2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canım gebelik şekeri çıkmış sizde. Ekmeği, şekerli her türlü gıdayı kes. Meyveyi de azalt. Normalde günde 4 meyve önerirler ama muz portakal yiyemezsin çok şekerli olduğu için. Şeker hastası gibi düşünmelisin. Diyetisyen de yasaklayacak bir çok şekerli şeyi. Et salata yoğurt süt domates peynir zeytin falan yiyeceksiniz.
Yerim ya onları sorun değil diyet yapmak iş insüline gitmesin yani yeterki herşey bebek için onun gereksiz kilo alımı yada sağlığı kötü olsun istemem

İnşallah canım yaa.. neyse ne artık bakacaz çaresine yapacaz ne gerekiyorsa..en önemlisi insüline geçmemek tabiki hayırlısı hakkımızda.. saol tecrübeni paylaştığın için canım.bu arada değerleri yazdım baktın mi seninkiler nasıldı hatırlıyormusun
Bi belirti oldu mu peki sizin farkedebileceğiniz? Ben de kendimden şüpheleniyorum

İnşallah canım yaa.. neyse ne artık bakacaz çaresine yapacaz ne gerekiyorsa..en önemlisi insüline geçmemek tabiki hayırlısı hakkımızda.. saol tecrübeni paylaştığın için canım.bu arada değerleri yazdım baktın mi seninkiler nasıldı hatırlıyormusun
Canım benim değerler 12.Ci haftada bakıldı. İlk saat 113
İkinci saat tokluk 234
Üçüncü saat 164
Sonrasında diyete başladım iki hafta boyunca ölçtüm ama düşmedi onun için insüline başladım.

Bi belirti oldu mu peki sizin farkedebileceğiniz? Ben de kendimden şüpheleniyorum
Aslında çok sık su içerim gecede dahil boğazım kurur sık acıkırım.bunlar normalde olabilir şekerden de ama bana şeker testini önermekteki amacı şuydu ailende şeker hastası var mi var ozaman mutlaka yapalım dedim hemde direk detaylı yapalım dedi.çok önemli sona doğru karaciğer enzimlerini falan etkiliyor aman dikkat denilecek cinsten oluyor Buda

Canım benim değerler 12.Ci haftada bakıldı. İlk saat 113
İkinci saat tokluk 234
Üçüncü saat 164
Sonrasında diyete başladım iki hafta boyunca ölçtüm ama düşmedi onun için insüline başladım.
İnşallah iyi geri düzelir düşer canım ya çok bir fark yok aramızda ben baya dikkat edeyim en iyisi

Hamilelerin hiçbir şekilde aç hastaneye gitmemesi gerekir. Bütün testlerde tok gelmeniz istenir. Bayılırsınız sonra hastanede. O yüzden bir daha aç şekilde gitmeyin. Hamilelerin açlık şekeri ölçülmez hastanelerde. Onun için bir cihaz almanızı ve evde kendinizin ölçmenizi önerebilirler ama bu da şeker hastaları için. Yani sırf hamilesiniz diye açlık şekerinize bakılmasına gerek yoktur. 24-28 haftalarında şeker yükleme testi yapılıyor, bir dilim baklavadaki şeker kadar şeker veriliyor aslında, 140'ı geçiyor mu diye bakılıyor. Benimki ilk gebelikte akşam tatlıyı fazla kaçırınca sabah testte 144 çıkmıştı. Tekrar test etmişlerdi, bu sefer 110 çıkmıştı. Bu hafta ben kan verdim doktor şekerimi de ölçtürmüş, tok olmama ve kurabiye yememe rağmen 85 çıktı. Ben şeker yüklemesi testi yaptırmayacağım dedim. Doktor da tamam o zaman dikkat et tatlı yeme dedi 🙂
Ben şeker yüklemesi için randevu aldım 6 marta . Aç karnına gel dediler. Anlamadım

Merhaba arkadaşlar benim 3 . Ayimdan itibaren öksürme, hapşırmayla idrar kaçırma sorunum var sizde de oluyor mu. Internette baktım. Son üç ay başlar yazmışlar. Benim ilk üç aydan itibaren var. Doktora da sormuştum. Doğumdan sonra ameliyatla düzelir dedi.

İnşallah iyi geri düzelir düşer canım ya çok bir fark yok aramızda ben baya dikkat edeyim en iyisi
Aynen sen dikkat et inş insüline başlamazsın. Ben doğuma kadar kesin yapacam doktorum bana 35.Haftaya kadar hep yükselir dedi zaten dediğim gibi diğer iki gebeliğimde buşekilde ilerlemişti.

Kızlar 23-24-25 haftalarda olanlar bebek hareketleri hep yukarda mı yoksa bazen kasıkta da hissediyor musunuz? Ben bazen göbek çevresi yanlarda bazen de kasıkta minik pıt pıt şeklinde hissediyorum . Yani hafta geçtikçe yukarda mı sadece olcak bu hareketler yoksa aşağılarda da olması normal mi?

Merhaba arkadaşlar benim 3 . Ayimdan itibaren öksürme, hapşırmayla idrar kaçırma sorunum var sizde de oluyor mu. Internette baktım. Son üç ay başlar yazmışlar. Benim ilk üç aydan itibaren var. Doktora da sormuştum. Doğumdan sonra ameliyatla düzelir dedi.
Bende de oluyor dün öksürüğe yakalandım baya bi zorladı o zaman farkettim🤷🏼‍♀️

Kızlar 23-24-25 haftalarda olanlar bebek hareketleri hep yukarda mı yoksa bazen kasıkta da hissediyor musunuz? Ben bazen göbek çevresi yanlarda bazen de kasıkta minik pıt pıt şeklinde hissediyorum . Yani hafta geçtikçe yukarda mı sadece olcak bu hareketler yoksa aşağılarda da olması normal mi?
Benim hala tam olarak yukarda değil bazen göbek çevresinde bazen alt karında hissediyorum bebeğin yeri plasentanın yeri rahim boyu uzunluğum falanda normal en son cuma komtrolde doktorum baktı detaylıyı yaptırırken hareket yerini doktora sormuştum bebeğin pozisyonuyla alakalı eğer rahim boyu kısa olsaydı riskli durum derdim demişti bana oyüzden çok takılmıyorum canı nerde isterse orda oynuyo 😅

Ben şeker yüklemesi için randevu aldım 6 marta . Aç karnına gel dediler. Anlamadım
Bende şeker yükleme yatırdım geçen gün hatta o gün kahvaltı yaparak kontrole gittiğim için yükleme yapmadılar ertesi güne bıraktılar aç git sakın tok gitme önce açlık bakıyolar sonra tokluğa bakıyolar son kanı verince hemen atıştırırsın 🥰

Benim hala tam olarak yukarda değil bazen göbek çevresinde bazen alt karında hissediyorum bebeğin yeri plasentanın yeri rahim boyu uzunluğum falanda normal en son cuma komtrolde doktorum baktı detaylıyı yaptırırken hareket yerini doktora sormuştum bebeğin pozisyonuyla alakalı eğer rahim boyu kısa olsaydı riskli durum derdim demişti bana oyüzden çok takılmıyorum canı nerde isterse orda oynuyo 😅
İyi bari sevindim 😂 aman Allahın izniyle bir sorun olmasın da inşallah 🤲🏻

Aynen sen dikkat et inş insüline başlamazsın. Ben doğuma kadar kesin yapacam doktorum bana 35.Haftaya kadar hep yükselir dedi zaten dediğim gibi diğer iki gebeliğimde buşekilde ilerlemişti.
Çok geçmiş olsun canım inşallah beklediğinden kısa sürede biter gider sende rahat edersin

X