2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Vardır bundada bir hayır inanki.. öyle de öyle inan Elhamdülillah bebeğin seninle canın sağ rabbim o günleri yaşatmasın tekrar bi kaç hafta sonra kucağında miniginle herşeyi unutmuş olacaksın insaAllah 🤲
buna inanmaya çalışıyorum çok sağol balköpüğüm, iyi ki varsın 💐💐

Çok zor günler geçirdik ülkece özellikle sizler birebir şahit oldunuz bu günler de geçecek sen kendini ve bebeğini düşün fazla yorulma bırak eşin ve ailen yapsın yapılacak işleri yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik son aylarımız şurda ne kaldı ki Rabbimin emanetlerine sahip çıkalım
bu her şeyi toplayıp düzenleme isteği hep vardı bende sanki son günlerde daha da arttı 😪 ama haklısın en iyisi söylediklerini yapmak. beraber atlatacağız inşallah bu günleri ♥️♥️

Evet evet düzenli ölçüm yapıyorum zaten

Bilmiyorım ki enteresan yaklaşımları var anlamadım ben pek bir şey ama beklijoznakalaım
Benimde gebelik zehirlenmesi tehlikem var biliyorsun tansiyon ilacı kullanıyorum dengede tutmak için işe yarıyor şimdilik sende konuş doktorunla.

Preeaklampsi den dolayı tansiyon yüksek zatn 34+ü0 bugün 37+0 için doğum başlatılacak şimdi hepinizi yazıcam
Kuzum gećmiş olsun korkma sakın. Bak benimde 27.haftamdan beri erken doğum riskim vardı çok şükür 33.haftaya geldik bir tanıdığım 33.haftasında suyu geldiği için acil doğum yaptı daha 3 ay oldu 2 kilo doğdu kizı 1 gün bile küvezde kalmadı.😊 sen içini ferah tut yeter ki

Kizlar bende gebelik kolestezı çıktı. Zar zor iki haftadır uğraşıyorlar yatış falan verdiler şuan evdeyim ama mahvolmuş gbi hissediyorum kendimi iki gündür. Yoğun bir bel sırt ağrım var. Ayakta yarım saat dursam hemen karnım geriliyor. Ellerim ayaklarım zaten davul gbi oldu. Doktor preklampsi tehditin var dedi.suan tansiyonlarim iyi gidiyor ama doğumda riskin var dedi. 29 mayisda 38+5 olacağım. Sezaryana alacak. Siz agrilariniz için ne yapıyorsunuz ?
Geçmiş olsun… nasıl teşhis koydular, bende de hafif hafif kaşınmalar başladı 2 gündür ayakta ve elde yok ama belimde daha çok oldu, ağrı şikayeti de eşlik ediyor mu kolestaza ?

İnşallah canım.şimdi diğerinden çıktık 19 mayısta doğumu başlatmayı planlıyorlar tabi hayatimnirmtehlikem olur sa sezeryanla acil olacak beneğin kilosu karın baş ölçüsü vs hepsi normal 34+0 Dayız
Stres yapma stres herseyi kötü etkiliyor iyi seyler düşün. Herseyin en iyisini Allah bilir bol bol dua et. Bebegini sag salim kucağına alırsın umarim 🥰🤲🏻

Kızlar ben 35+6 haftalık oldum ama aşırı kasık ağrısı yaşıyorum. Yatarken saga sola dönerken filan cok zor oluyo. Uzun sure oturup ayaga kalkınca da ağrı oluyo. Araniz da böyle şeyler yaşayan var mi ne gibi tavsiyeleriniz olur ?

Maşallah 🧿 rabbim acılarını göstermesin ne güzel bendede 3 kız var bu erkek olacak rabbim cennetin her 2 meyvesindende nasib etti darısı olmayanların başına yanlış anlamazsanız bişey sormak istiyorum sizede benim gebeliğimdeki gibi maydanoz oluyorlar mı beni her gören yine Hamilemisin yeter artık o kadar aştılar ki kendilerini kordonlarını bağlat dicek kadar hadsizleştiler kalp kırmak istemiyorum ama sinirlerime hakim olamıyorum hayır size ne doğuran benim acısını çeken benim bak aklıma geldikçe deli oluyorum te allahım 😁
Benim de 3. olacak aynı zorbalıkları ben de yaşıyorum. Kızımın okuluna gittim asansörde ilk çocuk mu dedi biri hayır 3. dedim bu devirde 3 çocuk mu yapılır diyor. Arkadaş sanane 3 te yaparım 5 te. İnsanların saçma sapan yargılamaları cidden sıkıyor insanı. Hamile kadının suratına böyle şeyler söylenmez içinden ne düşünüyosan düşün.

Benimde gebelik zehirlenmesi tehlikem var biliyorsun tansiyon ilacı kullanıyorum dengede tutmak için işe yarıyor şimdilik sende konuş doktorunla.
Konuştum ama vermiyorlar birde bnm ki tehlikesinde olmak da değil bildiğin hastalığın kendisi yüksek hemde ama neye göre düşündüklerini bilmiyorum bakıcaz odakları 3 haftada herşeyi naturel gitsin şimdilik bu sanırım

Kuzum gećmiş olsun korkma sakın. Bak benimde 27.haftamdan beri erken doğum riskim vardı çok şükür 33.haftaya geldik bir tanıdığım 33.haftasında suyu geldiği için acil doğum yaptı daha 3 ay oldu 2 kilo doğdu kizı 1 gün bile küvezde kalmadı.😊 sen içini ferah tut yeter ki
Bebek için endişeli değilim şuanda önmli olan benim hayati tehlikem çünkü bebek herhalukarda 35. Haftaya girdiği için ciğer geliştiriciye bile ihtiyacı olmuyormuş. Kilosu vs iyi çok şükür bnm beyin kanaması iç kanama beyne pıhtı atma sara krizi karaciğer yırtılması bunlara bağlı ani ölüm ve böbrek yetmezliği gibi olaylar yaşayabilirim çok dikkatli olmam gerekiyor burada ilerki haftalarda olduğum için tehlike direk benimle alakalı bebek iyi

Kizlar bende gebelik kolestezı çıktı. Zar zor iki haftadır uğraşıyorlar yatış falan verdiler şuan evdeyim ama mahvolmuş gbi hissediyorum kendimi iki gündür. Yoğun bir bel sırt ağrım var. Ayakta yarım saat dursam hemen karnım geriliyor. Ellerim ayaklarım zaten davul gbi oldu. Doktor preklampsi tehditin var dedi.suan tansiyonlarim iyi gidiyor ama doğumda riskin var dedi. 29 mayisda 38+5 olacağım. Sezaryana alacak. Siz agrilariniz için ne yapıyorsunuz ?
Onu biliyorum Allah yardımcınız olsun çok kasıntılı bir rahatsızlık geçmiş olsun

Bebek için endişeli değilim şuanda önmli olan benim hayati tehlikem çünkü bebek herhalukarda 35. Haftaya girdiği için ciğer geliştiriciye bile ihtiyacı olmuyormuş. Kilosu vs iyi çok şükür bnm beyin kanaması iç kanama beyne pıhtı atma sara krizi karaciğer yırtılması bunlara bağlı ani ölüm ve böbrek yetmezliği gibi olaylar yaşayabilirim çok dikkatli olmam gerekiyor burada ilerki haftalarda olduğum için tehlike direk benimle alakalı bebek iyi
Siz tansiyonunuzu düzenli ölçün, stres yapmayın. Preeklemsi anneyi korkutur bende sürekli tansiyonumu ölçüyorum ihtimale karşı ama çevremde 3 kişi yakın zamanda doğum yaptı preeklemsi tanısıyla tansiyon ölçüsünde yine yüksek çıktı sezeryanla bebeği aldılar anneyede bebeğe de bir şey olmadı şükür.

Konuştum ama vermiyorlar birde bnm ki tehlikesinde olmak da değil bildiğin hastalığın kendisi yüksek hemde ama neye göre düşündüklerini bilmiyorum bakıcaz odakları 3 haftada herşeyi naturel gitsin şimdilik bu sanırım
Hakkında hayırlısı ne diyim canım. Stres yapma çünkü tansiyonu yükseltiyor sık sık ölç. Ufak bir belirtinde hemen doktoruna haber ver. Az kaldı üç hafta neki inş sorunsuz sıkıntısız atlatırsın bu süreci.

Allah korusun korkma gönlünü ferah tut biz söylüyoruz ama sen zaten biliyorsun stres yapmamaya çalış artık doktorların ne dediyse uygula üç hafta az sağlıkla yaparsın doğumunu inş. Peki eğer doğumu yaptırırlarsa sezeryan mı yoksa suni sancıyla normal mi yapılacak

Kızlar ben 35+6 haftalık oldum ama aşırı kasık ağrısı yaşıyorum. Yatarken saga sola dönerken filan cok zor oluyo. Uzun sure oturup ayaga kalkınca da ağrı oluyo. Araniz da böyle şeyler yaşayan var mi ne gibi tavsiyeleriniz olur ?
İki gündür kasık ağrısı bende de var aynı senin gibi yatakta sağa sola dönerken oturup kalkarken kontrolüm çarşamba günü acaba bebek aşağı mı indi bilmiyorum gidince görcez ama benimde ağrılarım farklılaştı

Bugün 34+2. Beklerse tahmini doğum 7 haziran. Ben 1 Haziran doğumluyum. Yüreğimin bir tarafı o gün doğsa doğum günlerimiz aynı olur istiyor diğer bir tarafı hiç beklemek istemiyor 🙈😆
😂 gönlüne göre olsun canım. Aynı gün olmasa da çok yakın olacak doğum günleriniz beraber kutlarsınız yine 🥰

Bebek için endişeli değilim şua yarnda önmli olan benim hayati tehlikem çünkü bebek herhalukarda 35. Haftaya girdiği için ciğer geliştiriciye bile ihtiyacı olmuyormuş. Kilosu vs iyi çok şükür bnm beyin kanaması iç kanama beyne pıhtı atma sara krizi karaciğer yırtılması bunlara bağlı ani ölüm ve böbrek yetmezliği gibi olaylar yaşayabilirim çok dikkatli olmam gerekiyor burada ilerki haftalarda olduğum için tehlike direk benimle alakalı bebek iyi
Rabbiim yar ve yardimcin olsun🙏 inşallah hersey sorunsuz geçecek bebeğini sağlıkla kucağına alacaksin

Aynı rahatsizlari yasamasakta aynı korkular içerisindeyiz. Gebeligimin ilk döneminde düşük tehlikesi ileriki dönemde erken doğum tehlikesi ile sürekli uzandım. Buna bağlı çok ciddi varislerim oluştu. Ve en son bir damarda ağrı ve sertlik hissedince geçen hafta doktordaydim. Düşündüğümuz gibi bacak toplardamarda pıhtı oluşmuş. Acilen kan sulandırıcı başlandı. Ama bu hastalığın öyle büyük tehlikeleri varki.. kalbe pıhtı atması, akciğer embolisi, bebek yada anne de ani ölüm.... Dr salı günü tekrar çağırdı. Kendimi sağlam tutmaya çalışıyorum.

X