambaşka bişe her kadın bunu yaşamalı 😇

Kızlar ben bugün sezeryan ile doğum yaptım. Bebeğime yatış verdiler. Topicte ilk doğum yapan benim galiba rabbim herkese sağlıcakla doğum yapmayı nasip etsin
Küvözde mi şimdi İnşallah sağlıkla çıkar canım sen kendini üzme şimdi senin ona süt verebilmen için moralini yüksek tutman lazım en kısa zamanda da kavuşacaksınız inanıyorum iyi haberlerini bekliyorum

Kızlar ben de 3 normal doğum yaptım hiç çatı muayenesi olmadım zaten çatı denilen şey doğum anında bile açılabilen bişi eğer başka bi sıkıntı yoksa normal denemenizi tavsiye ediyorum doktorlar kolaya kaçıyorlar sezeryan onlar için daha kolay normal doğumda daha çabuk toparlanırsınız bebeğinizle kendiniz ilgilenirsiniz dediğim gibi başka sıkıntı yoksa çatı dar diye sezeryana yönelmeyin

ben de normal doğum düşünüyorum bir aksilik olmazsa. eğitim aldığım yer hep dayanılmayacak bir durum değil diyorlar.. gönlüme göre bir yer buldum gibi. elazığ’da🙈 bu mesafe beni biraz endişelendiriyor ama bakalım hayırlısı.. 1.5 saate yakın yolumuz var. iki hafta sonra 37.haftadayken muayeneye gidip doğumla ilgili konuşacağız ♥️

Kızlar ben de 3 normal doğum yaptım hiç çatı muayenesi olmadım zaten çatı denilen şey doğum anında bile açılabilen bişi eğer başka bi sıkıntı yoksa normal denemenizi tavsiye ediyorum doktorlar kolaya kaçıyorlar sezeryan onlar için daha kolay normal doğumda daha çabuk toparlanırsınız bebeğinizle kendiniz ilgilenirsiniz dediğim gibi başka sıkıntı yoksa çatı dar diye sezeryana yönelmeyin
Bende normal doğum düşünüyorum zaten bugğn dr sordu normal düşünüyorsun demi dedi evet dedim sadece ilk hamileliğim olduğu için bilgisiz ve tecrübesizim ben her türlü bilgiye de açım tecrübeliler hiç sıkılmadan nilgi paylaşımınyapabikşrsiniz 🥰 teşekkür ederim bu arada

Ben muayeneden dönüyorum şuan normal doğum mu istiyosun dedi biraz korksamda normal olursa daha iyi dedim ozaman önce elle muayene edicem dedi ve açıklığım yokmuş ama çatı kemiğimle alakalı olumsuz konuştu bebek başıyla baskı yaptığında sorun olabilir vs dedi tamda hatırlamıyorum o an elle muayenenin etkisindeydim ama baş aşağı dönmüş defnekuşum 2676 gr 48 cm olmuş çok iri bi bebek değil dedi şimdi bu çatı olayı kafamı karıştırdı benim bilenler beni aydınlatabilir mi???
Benim ilk gebeliğimde doğum başlayana kadar bir kez bile alttan muayene yapmadı doktor. Özel mi doktorunuz, bazı özeller normal doğum yaptırmak istemiyor da o yüzden mi muayene edip böyle şeyler söylüyor diye düşünüyorum bazen🙈 bütün gebeliğim boyunca sadece doğumda alttan muayene oldum. Şimdi 36. Haftamdayım ve doktor bir kez bile alttan muayene yapmadı 😃

O konuda pek bir bilgim yok açıkcası benimkide fazla hareketli 34+2yiz şimdi bildiğim kadarıyla gebelik haftası arttıkça harsketi azalır ama benimkinde yok böylw bir şey sancı olduğu için 37yi zor görürüz dedi bana doktorum. Gün sancılarının olması normal doğum yaklaşıyor sonuçta. Eve sola yatmak onerilir ama, sonuçta öyle uyumayacaksın, benim doktorum perinatoloji doktoru arada sırt ustüde uzanabilirsin, sancın olduğunda hafifletmek icin duştan sonra sağa yatabilirsin diyor birkaç saat ben onun söylediğini söyledim size.😊
Sağa yatmayı öğrendiğim iyi oldu teşekkürler 🎈
Çok şükür 34ü görmüşüz. 36 dolunca artık prematüre sayılmıyorlar. İnşallah sağlıkla güzellikle gelsin bebişlerimiz 🤲

35+5 bugün ay şu çatı olayı kafamı bulandırdı benim darsa benim çatım açılma olmaz mı yani anlamadım off açılmazsa sezaryen olurum o halde
Bazı kişilerde anatomik yapı normal doğuma müsait olmuyormuş ama sizde eğer öyle değilse bir doktor erken haftalarda çatı muayenesinin hiçbir anlamı yok doğuma yakın ancak o kemikler açılır ve normal doğum uygun mu belli olur demişti bana da mantıklı geldi

Bazı kişilerde anatomik yapı normal doğuma müsait olmuyormuş ama sizde eğer öyle değilse bir doktor erken haftalarda çatı muayenesinin hiçbir anlamı yok doğuma yakın ancak o kemikler açılır ve normal doğum uygun mu belli olur demişti bana da mantıklı geldi
Yok zaten bugün çatı muayenesi yapma sebebi ben 2 gün rahim ağrısı çektim dünde hastanedeydim normal şartlarda muayenem cuma günüydü dün ise bugün gelmemi istedi kendi muayene etmek için ama yanlış sinyalmiş tabiki

Bence normal doğum anında normal insan anatomisi falan kalmıyor zaten 🤭 ben doğumumda kemiklerimin genişlediğini hissetmiştim. Öncesinde çati vs kontrol yapılmamıştı bunda da yapılmadı haliyle. Yine normal istiyorum inşallah en kolay şekilde başarabiliriz kızımla 💞😊

TeşeklürlerAllah analı babalı büyütsün. Bebeğime yatış verdiler demişsiniz umarım durumu iyidir 🧿🙏🏻
Çok teşekkür ederim evet yenidoğan yoğun bakımda yatıyor şuan. İnşallah daha iyi olup birlikte eve gideceğiz :)
Gözünüz aydın inşallah sağlıkla bir an evvel kucağınıza alırsınıx bebeğinizi
Çok teşekkürler darısı bekleyen herkese
Hayırlı haberlerini bekliyoruz canım rabbim yardımcın olsun
Çok teşekkür ederim
Rabbim anali babali buyutmek nasip etsin, Rabbim şifanızı versin🤲
Çok teşekkür ederim amin
Hayırlı olsun canim, bebegin ve sana sağlık sıhhat diliyorum çabucak toparlanman dilegiyle
Çok teşekkürler
tebrik ederim 🥹🥹♥️ bebişine hemen kavuşacağına eminim 💐
Umarım çok uzun sürmez ayrılığım
Biran önce bebeğinize kavuşmanızı diliyorum gözünüz aydın olsun 😍😍😍🎀
Çok teşekkürler umarım bekleyen diğer arkadaşlar da sağlıcakla beneklerine kavuşur
Tebrikler canım,atalı-analı sağlıkla büyüsün,güzel ömrü olsun.En kısa zamanda birlikte sağlıkla taburcu olun.
Amin inşallah
G gebelikyolunda camım gözün aydın olsun Allah analı babana büyütsün sağlıklı günleriniz olsun 🧿 darısı tüm bekleyenlerin
Çok teşekkür ederim umarım bekleyen herkes sağlıcakla kucağına almak nasip olur

Küvözde mi şimdi İnşallah sağlıkla çıkar canım sen kendini üzme şimdi senin ona süt verebilmen için moralini yüksek tutman lazım en kısa zamanda da kavuşacaksınız inanıyorum iyi haberlerini bekliyorum
Şuan küvezde olabildkçe süt sağmaya çalışıyorum .
Tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün
Çok teşekkürler

Kızlar sezeryan oldum olacaklar için imkanınız varsa yanınızda hoşaf yapabiliyorsanız götürün. Ben ilk 6 saat hiçbir şey demedim sonra sadece çorba kahve su sıvı şeyler alabildim. Ayıptır gaz çıkarmadan katı şeylere geçirmiyorlar. Doktorun dediği saatte yürümeye başladım yürümek iyileşmeye ve gaz çıkarmaya iyi geliyormuş. Ben depomu almadım kilot gibi olan hasta bezi verdiler. Kilot gibi olan alabilirsiniz de. Sonra kendi lohusa pedini takarsın dediler. Yanımda 2 si bir arada, çay , ketıl getirdim. Suyu kendimde kaynattım.
Gecelik ve alt üst takım almıştım ama gecelik çok rahat oldu alt üst takımı giyip çıkarması biraz zor gibi. Lavaboya gidermende gecelik iyi oldu benim için.
Süt sağma makinesi götürmüştüm beneğimi şuan emziremiyorum tedavisinden dolayı sütümü sağıyorum gelmese de uyarmak için sağın dediler. Göğüs pedi götürün sütünüz akabiliypr vs. Benden bebek bezi ve ıslak mendil istediler yenidoğandan belki yatış olur vs diye yanınızda 15-20 tane götürün ben öyle yapmıştım. Paket getirseniz de iyi olur dediler kalanını da getireceğim hastanenize sorun bez vs nasıl oluyor diye. Şimdilik aklıma gelenler bunlar

Kızlar sezeryan oldum olacaklar için imkanınız varsa yanınızda hoşaf yapabiliyorsanız götürün. Ben ilk 6 saat hiçbir şey demedim sonra sadece çorba kahve su sıvı şeyler alabildim. Ayıptır gaz çıkarmadan katı şeylere geçirmiyorlar. Doktorun dediği saatte yürümeye başladım yürümek iyileşmeye ve gaz çıkarmaya iyi geliyormuş. Ben depomu almadım kilot gibi olan hasta bezi verdiler. Kilot gibi olan alabilirsiniz de. Sonra kendi lohusa pedini takarsın dediler. Yanımda 2 si bir arada, çay , ketıl getirdim. Suyu kendimde kaynattım.
Gecelik ve alt üst takım almıştım ama gecelik çok rahat oldu alt üst takımı giyip çıkarması biraz zor gibi. Lavaboya gidermende gecelik iyi oldu benim için.
Süt sağma makinesi götürmüştüm beneğimi şuan emziremiyorum tedavisinden dolayı sütümü sağıyorum gelmese de uyarmak için sağın dediler. Göğüs pedi götürün sütünüz akabiliypr vs. Benden bebek bezi ve ıslak mendil istediler yenidoğandan belki yatış olur vs diye yanınızda 15-20 tane götürün ben öyle yapmıştım. Paket getirseniz de iyi olur dediler kalanını da getireceğim hastanenize sorun bez vs nasıl oluyor diye. Şimdilik aklıma gelenler bunlar
bu mesaj çok yol gösterici oldu canım allah razı olsun senden 🥰 resmen altın değerinde bilgiler 🙈

X