2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba , bende de Miyom vardı bol su içip dinlenin bir de magnezyumu doktorunuza bi danışın derim rahim kaslarını gevşetiyor, Miyom Rahmi kastığı için büyüdüğü için ağrı olabiliyor 4-5 ay olunca Miyom büyümesi duracağı için ağrınız da geçecek
Evet, doktorum da sabir dedi ama gercekten dayanmak cok zor. Umarim 1-2 aya kadar baskilanacak ama ben o zamana kadar ne yapacagim onu bilmiyorum. Magnezyumu sorayim, cok tesekkurler 🌺

Arkadaşlar merhaba, bir türlü geçmeyen bi öksürüğüm, gribim var, tam hah azaliyor diyorum bi anda yeniden alevleniyor. Dunden beri cigerim yanıyor boğazım yırtıldı oksurmekten, burnum genzim tikali nefes alamiyorum. Bol ılık su içiyorum, portakal mandalina çok yiyorum, limonlu ılık su içiyorum, tereyag pekmez isitip yiyorum, balli ıhlamur iciyorum, yok yok yok çaresini bulamıyorum. Var mi sizin ise yarar doğal zararsız taktiginiz, çarşamba kontrolüm var dr a soracam bi ilaç kullansam nolur diye
Yanlış hatırlamıyorsam siz de bağısıklık baskılayıcı kullanmıştınız. Benim de bu şekilde idi , resmen haftalarca hasta gezmiştim. Sonra ilacı bıraktım düzeldim. Sizinki de onla alakalı olabilir mi acaba?

Merhaba, sanırım ikili tarama testini yaptırmayan tek benim sanırım, gebeliğimin başında zorlu bir süreç yaşadım. Düşükten sonra hemen hamile kaldım. Kanama alanım olduğu için doktor tahlil yaptırsan da yanlış sonuçlar çıkabilir en doğrusu nipt testi yaptırman dedi fakat onu da istemedim. Geçen hafta gittiğimde burun kemiğini gördüm, doktor ekstremiteleri iyi bebeğin sağlıklı görünüyor dedi. Ama Rabbim herşeyin en hayırlısını bilir tabi. O yüzden tarama testini yaptırmadım. İçimde rahat. Doğum hamilelik kapalı bir kutu aslında. Ne yaşayacağımızı bilmiyoruz. Ve hiçbirşeyin garantisi yok bu dünyada. Rabbim sağlıkla sıhhatle kavuşmamızı nasip etsin 🤲🏻

Merhaba, sanırım ikili tarama testini yaptırmayan tek benim sanırım, gebeliğimin başında zorlu bir süreç yaşadım. Düşükten sonra hemen hamile kaldım. Kanama alanım olduğu için doktor tahlil yaptırsan da yanlış sonuçlar çıkabilir en doğrusu nipt testi yaptırman dedi fakat onu da istemedim. Geçen hafta gittiğimde burun kemiğini gördüm, doktor ekstremiteleri iyi bebeğin sağlıklı görünüyor dedi. Ama Rabbim herşeyin en hayırlısını bilir tabi. O yüzden tarama testini yaptırmadım. İçimde rahat. Doğum hamilelik kapalı bir kutu aslında. Ne yaşayacağımızı bilmiyoruz. Ve hiçbirşeyin garantisi yok bu dünyada. Rabbim sağlıkla sıhhatle kavuşmamızı nasip etsin 🤲🏻
Valla ben de yaptırdığıma pişman oldum. Geçerliliği çok düşük. Yaşattığı stres yüksek

Valla ben de yaptırdığıma pişman oldum. Geçerliliği çok düşük. Yaşattığı stres yüksek
Kesinlikle bunu bildiğim için yaptırmak istemedim. Burda o kadar çok yazı okudum ki, yüzde 99 engelli olma ihtimali yüksek deyip, hamilelik boyunca stres yaşayıp,doğduğunda sağlıklı bi bebekleri olan anneler çok fazla. Rabbim sağlıkla ilerlememizi nasip etsin diye dua ettim hep. Başlarda o kadar çok kanama yaşadım ki bebeğimin tutunması mucizeydi benim için. O yüzden oymuş buymuş gerçekten umrunda olmadı artık. 3 kişiler çok şeyler söylüyor ama kulak tıkamak lazım çoğuna. Annenin psikolojisi herşeyden önemli. Yeter ki mental sağlığımız yerinde olsun fiziksel olarak hepimiz farklı şeyler yaşasakta gebelik bir şekilde ilerliyor Allah’ın izniyle 🤲🏻🤲🏻

Kızlar çok tuhaf bişey oluyo ya Uzanıyorum şuan soluma dönüğüm karnımın sağ tarafında titreme oldu bu oluyo böyle arada 1 haftadır farkındayım ben ama anlam veremiyodum ve birde her seferinde farklı yerde titreme oluyo ama sdece karın bölgemde oluyo bebeğin hareketleri olabilirmi sizce? Etiket yaptığıma bakmayın fikri olan yazsın aşırı heyecan yaptım kalbim çıkıcak gibi Arianaa Arianaa Ginnys Ginnys
Bende gıdıklanma hissi gibi birşeyler yaşıyorum tecrübeliler bebek oynuyo dio seninde öyle olabilir

Bende yaptırmadım canım yalnız değilsin iyikide yaptırmamışım pişman değilim

Bizde yaptırmadık canım..rahat ol..

Evet, doktorum da sabir dedi ama gercekten dayanmak cok zor. Umarim 1-2 aya kadar baskilanacak ama ben o zamana kadar ne yapacagim onu bilmiyorum. Magnezyumu sorayim, cok tesekkurler 🌺

Yaşamayan bilmez gerçekten o ağrıyı ama bebek için değer ☺️ her şey güzel olacak 🌸

Bende yaptırmadım yalnız değilsinn inşallah sağlıcakla alırız kucağımıza

Benim iştahım arttı 2. trimesterın başında. Tam 1 ay önce 1.5 kilo daha hafifmişim. Ben de kilo kontrolünü taktım kafaya. 35 yaşında doğuracağım için fazla kilo almadan doğurmak istiyorum. Artık kilo vermek zor geliyor bana. 20li yaşların sonunda doğurmuştum ilkini, 25 kilo almıştım. Sonra gitmiyor o meret ödemler kilolar. Diyetle 1 yılda gitmişti. Şimdi bakıyorum insanlar 8-10 kilo ile doğuma gidiyor. Valla ne yapsam diye araştırmaya başladım. Güncel 78.6 kiloyum. 88 ile doğuma gitmem lazım🫠 Ben hamile beslenmesi araştırıyorum artık.

Kızlar çok tuhaf bişey oluyo ya Uzanıyorum şuan soluma dönüğüm karnımın sağ tarafında titreme oldu bu oluyo böyle arada 1 haftadır farkındayım ben ama anlam veremiyodum ve birde her seferinde farklı yerde titreme oluyo ama sdece karın bölgemde oluyo bebeğin hareketleri olabilirmi sizce? Etiket yaptığıma bakmayın fikri olan yazsın aşırı heyecan yaptım kalbim çıkıcak gibi Arianaa Arianaa Ginnys Ginnys
Bilmiyorım ki olabilir bebek bu haftada 14 itibariyle başlıyorsa bu haftalarda sen 16 dasın daha hareketleniyor bu nedenle olabilir kıpırtı kelebek kanat çırpmadı gibi falan diyorlar

Çok teşekkür ederim. Zaten sürekli gittiğim hastane. Doktor telefonda söyleriz deyip sonradan sekreterya gelmen gerekiyor deyince içime sıkıntı oturdu. Özel hastane gerçi her girişimiz para ondan da çağırıyor olabilirler. Artık aldık randevuyu perşembe gününe boşluk varmış. Beklemeye devam :KK43:
Sonuç almak için randevu almasanız da olmaz mıydı?
Benim iştahım arttı 2. trimesterın başında. Tam 1 ay önce 1.5 kilo daha hafifmişim. Ben de kilo kontrolünü taktım kafaya. 35 yaşında doğuracağım için fazla kilo almadan doğurmak istiyorum. Artık kilo vermek zor geliyor bana. 20li yaşların sonunda doğurmuştum ilkini, 25 kilo almıştım. Sonra gitmiyor o meret ödemler kilolar. Diyetle 1 yılda gitmişti. Şimdi bakıyorum insanlar 8-10 kilo ile doğuma gidiyor. Valla ne yapsam diye araştırmaya başladım. Güncel 78.6 kiloyum. 88 ile doğuma gitmem lazım🫠 Ben hamile beslenmesi araştırıyorum artık.
ben de yüksek kiloyla başladığım için gebelik diyetisyeni buldum kendime. Ekmek makarna pilav bulgur hiç yok. Bolca sebze ve protein yumurta 1-2 porsiyon meyve ve çiğ kuruyemişler yemeye çalışıyorum.

kızlar hepinize çok çok geçmiş olsun. bence doktora görünmeyi ve doktor kontrolünde ilaç kullanmayı ihmal etmeyin. ben kullandım çok şükür bir problem olmadı ve iyileştim 🙏

Az önce bende de oldu anladım nasıl bir şeyden bahsettiğini pır pır gibi eğer bunu tanımladıysan olabilir bebek yapabilir bu dediğini bence bebekten

Bu ara soğuk algınlığı salgını var sanırım benim de sadece dil kökümdeki lenf bezlerim şişti umarım enfeksiyon vs değildir
Soğuk algınlığı değil canım, test yaptıranların %90 i ya infulenza yani domuz gribi yada covid çıkıyor, felaket bir salgın var
Geçmiş olsun. Benim ilk gebeliğimde olmuştu bu durum. Öksürüğün sebebi geniz akıntısıymış. Benim hiç aklıma gelmemişyi çünkü burnum akmıyor gibiydi. Alerjik oluyormuş ve hamilelikte böyle şeyler olabiliyormuş. Burunu temizleyen Burun ve Sinüs Temizleme Kiti aldırdı bana doktor. İçine su ile solüsyonu yapıp burnuna sıkıyorsun, diğer burnundan çıkıyor. Neyse ben böyle temizleyince iki güne geçti öksürük. Bütün ajerjik neyim varsa geçti. Geçmeyen öksürükse böyle bir şeyden şüphenelebilirsin.
Ayy öyle bisey varsa dr a sorayim kullanayim ya olecem haftalardır, azaldı diyorum başa sarıyor tekrar
Yanlış hatırlamıyorsam siz de bağısıklık baskılayıcı kullanmıştınız. Benim de bu şekilde idi , resmen haftalarca hasta gezmiştim. Sonra ilacı bıraktım düzeldim. Sizinki de onla alakalı olabilir mi acaba?
Ben öyle bisey kullanmadım hiç canım karistirdin galiba

X