2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de 90 a yaklaşmıştım nerdeyse 7-8 kilo verdim şimdi sabitlendim
Ben kilodan görüntü değil de sezaryen olursam dikişte sorun olur, şeker olur vs baya korkuyorum
Bir de ayrıntılı ultrasonda göbeğimden dolayı net görüntü olmayabilirmiş :KK53:
Planlı gebelik olsa bu kilolarda kalmazdım biraz fazla takıyorum sanırım kafaya. Sapasağlim atlatalım şu süreci inşallah ❤️
Kim demiş onu ben 90 üstündeyim göbeğim var evet zor olabiliyor ama imkansız değil ben karından bakıldı gördüm kafanda bu hiç olmasın sadece bebeğin ve kendin sağlığına odaklan görmek isteyen doktor görür zaten herzaman alttan bakamazlar veee tüm detaylarıyla karından görüyorlar sende göreceksin bu arada benim kuzen 124 kilo ile hamile kaldı doğuma kadar da biraz aldı diyetle kontrolde tuttu kendisini ama ne oldu sonuçta herşey yolunda anın tadını çıkart

Ben asırı derecede tatlı tüketen biriydim bir anda kesildi tatlilar hep ekşiler tuzlular geldi banada 13.hafta kız diyorlardı 18 olduk gosterdi bizede pipiyi erkekmiş. Halada ekşilere tuzlulara devam taylıyı çıkardım resmen hayatimdan hiç istemiyor canım.🥰 bende hatta bunlari yiyorum diye kızim olacak diyordum erkekmiş meğersem😍
Evet ben de tatlı birşey yesem sonra ağzım çamur gibi oluyor şekerim düşük olduğu için arada ağzıma cikolata bisküvi birseyler atıyorum sonrasi pişmanlık. Umarım değişmez ekşilerin pek zarari yok ama canımız tatlı isterse sonu fena 😂😂😂

Kızlar bir şey soracağım sizin beslenme düzeniniz 3 ana 3 ara şeklinde mi?
Diyetisyenim illa ki uyacaksın diyip bu tarz liste verdi ama yok mümkün değil
Ben 2 ana 2 ara yapabiliyorum en fazla
Sabah kahvaltıyı geç yapıyorum ara öğün sonra akşam sonra yatmadan da meyve süt kefir vs
Yani öğle yemeği yiyemiyorum zaten mide ağrısı hazımsızlık var sürekli
İnşallah zarar vermiyorumdur bebeğe :KK43:
Canım sağlıklı şeyler yiyorsan yetiryordur ben de kafama göre bazen 2 bazen 3 öğün oluyor ara öğünlerde öyle. Meyve kuruyemis yiyorum ara öğün sabah ögle arası .
ama öğle- akşam arası canım istemiyor.cok nadir 1 bardak süt iciyorum gece.
Zorlayınca tiksini geliyor.mesela et ürünlerı hala yiyemiyorum yarım balık haftada 1 zorla.
tavuk kokuyor hala. diyetisyenler her gün et diyor ama napim yiyemiyorum. 1-2 haftaya istahım açılirsa yerim inş.

Kızlar merhaba ben 17+1 haftalığım. 4. Aya girdiğimden beri akşamları kasıklarımda kramp şeklinde ağrı hissediyorum. Hatta bazen gülerken oluyor anlık sonra hemen geçiyor akşamlarıda böyle hareket ettikçe oturup kalktıkça ağrı oluyor. 2 ocakta doktora gittim herşey yolundaydı. Doktorumda öyle dedi. Ama bu ağrılar doktordan sonra başladı. Sizlerde durum nasıl bazende karnımda çekilme hissediyorum sanki böyle göbek deliğimden rahmime kadar çekiyor. Bu ayla alakalı bi durum mu ? Sürekli bir ağrı yaşamıyorum ama özellikle akşamları kasıklarım ağrıyor sürekli hissettiriyor kendini.

Kim demiş onu ben 90 üstündeyim göbeğim var evet zor olabiliyor ama imkansız değil ben karından bakıldı gördüm kafanda bu hiç olmasın sadece bebeğin ve kendin sağlığına odaklan görmek isteyen doktor görür zaten herzaman alttan bakamazlar veee tüm detaylarıyla karından görüyorlar sende göreceksin bu arada benim kuzen 124 kilo ile hamile kaldı doğuma kadar da biraz aldı diyetle kontrolde tuttu kendisini ama ne oldu sonuçta herşey yolunda anın tadını çıkart
Bir kaç yerde okudum ayrıntılıda görünmedi kilom yüzünden vs diye. Sanırım cihazla da çok alakalı, eski tip olunca sorun oluyormuş
Hatta doktorlar 20. Haftaysa git 23. Haftada gel demişler :))
İçimi rahatlattınız sağolun ❤️

Canım sağlıklı şeyler yiyorsan yetiryordur ben de kafama göre bazen 2 bazen 3 öğün oluyor ara öğünlerde öyle. Meyve kuruyemis yiyorum ara öğün sabah ögle arası .
ama öğle- akşam arası canım istemiyor.cok nadir 1 bardak süt iciyorum gece.
Zorlayınca tiksini geliyor.mesela et ürünlerı hala yiyemiyorum yarım balık haftada 1 zorla.
tavuk kokuyor hala. diyetisyenler her gün et diyor ama napim yiyemiyorum. 1-2 haftaya istahım açılirsa yerim inş.
Bana diyetisyen öyle bir menü yazmış ki 3 ana 3 ara öğün baya da dolu dolu şu an için imkanı yok o kadar yiyemem. Bir de 4. Ay bitince gel arttıracağız demişti daha buna uyamıyorum ki ben :KK53:
Sağlıklı besleniyorum yüzde 90 olarak diyebilirim. sadece öğle yemeği yiyemiyorum, diyetisyene göre bu büyük bir sorun :uykucu:
Ben de et yiyebiliyorum ama yumurtadan çok soğudum mesela

Kızlar merhaba ben 17+1 haftalığım. 4. Aya girdiğimden beri akşamları kasıklarımda kramp şeklinde ağrı hissediyorum. Hatta bazen gülerken oluyor anlık sonra hemen geçiyor akşamlarıda böyle hareket ettikçe oturup kalktıkça ağrı oluyor. 2 ocakta doktora gittim herşey yolundaydı. Doktorumda öyle dedi. Ama bu ağrılar doktordan sonra başladı. Sizlerde durum nasıl bazende karnımda çekilme hissediyorum sanki böyle göbek deliğimden rahmime kadar çekiyor. Bu ayla alakalı bi durum mu ? Sürekli bir ağrı yaşamıyorum ama özellikle akşamları kasıklarım ağrıyor sürekli hissettiriyor kendini.
Bende de kasik bölgemde çok ağrı var. Ama googledan bakınca normal ağrılar yazıyor bende hiç doktora sormadım. Soran arkadaş varsa yanitlarlar yakinda

Günaydınlar 😊😊
Sosyal medya da o kadar çok bebek videosu izliyorum ki rüyamda doğum yapmıştım.😅😅🤣 simsiyah saçları olan güzel bir bebekti.

Bende de kasik bölgemde çok ağrı var. Ama googledan bakınca normal ağrılar yazıyor bende hiç doktora sormadım. Soran arkadaş varsa yanitlarlar yakinda
Ben daha bugün sordum. Rahim büyüdüğü için normalmiş
Benim özellikle bu hafta (15+6) çok sık olmaya başladı her gün en az 2-3 kere ağrım acım oluyor ama bir sıkıntı görmedi doktor

Günaydınlar 😊😊
Sosyal medya da o kadar çok bebek videosu izliyorum ki rüyamda doğum yapmıştım.😅😅🤣 simsiyah saçları olan güzel bir bebekti.
Hayır olsun ❤️ Ben de bugün bebeği gördüm ultrasonda yüzü oluşmaya başlamış ama daha tam insan yüzü şeklinde değil pek çikin yüzünü yediğim :KK53: 5. Aydan sonra oluşmaya başlıyor sanırım tam olarak yüz hattı

Hayır olsun ❤️ Ben de bugün bebeği gördüm ultrasonda yüzü oluşmaya başlamış ama daha tam insan yüzü şeklinde değil pek çikin yüzünü yediğim :KK53: 5. Aydan sonra oluşmaya başlıyor sanırım tam olarak yüz hattı
🥰🥰 fıstık o fıstık su cihazlar elimizde olsa da hergun bakabilsek 😊😊

kızlar nasılsınız bebişleri artık hissesiyomusunuz benim tahmini temmuzun 12 si doğucak ama haziran sonu gelebilir 💕💓

Kızlar merhaba 19+3 haftalığız. Şimdi çok az kanamam olmuş bel agrımda var acaba yerleşme kanaması mıdır? sizde olmuşmuydu?

Böbrek taşının belirtileri neler acaba? Bende enfeksiyon değeri düşük çıktı ama karnımda sağ ve sol boşluklarda sancı sızılama oluyor hep doktorlar da bu değerlerde belirti olmaması gerekir diyor
Böbreğini üşütmüş olabilirsin canım, taş hareket etmediği sürece ağrı ya da idrarda kan gelmesi yapmıyor.Benim safra kesemde de 10 civarı taş oluştu ama ağrı yapan taş değil safrada ki çamurmuş

X