2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar ben iki gecedir tüm gece kusuyorum koca karınla iki büklüm olmaktan mahvoldu yavrum göğsümün altındaki yırtık hissinden ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum sadece ayakta dik dururken rahatım onun dışında karınla göğüs arasındaki o katlanma bölgesindeki ağrı beni mahvetti bu ağrıyı çeken var mı başka? Herkes belini vs söylüyor ben ön tarafımdan dertliyim

Ben idare eder diyim. Tansiyon, şeker geçinip gidiyoruz. Şaka bir yana ben bayağı ağır ve hantal hissediyorum kendimi hiç iyi gitmiyor. Gece uykusuzluğu, sık idrara çıkma. Sen nasılsın senin nasıl gidiyor
Sorma benimde aynı bide parmak uçlarımda uyuşmalar başladı onlarıntakip eden güçsüzlük var baju çiftçinin sitesinden baktım carpal tunel sendromuymuş gebelerin %80 inde olurmuş ama geçici bişeymiş doğumdan sonra kalmıyomuş… Sağ salim doğursaydık iyiydi valla benim kız bide doğum kanalına doğru baskı yapıyo canımıda acıtıyo artıkmomu baskı yapıyor yoksa bunlar sancı mı bilmiyorum

O dediğin yerde ağrı değilde benim gece uyurken elektrik çarpması gibi bişey oluyo 10 sn sürüp geçiyo böyle bişey mi sana olan

Keşke karışmasaydın olan olmuş kendini suçlayıp üzüp bebeğini etkileme bence..

Benimde parmak uçlarımda uyuşma varbenim kızda aynı şekilde baskı ve kasılma çok oluyor doktoruma söyledim doğuma hazırlık sancı ve kasılmalarıymış.evin içinde penguen gibi yürüyüşümle ev halkının eğlencesi oldumartık şiyaket etmekten çekinir oldum sanki çok naz edip abartıyormuş gibi

Hayırlısı son haftalar sağlıkla alalım kucaklarımıza biter inş bütün sıkıntılar. Hamilelik kolay değil bir bedende iki can rabbim tüm hamilelerin yardımcısı olsun
Birde ben yeni bu durumdayım da şimdi düşündüm sen her gebeliğinde böyle yaşadın mi bu olayları çok zor olmuştur.

Keşke karışmasaydın olan olmuş kendini suçlayıp üzüp bebeğini etkileme bence..
Annesini kandırması çok zoruma gitti, biz kaynanamla beraber yasıyoruz, olayların zaten tam gobegindeyim, eltim benimle kaynanamla konuşmuyor, sırf bizimle araları bozuk diye onların evinden çıkmıyor, akşam cok üzüldüm ama ben demesem biri diyecekti, az önce gorumcem aradı videoyu gördünuzmü şerefs.z kardaşim düğüne gitmis diye

Evet yaa bende aynı durumdayım yürüyüşde değiştiği için gülüyolar nasıl zoruma gidiyo dün akşam dayanamadım ağladım resmen herşey üst üste geldi midem kaynadı parmaklarım uyuşuyo yürüyemiyorum doğum korkusu Allahım hepimizin yardımcısı olsun

Anladım boşver o halde sen üzme kendini bebeğinde hissediyo çünkü yazık oda üzülmesin içerde günahsız

Kaburgalarım benim de çok ağrıyor dediğin gibi ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum bi çözüm de bulamadım randevuma daha çok var

Geçmiş olsun canım. Ben de yemek yerken rahatsızlık oluyor. Açlık hissetmiyorum hemen doyuyorum. Tabağı elime alıp eğilmeden yiyebiliyorum.masaya biraz eğilsem baskı hissediyorum. Kusma biran önce geçer umrarım

Kızlar bu aralar biraz depresif hissediyorum. İşten izin aldım uzun süre çalışamayacağım . Kendimi geliştirici bişeyler yapim diyorum ne halim var ne kafam alıyor. Giyinim süslenim iki arkadaşla görüşim desem istirahat zorunluluğum var genelde yatıyorum.(1,5 ay oldu)pek halim de olmuyor kahvaltıyı hazırlayınca bitiyorum yorgunluktan. İşe yaramaz gereksiz gibiyim hayatı kaçırıyorum, bişeyler yapmam gerek ama yapamıyor hissi var.
Bebişim olacağı için şükrediyorum çok şanslıyım onu da biliyorum.
Ama yaşadığım ruh halini ancak siz anlarsınız benim gibi hisseden var mı?

Ev halkıda kusura bakmasın nazımızıda çekecekler artık öyle kolay kolay bebek sevmek yok

Canım aynı durumdayız, ben izin/ rapor almadım ama bu gidişle almam gerekecek gibi. Rahim ağzı her kontrolde azalıyor, artık bugün ciğer geliştirici yapıldı. Ben de hep şükretmeye çalışıyorum ama bazen olumlı bir şeyler bulmak da zor oluyor… Kitap falan oku, sevdiğin bir yazar varsa belki kafanı dağıtır. Ben de işle kendimi oyalıyorum../

Birde ben yeni bu durumdayım da şimdi düşündüm sen her gebeliğinde böyle yaşadın mi bu olayları çok zor olmuştur.
Son üç gebeliğimde hepsini yaşadım diğerlerini pek hatırlamıyorum. Bence yaşında farkı var yaş ilerledikçe daha zorlaşıyor herşey. Onun için ailemden kaç kişi karşıydı gebeliğime çünkü epey sıkıntılı geçiyor bunda tansiyonda eklendi

Boşver bak ben 38 de ilk gebeliğim ne yapalım yaş gidiyor diyede çocuk yapmayalım mi hem güzel bir şey Allah eksiklerini vermesin sen en iyisini yapmışsın yaşlılığında yanında olur gülünce konulunca için açılır diğerleri daha büyük belki evlenir giderler.ben gücüm yeterse bunca şeye rağmen ikinci yapacağım tabi Allah nasip etmişse

Rahim ağzı stresi de ayrı benim 25. Haftadan sonra başladı kısalma dr asla izin veremem çalışmana dedi rapor yazdı.bi de pesser kapak taktılar , rahim ağzındaki stresi azaltmak için.Sen de araştır istersen belki işe yarar.
En son randevuda kısalma ilerlememişti. senin de durur inş. Kaçıncı haftadasın ? benim 31 bitti. Şuan hedefimiz 34 sonra 36 yı görmek.
Bişeyler okumak istiyorum aslında kitap bakim en iyisi.

Mesela benim ölçtüm bu akşam
147 büyük
100 küçük
Bayağı yüksekti ayaklarım ödem hep şiş çarşamba kontrolum var bakalım ne diyecek doktor.
Merhaba gecmiş olsun
Ne zamandir beri tansiyonuz yuksek merak ettim
İlk gebeligimdede boyle sıkıntım olmustu ayaklarimda hafif odem var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…