2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Geçmiş olsun,inşallah erken doğum olmaz,siz de bu fikri kafanızdan atmaya fazla stres yapmamaya çalışın.Bu zamana kadar dayanmış,bir az da dayansın bebiş,riskli haftaları atlatın hiç olmazsa.Evde yatıp lavaboya gitmek dışında kalkmasanız iyi olur.Önden gidiyorsa,ultrasonda 30 haftalık mı gözüküyor?
Elimden geldiğince strese girmemeye calışıyorum evet ultrasonda 30 haftalık gözüküyor çok kalmadı zaten biraz daha dayansa oğlum.. yatak istirahati yapıyorum ama o da bi yere kadar yatmakta belirli bi zaman sonra yoruyor fazlasıyla

Bug
TTu

Tuşe açıklık muayenesi .. amin hepimize inşallah sanada ilaç verdimi
BUgün 2 kez karın ve vajinal oltrason artı açıklık muayenesi yaptı çok şükür açılmam falan yok nstde sancında çıkmadı hayır ilaç vermedi suyum fazla diye yatış veriyordu kabul etmedim ben düzenli olarak giderim hastaneye diye

Elimden geldiğince strese girmemeye calışıyorum evet ultrasonda 30 haftalık gözüküyor çok kalmadı zaten biraz daha dayansa oğlum.. yatak istirahati yapıyorum ama o da bi yere kadar yatmakta belirli bi zaman sonra yoruyor fazlasıyla
Bence hiç stres yapmayın erken doğarsa vs. Diye. 26 haftalık doğanlar bile gayet sağlıklı oluyorlar. Streste kasılmaları etkileyen bir faktör elinizden geldiğince dinlenin dikkatinizi başka yönlere çekmeye çalışın. inş hepimiz zamanında sağlıklı olarak bebeklerimizi kucağımıza alacağız

Benim de 1 hafta büyük görünüyor ama bu tamamen kilo ve kemik ölçümüyle ilgili olgunluk olarak her bebek aynı haftada belirli gelişimi gösteriyor. Doğum genelde 40. Haftada oluyor. Yeğenim de önden giden iri bir bebekti 40 ı geçti doğumu ☺️
Evet,kilo ve boyu büyük olunca ultrasonda da haftası ileri çıkıyor.Ama doğumu 40 haftalara kadar gitdiğini bilmiyordum,erken doğarlar diye düşünüyordum
Erken doğum korkusu bende de var. Çevremde çok gördüğüm için. Riskli haftalar dediğiniz ne zaman bitiyor bilginiz var mı? En azından 32. Haftayı mı görmeliyiz
Bu arada bi fenomen takip ediyordum temizlikle ilgili, bebişi 26 haftalık doğmuştu şu an çok tatlı hiçbi sağlık sorunu da yok maşallah 🧿
En iyi onun hakkında düşünmemek,neden korkarsak onu düşüncelerimizle kendimize çekeriz.Siz normal vaktinde doğum yaptığınızı hayal edin her zaman,ona odaklanın.Bana göre 33,34,35.haftalar,amma 29,31.haftalarda da doğup yaşayan bebekler var,o bebeğin yaşam kısmeti varsa,yaşıyor demek ki.26 haftalık bebeği olan annenin youtube'da videosu var,ben de onu izledim,galiba aynı kişi.

Erken doğum korkusu bende de var. Çevremde çok gördüğüm için. Riskli haftalar dediğiniz ne zaman bitiyor bilginiz var mı? En azından 32. Haftayı mı görmeliyiz
Bu arada bi fenomen takip ediyordum temizlikle ilgili, bebişi 26 haftalık doğmuştu şu an çok tatlı hiçbi sağlık sorunu da yok maşallah 🧿
Bana doktorum 33. Haftaya kadar erken doğumları engellemeye çalışıyoruz 33 tem sonra doğum başlarsa onu engellemiyoruz artık demişti

Bence hiç stres yapmayın erken doğarsa vs. Diye. 26 haftalık doğanlar bile gayet sağlıklı oluyorlar. Streste kasılmaları etkileyen bir faktör elinizden geldiğince dinlenin dikkatinizi başka yönlere çekmeye çalışın. inş hepimiz zamanında sağlıklı olarak bebeklerimizi kucağımıza alacağız
Orası öylede insan yinede tedirgin oluyor korkuyor. Elimden geldiğince yamıyorum şimdi stres inşallah vaktinde ve sağlıkla doğarlar..

2 hafta önce bende de aynı stres başladı. Her şey normaldi son kontrolde rahim kalınlığı azalmış evde dinlen çok iş yapma spor falan yapma cinsel ilişki yasak dedi.
Bizde gerildik 28 i görelim inş diyoruz.sonraki hedef 32. Hafta. 2 kiloyu geçip doğanları küveze koymuyorlarmış ve erken doğum riski varsa ciğer için iğne veriyormuş dr. Şükür şuan o kadar kritik değiliz. Ama 36 yı beklerse çok sevinirim 🥰 sizindr erken olmaz umarım

Evet,kilo ve boyu büyük olunca ultrasonda da haftası ileri çıkıyor.Ama doğumu 40 haftalara kadar gitdiğini bilmiyordum,erken doğarlar diye düşünüyordum

En iyi onun hakkında düşünmemek,neden korkarsak onu düşüncelerimizle kendimize çekeriz.Siz normal vaktinde doğum yaptığınızı hayal edin her zaman,ona odaklanın.Bana göre 33,34,35.haftalar,amma 29,31.haftalarda da doğup yaşayan bebekler var,o bebeğin yaşam kısmeti varsa,yaşıyor demek ki.26 haftalık bebeği olan annenin youtube'da videosu var,ben de onu izledim,galiba aynı kişi.
Benimde erken doğum riski var diye araştırdım. hatta 1 hafta büyük diyip gelişim haftasını ona göre hesaplıyordum ☺️ ama dinlediğim uzmanlar iri bebek sadece boyut olarak iridir gelişim aşamaları her bebekte aynıdır diyor. Yine de kilo bebeğin toparlanmasına avantaj sağlayabilir.Ben ilk zaman çok araştırdım ama şuan hiç bakmıyorum bebeğime odaklandım kafa dağıtıcı dizi video izliyorum.hepsi sağlıkla gelsin kuzuların 🥰

Kızlar hepimize zamanında sağlıklı doğumlar diliyorum. Benim de erken doğum riskim var yarım rahimli olduğum için . Hatta 15 haftalıkken serklaj oldum. En çok korktuğum durumlardan biri erken doğum. Allah korusun sağlıkla zamanında alalım kucağımıza.

Bugün bebek hareketlerini neredeyse hiç hissetmedim çok minik bir kaç hareket dışında. Endişelenip doktora gittim bebeğin duruşundan dolayı hissetmiyormuşum sırtını dönmüş yüz üstü yatıyormuş. Her şeyi iyiydi çok şükür 🤲🏻 hareketleri baya çok hissediyordum geçen haftalarda bu hafta böyle azalma yaşayınca endişelendim buraya da yazmıştım. Demekki bebeğin duruşu da baya etkiliyormuş. Artık büyüdüğü için hep hissederim sanıyordum öyle değilmiş.

26+2 1047 gram olmuşuz çok şükür 🤲🏻

Kızlar hepimize zamanında sağlıklı doğumlar diliyorum. Benim de erken doğum riskim var yarım rahimli olduğum için . Hatta 15 haftalıkken serklaj oldum. En çok korktuğum durumlardan biri erken doğum. Allah korusun sağlıkla zamanında alalım kucağımıza.

Bugün bebek hareketlerini neredeyse hiç hissetmedim çok minik bir kaç hareket dışında. Endişelenip doktora gittim bebeğin duruşundan dolayı hissetmiyormuşum sırtını dönmüş yüz üstü yatıyormuş. Her şeyi iyiydi çok şükür 🤲🏻 hareketleri baya çok hissediyordum geçen haftalarda bu hafta böyle azalma yaşayınca endişelendim buraya da yazmıştım. Demekki bebeğin duruşu da baya etkiliyormuş. Artık büyüdüğü için hep hissederim sanıyordum öyle değilmiş.

26+2 1047 gram olmuşuz çok şükür 🤲🏻
Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin canım ben de 2 haftadır yatıyorum servik kısalığı nedeniyle.

Merhaba , bayadir yazamadim neredeyse üc haftadir rahim agzi kisaligsebebiyle yatiyorum… hayirlisi 32leri görsek rahatlariz insallah 🤲🏻
26+5
Tam olarak aynı hafta ve gündeyiz ben de 2 haftadır yatıyorum. Bazen çok zorlanıyorum bugün bebek aşağı doğru tekme attı gerildim aslında normalmiş her yeri dolaşıp takılıyor ama hareketler biraz aşağıda olunca geriliyorum. İlla yemek kahvaltı derken ayakta oluyorum bir süre. Yardım etcek kimse yok eşim de çalışıyor. Temizlik yapmıyorum ama mutfak işinden sonra bile suçluluk hissediyorum

Ay
Tam olarak aynı hafta ve gündeyiz ben de 2 haftadır yatıyorum. Bazen çok zorlanıyorum bugün bebek aşağı doğru tekme attı gerildim aslında normalmiş her yeri dolaşıp takılıyor ama hareketler biraz aşağıda olunca geriliyorum. İlla yemek kahvaltı derken ayakta oluyorum bir süre. Yardım etcek kimse yok eşim de çalışıyor. Temizlik yapmıyorum ama mutfak işinden sonra bile suçluluk hissediyo
Bende amnem cok yakin toruuro o getiriyor yemekleri ev de berbat ama artik umrumda degil esim de az bucuk yardimci olmaya calisiyor

Kasılması olan hanımlar .. söylediklerimi doktorunuza danışmadan yapmayınız. Burdan nerden okudum bilmiyorum ama birisi magnezyum u günde iki defa içtiğini söylemiş kasılması için Bende Dr a danıştım icebilirsin dedi. Bugün tam1 hafta oldu 2 ye cikartali. Ve çok şükür ilk günden itibaren kasilmalarimin %90 u bitti. Bı doktorunuza danışınız.
Ayrıca kısalması olup hep yatanlar serviks kaç mm? Ben hiç yatmiyorum ya.. bütün işler bana bakıyor. Eşim sehirdisinda çalışıyor. İki çocuk var. Ee hepimize yemek lazım en azından. Yani hep ayaktayım. Ama zorlayıcı iş yapmıyorum. Vakit buldukça soluma uzaniyorum. Perşembe günü perinatolojiye randevum var insaAllah güzel haberler alırım.

Kasılması olan hanımlar .. söylediklerimi doktorunuza danışmadan yapmayınız. Burdan nerden okudum bilmiyorum ama birisi magnezyum u günde iki defa içtiğini söylemiş kasılması için Bende Dr a danıştım icebilirsin dedi. Bugün tam1 hafta oldu 2 ye cikartali. Ve çok şükür ilk günden itibaren kasilmalarimin %90 u bitti. Bı doktorunuza danışınız.
Ayrıca kısalması olup hep yatanlar serviks kaç mm? Ben hiç yatmiyorum ya.. bütün işler bana bakıyor. Eşim sehirdisinda çalışıyor. İki çocuk var. Ee hepimize yemek lazım en azından. Yani hep ayaktayım. Ama zorlayıcı iş yapmıyorum. Vakit buldukça soluma uzaniyorum. Perşembe günü perinatolojiye randevum var insaAllah güzel haberler alırım.
Güzel haberler alırsın inş canım. Benim 3.1 cm di aslında çok kötü değil ama 4cm den düşünce dr dinlenme verdi. Ev işi ağır iş yapma bol bol dinlen stres yapma dedi

Valla zehra12 zehra12 allah kolaylık versin canım çünkü her işin sana bakması çok zor .. magnezyum bana 2 şerden 6 tane alıyorum günlük sabah öğlen akşam ama benim evveliyatından beri magnezyum veriliyor ebeme göre baştan bu kadar vermesi yanlıştı hatta doktorum 6 tanaryi 3 sabah 3 akşam diye verdi ama ebe dediki sabah öğlen akşam al senin kasılman çok oluyor magnezyum bunun için alıyorsun ama öğlen dozun yok yazık günah boşa içmiş olursun dedi sağolsun düzenledi..şu rahim ölçüsündedir heralde rekor bende çünkü Google da bile böyle bir uzunluk yok 68mm bence dpktor baktı sıkıntı yok salladı geçti ben öyle düşünüyorum eşimde aynı fikirde.. yani benim rahim uzunluğunda Allaha emanet öyle bir ölçü normalde olmadığından 4-5 arasıdır heralde diye düşünüyorum inşallah öyledir garip olaylar yani 😅 benim durum

Valla zehra12 zehra12 allah kolaylık versin canım çünkü her işin sana bakması çok zor .. magnezyum bana 2 şerden 6 tane alıyorum günlük sabah öğlen akşam ama benim evveliyatından beri magnezyum veriliyor ebeme göre baştan bu kadar vermesi yanlıştı hatta doktorum 6 tanaryi 3 sabah 3 akşam diye verdi ama ebe dediki sabah öğlen akşam al senin kasılman çok oluyor magnezyum bunun için alıyorsun ama öğlen dozun yok yazık günah boşa içmiş olursun dedi sağolsun düzenledi..şu rahim ölçüsündedir heralde rekor bende çünkü Google da bile böyle bir uzunluk yok 68mm bence dpktor baktı sıkıntı yok salladı geçti ben öyle düşünüyorum eşimde aynı fikirde.. yani benim rahim uzunluğunda Allaha emanet öyle bir ölçü normalde olmadığından 4-5 arasıdır heralde diye düşünüyorum inşallah öyledir garip olaylar yani 😅 benim durum

Ben de Magnesium sabah iki aksam iki aliyorum toplam 600mg
Her bir efervesan tablet 365 mg magnezyum iyonuna eşdeğer 613,20 mg.

Benimkisinde böyle yazıyor. Yani ben tek seferde 613 mg alıyorum sanirim

X