2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ben perişan bir haldeyim eve döndüm ev aşırı göçüyor ayaklarım bin kilo oldu 4 gündür evdeyim sadece uyurken dinlenebiliyorum 🥴 annemlerin eşyaları da bizde sürekli ordan oraya götürüyoruz. ben ağır kaldırmıyorum ama mecbur bir yerleri silip eşime yol gösteriyorum.. cinnetin eşiğindeyim 😪 ne kendimi ne bebeğimi düşünemez oldum. bu günleri hiç böyle hayal etmemiştim…

ben perişan bir haldeyim eve döndüm ev aşırı göçüyor ayaklarım bin kilo oldu 4 gündür evdeyim sadece uyurken dinlenebiliyorum 🥴 annemlerin eşyaları da bizde sürekli ordan oraya götürüyoruz. ben ağır kaldırmıyorum ama mecbur bir yerleri silip eşime yol gösteriyorum.. cinnetin eşiğindeyim 😪 ne kendimi ne bebeğimi düşünemez oldum. bu günleri hiç böyle hayal etmemiştim…
Çok ağır şeyler yaşadınız biliyorum kolay değil ama dinlenmeniz çok önemli. Zor günler geçecek bebeğinizle çok mutlu olacaksınız 🙏 o zamana kadar kendinize çok dikkat edin. Ağır tempo erken doğuma sebep olabilir diye biliyorum

Maşallah 🧿 rabbim acılarını göstermesin ne güzel bendede 3 kız var bu erkek olacak rabbim cennetin her 2 meyvesindende nasib etti darısı olmayanların başına yanlış anlamazsanız bişey sormak istiyorum sizede benim gebeliğimdeki gibi maydanoz oluyorlar mı beni her gören yine Hamilemisin yeter artık o kadar aştılar ki kendilerini kordonlarını bağlat dicek kadar hadsizleştiler kalp kırmak istemiyorum ama sinirlerime hakim olamıyorum hayır size ne doğuran benim acısını çeken benim bak aklıma geldikçe deli oluyorum te allahım 😁
Ben üçüncüye hamileyim banada herkes aynı şeyi söylüyor emin olun

Amin canım benim

Aynen çok etkiliyor ama bu hastalık ile hep etki altında tuaf bir hastalık bu

Bebişe sıkıntı yok haftasıyla uyumlu maşallah ama ciğeri bilmiyorım nasıl gelişir ye yersek ne içersek onu bilmiyorım yoksa kilo falan iyi şükür 37 hafta 9. Ayın sonraları oluyor oda iyi ama yani insan iştw kurtlanıyor suni sancıyla nasıl olacak diye düşün düşün

Allah razı olsun

Maşallah de anne yüreği hem görmek istiyoruz hemde beklesin istiyoruz bende 38 beklesin istiyorum ama bakalım bekletirlerse kısmet
Hiç korkma 2 çocuğumuda suni sancıyla doğurdum doğum başlasın hızlansın diye veriliyor iyi bir doktora denk geldin mi allah kerimdir bunları sıkıntı etme kendine 35 haftalık doğupta kendiliğinden nefes alan bebekler var küveze gerekbile kalmıyor iyi düşünelim iyi olsun ✨

Vardır bundada bir hayır inanki.. öyle de öyle inan Elhamdülillah bebeğin seninle canın sağ rabbim o günleri yaşatmasın tekrar bi kaç hafta sonra kucağında miniginle herşeyi unutmuş olacaksın insaAllah 🤲

İnşallah canım.şimdi diğerinden çıktık 19 mayısta doğumu başlatmayı planlıyorlar tabi hayatimnirmtehlikem olur sa sezeryanla acil olacak beneğin kilosu karın baş ölçüsü vs hepsi normal 34+0 Dayız
Canım benim senin için de bebeğin için de hayırlısı nasılsa öyle olsun inşallah sağlıcakla bebeğini kucağına alacaksın 19 Mayıs a kadar kendini yoracak üzecek şeylerle uğraşma kendine ve bebeğine odaklan dularımız seninle ve burdaki bütün hamiş arkadaşlarla

Çok zor günler geçirdik ülkece özellikle sizler birebir şahit oldunuz bu günler de geçecek sen kendini ve bebeğini düşün fazla yorulma bırak eşin ve ailen yapsın yapılacak işleri yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik son aylarımız şurda ne kaldı ki Rabbimin emanetlerine sahip çıkalım

Kizlar bende gebelik kolestezı çıktı. Zar zor iki haftadır uğraşıyorlar yatış falan verdiler şuan evdeyim ama mahvolmuş gbi hissediyorum kendimi iki gündür. Yoğun bir bel sırt ağrım var. Ayakta yarım saat dursam hemen karnım geriliyor. Ellerim ayaklarım zaten davul gbi oldu. Doktor preklampsi tehditin var dedi.suan tansiyonlarim iyi gidiyor ama doğumda riskin var dedi. 29 mayisda 38+5 olacağım. Sezaryana alacak. Siz agrilariniz için ne yapıyorsunuz ?

Sonunda eve geldik kızlar preeaklampsi nedeniyle tansiyon yüksek 150 olursa büyük 20 dk oturup beklicez sonra yine ölçüp eğer hala aynı ve yüksekse hastane yolu tutacağız.bunun dışında baş ağrısı karın ağrısı ani reflex görme bozukluğu bunların hepsi ani müdahale gerektiriyor benim hayatım için bebek içinse sadece solunum olayı.buradakinde az sancı çıktı 42 falan anca çıktı. Bebeğin kilosu ölçümleri haftasıyla uyumlu 34+0 ama 37+0 kadar içimde tutmaya çalışacağım ve ozman doğum başlayacak başlatmayı planlıyorlar çünkü kaldığı süre benim hayatımı tehlikeye sokabiliyor bugün itibariyle olaylar böyle
Öncelikle geçmiş olsun tansiyonunuzu gün içinde düzenli ölçün. Tehlikeli ama streste yapmayın inş. Sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza alacaksınız siz de sağlıklı olacaksınız.
Ben 33 e girdim şimdi. Bu hafta başı izne ayrıldım. Yaz tatilindeki izin hakkımız yanıyor. Eylülde 1 yıllık izin dilekçesi vermeyi düşünüyorum. Bu süreçte bize maaş yatacak mı bilginiz var mı?
Bende bu pazartesi ayrıldım. Muhtemelen ağustos ortası gibi 16 hafta oluyor. 16 hafta ücretli izin veriliyor 16 hafta dolduktan sonra ücret vermiyorlar.

Şimdilik hızlıca ilk olanları yazıyorum sonra ki doktor hastane kısmını yine yazıcam kendi Dr gittik bu sabah tansiyon 140 /89 ile başladım.oraya gittik ben hissediyorum çıkıyor nst bağladılar bebeğin kalp atışı yok baya baya uğraştık sonunda aşırı zayıf bir kalp atışı çıktı hatta ayakta bile baktılar bu şurada benim sancı çıktı ama ben hissiz buz gibi çünkü aklım oğlanın kalbinde ondan ses yok çok düşük bende sancı 80-90 vuruyor inmiyor ama bende belden aşağı his yok gibi neyse sonra toparladım oğlanın kalbi 170-190 vurdu hareket ediyor benim sancılar 40-50 arası arada 30 oluyor falan Dr muayene etti elle bebeğin başı aşağıda ama kanalda değil ama çokluk yok bu iyi heralde açıklıkta olsa bu sancıyla çıkar heralde.ultrasona bakamadı univde bakacaklar dedi bende bakarsam 3. Bir doktor olacak bu çok şaşırtıcı olabilir dedi.çünkü bu muayene eden kendi Dr değil yerine bakandı bizde tamam dedik kan alındı tansiyon bu arada yazdım mi bilmiyorum güne 140/89 ile başladık 159/100 ile devam etti geri 146/80 falan oldu bu şekilde sonra 125/70 oldu şimdi diğer Dr gitmeden ölçeceğim aam resmen sınanıyorum zor bir hal aldı herşey inşallah toplarım
Canım ya çok çok geçmiş olsun. Korkma rahat ol.

İnşallah canım.şimdi diğerinden çıktık 19 mayısta doğumu başlatmayı planlıyorlar tabi hayatimnirmtehlikem olur sa sezeryanla acil olacak beneğin kilosu karın baş ölçüsü vs hepsi normal 34+0 Dayız
Hayırlısı olsun allah ne demişse o stres yapma. Gelişimi tamamlanıyor zaten merak etme.

Sonunda eve geldik kızlar preeaklampsi nedeniyle tansiyon yüksek 150 olursa büyük 20 dk oturup beklicez sonra yine ölçüp eğer hala aynı ve yüksekse hastane yolu tutacağız.bunun dışında baş ağrısı karın ağrısı ani reflex görme bozukluğu bunların hepsi ani müdahale gerektiriyor benim hayatım için bebek içinse sadece solunum olayı.buradakinde az sancı çıktı 42 falan anca çıktı. Bebeğin kilosu ölçümleri haftasıyla uyumlu 34+0 ama 37+0 kadar içimde tutmaya çalışacağım ve ozman doğum başlayacak başlatmayı planlıyorlar çünkü kaldığı süre benim hayatımı tehlikeye sokabiliyor bugün itibariyle olaylar böyle
Rabbim yardımcın olsun çok dikkat et kendine sağlık herşeyden önemli varsın erken doğsun bebiş hiç sıkıntı yapma.

Hay sen çok yaşa vallahi deli ediyorlar insanı suratlarına dönüp sizene diyesim var ama ne yapcan hakbuki hasetlerinden çatlıyorlar zaten rabbim 7 sene vermedi anne olmam imkansızdı şimdi rabbim veriyor şükür neyi sorguluyorsunuz demii
Aynennn öyle kulaklarımızı tıkıyoruz kimseyi tınlamıyoruz hamileliğin tadını çıkarıyoruz. Rabbim isteyene nasip etsin, istemeyenede vermesin ne diyelim yani. Biz doğurmayana niye doğurmuyorsun diyormuyuz😂😂

Canım böyle bir durumda ne söylenirki rabbim yardımcın olsun.

kesinlikle geçecektir bu günlere nasıl geldiğini düşün şurda ne kaldı kiiii🥹🥹♥️
İnşallah canım benim inşallah 🌸💙🥰
Hiç korkma 2 çocuğumuda suni sancıyla doğurdum doğum başlasın hızlansın diye veriliyor iyi bir doktora denk geldin mi allah kerimdir bunları sıkıntı etme kendine 35 haftalık doğupta kendiliğinden nefes alan bebekler var küveze gerekbile kalmıyor iyi düşünelim iyi olsun ✨
Öylemi diyorsun o halde daha dikkatle kendime üstesinden gelirsin siyeyim
Canım benim senin için de bebeğin için de hayırlısı nasılsa öyle olsun inşallah sağlıcakla bebeğini kucağına alacaksın 19 Mayıs a kadar kendini yoracak üzecek şeylerle uğraşma kendine ve bebeğine odaklan dularımız seninle ve burdaki bütün hamiş arkadaşlarla
Yormuyorum zaten inşallah doğum kendi başlar bilmiyorım ama güzel düşüncen için saol
Öncelikle geçmiş olsun tansiyonunuzu gün içinde düzenli ölçün. Tehlikeli ama streste yapmayın inş. Sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza alacaksınız siz de sağlıklı olacaksınız.

Bende bu pazartesi ayrıldım. Muhtemelen ağustos ortası gibi 16 hafta oluyor. 16 hafta ücretli izin veriliyor 16 hafta dolduktan sonra ücret vermiyorlar.

Neden bir tedavi vermiyorlar. Belki düzene girer.

Rabbim yardımcın olsun çok dikkat et kendine sağlık herşeyden önemli varsın erken doğsun bebiş hiç sıkıntı yapma.

Evet evet düzenli ölçüm yapıyorum zaten
Neden bir tedavi vermiyorlar. Belki düzene girer.
Bilmiyorım ki enteresan yaklaşımları var anlamadım ben pek bir şey ama beklijoznakalaım

Çok ağır şeyler yaşadınız biliyorum kolay değil ama dinlenmeniz çok önemli. Zor günler geçecek bebeğinizle çok mutlu olacaksınız 🙏 o zamana kadar kendinize çok dikkat edin. Ağır tempo erken doğuma sebep olabilir diye biliyorum
çok haklısın limon çiçeğim daha dikkatli olmalıyım inşallah hepimiz bebişlerimizle daha mutlu olacağız 🥹♥️

X