2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ben de incia’nın bi şampuanını aldım. bi tane sabun aldım markasını hatırlamıyorum dalin olabilir. green clean deterjan aldım. pişik için sudocrem aldım inşallah hepsi iyi gelir oğluşa 🤣

Kızlar şampuan olarak mustela düşünüyorum. Siz karar verdiniz mi? Vücut yağı pişik kremi almıcam zeytin yağı kullancam. Soğuk sıkım zeytin yağı daha yararlıymış bebeğe alerji yapmıyorsa kullanım demiş çoğu dr.
Hastane çıkışını da çok severek aldım ama şuan başka modeller de hoşuma gidiyor sizde de var mı bundurum 😅
ben de uygun 1-2 hastane çıkışı almıştım şu an benim de daha pahalı bi tanesine gönlüm düştü galiba onu da alacağım🙈

bir de bu geceliği aldım hastanede fotoğraf çekinirsem diye🥹 dış çekim istiyordum o hayal olarak kaldı sanırım😪

Eklentiler

• AFAA2F7F-869B-499F-AE44-53A4AC327A99.jpeg
    AFAA2F7F-869B-499F-AE44-53A4AC327A99.jpeg
    163 KB · Görüntüleme: 77
bu arada bir arkadaş bebek arabası sormuştu. ben inglesina’nın eski bir kabin boy modelini aldım. babymall’da bayağı övmüşlerdi. tek sıkıntısı puset olmuyor ama tam yattığı için onu da kullanmam diye düşündüm.

ben de incia’nın bi şampuanını aldım. bi tane sabun aldım markasını hatırlamıyorum dalin olabilir. green clean deterjan aldım. pişik için sudocrem aldım inşallah hepsi iyi gelir oğluşa 🤣
Deterjan da almadım henüz 😅 ayy heyecanlandım sanki yetişmeyecek gibi bı hafta valizi hazırlıcam içim rahat etsin

Ben 40 haftayı dolduracağımızı hiç zannetmiyorum 2 3 haftadır çatı ağrım var özellikle yatarken dönerken yataktan kalkarken falan zorluyo baya bi de son 1 haftadır akıntım çok arttı avuç içi kadar ıslanıyorum sürekli ya su gibi ya da bi kısmı su gibi bi kısmı beyaz kremsi oluyo yarın 35 hafta doluyor 36yı da görsem rahatlayacağım biraz
Benim de sürekli karnım kasılıyo üst üste ve geçmiyo
Ben de dolduramam diye düşünüyorum ki daha 32 olacağım :KK43: 35 olsam keşke
İlk defa nts ye gireceğim salı günü bakalım ne olacak ama bu kadar kasılma iyi değilmiş sanırım

Kızlar bütün gün boyunca kasıldı karnım sanki bebek taş gibi olupta rahime taş baskı yapıyormuş gibi hatta yürüyemedim öyle olduğumda yarın gidicem umarım daha 1 ayın var demez

Kızlar şu an aşırı bacaklarım kaşınıyo başına böyle bişey gelen var mı ne yapabilirim
Geçen gece benimde oldu, ayak bileğinden dizime kadar kaşındı kıpkırmızı benekler oldu, sabah bisey kalmamisti neden oldu bilmiyorum, yediğim biseymi alerji yaptı acaba
Kızlar şampuan olarak mustela düşünüyorum. Siz karar verdiniz mi? Vücut yağı pişik kremi almıcam zeytin yağı kullancam. Soğuk sıkım zeytin yağı daha yararlıymış bebeğe alerji yapmıyorsa kullanım demiş çoğu dr.
Hastane çıkışını da çok severek aldım ama şuan başka modeller de hoşuma gidiyor sizde de var mı bundurum 😅
Bende e bebekin sampuanini alıyorum, oda katkısız ve öneriliyor
bu arada bir arkadaş bebek arabası sormuştu. ben inglesina’nın eski bir kabin boy modelini aldım. babymall’da bayağı övmüşlerdi. tek sıkıntısı puset olmuyor ama tam yattığı için onu da kullanmam diye düşündüm.
Ben sormuştum canım, puset aldım zaten bana bebek arabası lazım güzel kullanışlı, aslında Almanyadan gelecekti hediye, aksilik bu sene gelemiyorlar Turkiyeye, para yolladılar beğendiği alırsın diye, karar veremiyorum güzel dayanıklı bisey olsun istiyorum

Benim de sürekli karnım kasılıyo üst üste ve geçmiyo
Ben de dolduramam diye düşünüyorum ki daha 32 olacağım :KK43: 35 olsam keşke
İlk defa nts ye gireceğim salı günü bakalım ne olacak ama bu kadar kasılma iyi değilmiş sanırım
Kasılmalar bende 28den beri var ve baya 15 dakika içinde 3 kere falan da olduğu oluyo 32de kontrole gittiğim zaman söyledim nstye gönderdi 10 dakika tutuyolar zaten o süre içinde hiç kasılmam olmadı sancı da çıkmadı tabi ki doktor da ciddiye almadı o yüzden bugün 35 olduk bi sıkıntı olmadı benim rahmim t şeklinde olması gerekenden biraz küçük ben biraz da o yüzden erken geleceğini 40ı doldurmayacağını düşünüyorum
Hepimiz için hayırlı ve sağlıklı bi süreç olur inşallah 🤍

Geçen gece benimde oldu, ayak bileğinden dizime kadar kaşındı kıpkırmızı benekler oldu, sabah bisey kalmamisti neden oldu bilmiyorum, yediğim biseymi alerji yaptı acaba
Ben de duş falan aldım losyon sürdüm geçti ama ara ara kaşınıyorum yine genelde akşamları oluyo
Gebelikte kaşıntı çok sık görülen bişeymiş okuduğum kadarıyla

Canım suda krem içeriği zararlı maddeler doluymuş.benim secde zaten vardı bende kullanırım diyordum ama şimdi birşey oldukça kendime kullanıyorum.çabuk geçiyor çinko var diye ama onun dışında zararlı maddelerde varmış.hametan kullanabilirsin eczaneden o çok daha iyi aklında olsun fiyat olarak daha uygun ve kolay bulunur
Ben de duş falan aldım losyon sürdüm geçti ama ara ara kaşınıyorum yine genelde akşamları oluyo
Gebelikte kaşıntı çok sık görülen bişeymiş okuduğum kadarıyla
Kaşıntıyı dikkate almak gerek hemen Dr arayın belki randevuyu erkene çeker.böylece ihtimaller içinden çıkar.gebelikte kolestaz önemli çok geçmiş olsun bizede haber verin
Weledayı gördüm pahalı geldi. Mustelayı kullananlarda memnun olunca onu alim demiştim. Sağol listedekilerine bakim hemen 😊
Weleda pahalı ama en temiz o mustela tercih etme içerik temiz değil hem okudum hem kendim inceledim hemde mümessilinden duyduğum için biliyorum.Türkiye e bebekte çok alternatif var fiyatı uygun bir bak derim incia falan çook daha iyi hatta bebek kıyafeti tıkamak için de orada kendi ürünleri falan var fiyatlar çok iyi onlar da iyi bir alternatif müsteşarda pahalı.ben almanyada weledayı dm kayıt yaptım indirimi takip ediyorım alıyorum
Kasılmalar bende 28den beri var ve baya 15 dakika içinde 3 kere falan da olduğu oluyo 32de kontrole gittiğim zaman söyledim nstye gönderdi 10 dakika tutuyolar zaten o süre içinde hiç kasılmam olmadı sancı da çıkmadı tabi ki doktor da ciddiye almadı o yüzden bugün 35 olduk bi sıkıntı olmadı benim rahmim t şeklinde olması gerekenden biraz küçük ben biraz da o yüzden erken geleceğini 40ı doldurmayacağını düşünüyorum
Hepimiz için hayırlı ve sağlıklı bi süreç olur inşallah 🤍
Rahim t olması erken doğum yapmıyormuş benim ki de kalp şeklinde diye bende çok araştırdım sordum hiç alakası yok diyor doktorlar içiniz rahat olsun ha bunun dışında gelecekse o zaten gelecek t ile alakalı değil 🌸🥰
Günaydın mı gerçekten 🥴 2 gündür öksürükden çok rahatsızım balgam söküyorum öneriniz var mı 😰
Bir kaşık keçiboynuzu pekmezini tabaya koy bir tatlı kaşığı dolusu tereyağı ile kaynat onu ağzını yakmadan sıcak sıcak ye ciğerini yumuşatsın öksürük azalır.ama bununlada baş edemezsen ve hala şiddetliyse Dr ile mutlaka görüş öksürmek bebek için iyi değil

Günaydın mı gerçekten 🥴 2 gündür öksürükden çok rahatsızım balgam söküyorum öneriniz var mı 😰
Benim 5 gün süren şiddetli öksürüğüm oldu gece de uyuyamıyordum sesim falan kısıldı hatta. doktorum bebeğe bir zararı olmaz dedi bitkisel satılan bir şey verdi ben eczaneden alamadım kullanmadım( doktorun önerdiği olursa alabilirsin)
Ballı ıhlamur, sıcak süt, sıcak çorba vs içtim. Hava Nemlendiricim vardı onu taktım ortam çok kuru olunca da tetikliyor. Sıcak buhar soludum biraz yumuşasın diye. Su içerken bile ılık içtim. En az 3 ltrede su tüketin

X