2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
yüz kremi hangisi?Markaların doğal içerikli dediklerinde bile baya kimyasal oluyor.Ben yüzüme hindistan cevizi yağı sürüyorum kurumasın diye.Haccer markasının zeytinyağlı kremi var,yağlardan oluşuyor,sadece 2 kimyasal var içinde.Onu da tabanıma sürüyorum,çünki kuru ve çatlamak istiyor.
Burts bees gündüz kremi daha önce khiels kullaniyordum çok memnundum.simdikini sürüyorum hic nemlendirmiyor.yuzum kupkuru bazi yerleri pul pul. Badem yağı var yarın hindistan cevizi yağı da bakim.tesekkur ederim🌸

Burts bees gündüz kremi daha önce khiels kullaniyordum çok memnundum.simdikini sürüyorum hic nemlendirmiyor.yuzum kupkuru bazi yerleri pul pul. Badem yağı var yarın hindistan cevizi yağı da bakim.tesekkur ederim🌸
Badem yağı da,zeytinyağı da iyi.Bende evde yok, bu günlerde onlardan alacağım,karıştıra bilsem öyle kullanmak istiyorum.

Kızlar magnezyum kullanmaya başlattı mı doktorlarınız? Hangisini kullanıyorsunuz?

Bana 12.haftadan itibaren magosit verdi günde 1, ağrı falan olursa 2 taneye kadar kullanabilirsin dedi size hangisini verdi? Bir de multivitamin verdi onun içinde de az da olsa magnezyum varmış
Ben şuan feramat demir ilacı ve İmom vitamin kullanıyorum. Gündüz Demir ilacını içiyorum akşam vitamini.. ama akşam vitamini içince midem bulanıyor. Hatta bugün bilerek içmedim. Ayrıca 1 haftadır sadece uyurken gece kasıgima kramp giriyor. Ben diğer gebeliklerimde çok ileriki dönemlerde yaşamıştım kramp olaylarını. Benimde acilen magnezyuma başlamam gerek anlaşılan... Bide bugün bel ağrım oldu çok uzun zamandır yoktu. Bacakları anca uzatanildim bugün.

internetde baktım,burts bees gündüz kremi %99 doğal,bebek kremi de var o galiba %100 doğal.Bebek kreminin içinde hindistan cevizi yağı,badem yağı var.İyimiş.

internetde baktım,burts bees gündüz kremi %99 doğal,bebek kremi de var o galiba %100 doğal.Bebek kreminin içinde hindistan cevizi yağı,badem yağı var.İyimiş.
Doğal ürunler ancak işe yaramıyor. Olumlu yorumlara bakarak aldım ancak memnun değilim.fiyati da yüksek.bebek ürünleri almayi düşünmüyorum.
Ablam bir aktardan yağ karışımı yaptırmıştı çok memnundu hic catlagı olmadı.turkiyeye gelince ondan alcam .Belki yuzum için de yağ karışımı yapar.

Merhaba kızlar 2 li tarama testimin sonucu riskli çıkmıştı öğrenmek için doktor ya fetal dna ya amniyonsentez dedi. Kesin sonuç amniyonsentez dedi. Bende yaptırdım çok şükür sonuç iyi geldi:) Bebeğim erkek kesinmiş.
Benimde riskli çıktı amniyosentez yaptıracağım. Siz hangi testi yaptırdınız

Kızlar bu gece daha çok kötü rahatsizlandim 20 lik dış sendromu apse yapmış diş eti şişmişti gece sabaha kadar bademcigmi sisirdi sol taraf o biçim sis halde sabah acile gittim serum yedim dış haastanesi yazı yazdı doktorun izin verirse gel çekelim dediler bugün serum yedim antibiyotik verdi doktor hala kendime gelemedim

Eki Görüntüle 3175145 Eki Görüntüle 3175145
Sonucuma bir bakar mısınız anlayan biri yorumlayabilir mi doktora gitmeme daha var da o sebepten size bir danışayım dedim
6F62F225-699E-4E46-8447-E377342738D9.jpeg
Canım benim bu değerlerim böyle çıkmıştı doktorumda normal diyerek atmıştı. Down ve diğer hastalık riskimde değer altında yazısıyla geldi. Bende bi doktoruna sormalısın

Kızlar siz D vitaminini kaç damla kullanıyorsunuz? Eczane 5 damla yazmış o şekilde kullanıyordum az önce ebe mesaj atmış 9 damla kullanacaksın diye.
Benim doktorum d vitaminini kilo hesabına göre içilmesi gerektiğini söyledi her 10 kiloya 1 puf gibi anlatmıştı ben 8. Haftada başladım 13+6 yım kesmedi hala kullanıyorum ben 67 kiloyum 6 puf sıkıyorum. Bence en sağlıklısı doktorunun dediğini yapmak. Hatta eczaneci bana normalde bu bir puf içilir ama doktor 6 puf yazmış size dedi bende bu açıklamayı yaptı dedim. Sorunsuz kullanıyorum benim d vitaminim 18 çıkmıştı 🫣

Kızlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. 13+6 haftalık gebeyim 🌸 inşallah sağlıkla kucağımıza alırız minik yaz bebeklerimizi. Kızlar çok özel olmazsa cinsel ilişki yasağımız yok bizim ama korunup korunmama arasında gidip geliyorum yani spermin rahmi yumuşattığını falan duydum düşük tehlikesi mi olur ne olur bir fikri olan var mı ?

Kızlar bugğn nefes alırken karaciğerimin ağrıdığında fark ettim çok korktum.biliyorsunuz karaciğer gebelikte çok önemli hayati fonksiyonu var aklıma kötü şeyler getirmemek istesemde çok korkuyorum.benim için dua edin Salı günü doktoruma anlatacağım umarım enzimler yüksek değildir umarım ikimizde de bir sorun yokturgerçekten kabusmuş.konuyla alakalı tedavisiyle alakalı tavsiyesi olan varsa mutlaka yazsın bana.bunun dışında lütfen hepiniz çok çok dikkatli olun ki ben kilolu bir gebelik başladığım için dikkat ediyordum buna rağmen yaşadığım bu ağrı korkutucu dilerim hepimiz için sağlıkla ilerlemeyen bir süreç olur mutlu mutlu geçer günlerimiz

Kızlar bugün fetal dna sonucu çıktı. Çok şükür temiz. 12+0 da erkeğe benzetmişti doktorum ama dönebilir haftaya daha net belli olur demişti. Ama süprizz kız olacakmış☺️
Hayırlı olsun, çok sevindim temiz çıkmasına 😊 bizim de cinsiyet belli olmuştu, erkek olarak listeye ekleyebilirsiniz Arianaa Arianaa 🙏🏻

Kızlar bugğn nefes alırken karaciğerimin ağrıdığında fark ettim çok korktum.biliyorsunuz karaciğer gebelikte çok önemli hayati fonksiyonu var aklıma kötü şeyler getirmemek istesemde çok korkuyorum.benim için dua edin Salı günü doktoruma anlatacağım umarım enzimler yüksek değildir umarım ikimizde de bir sorun yokturgerçekten kabusmuş.konuyla alakalı tedavisiyle alakalı tavsiyesi olan varsa mutlaka yazsın bana.bunun dışında lütfen hepiniz çok çok dikkatli olun ki ben kilolu bir gebelik başladığım için dikkat ediyordum buna rağmen yaşadığım bu ağrı korkutucu dilerim hepimiz için sağlıkla ilerlemeyen bir süreç olur mutlu mutlu geçer günlerimiz
Çok geçmiş olsun canım.Dikkat et kendine. Benimde bazen böbrek ağrısına benzer ağrı oluyor acaba karaciğermi. Senin tam olarak nerende ağrın

X