2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
bebişinin cinsiyeti belli olan anneler çin takvimi tuttu mu ?
ay bir tek ben cinsiyet öğrenmemişim gibi bir his var içimde

benim daha belli değil ama çin takvimine göre kız, çok merak ediyorum ben de daha öğrenmedim.
senin ki çin takvimine göre ne çıkmıştı?

tekrar yazarsan ekliyim bazen gözden kaçırıyorum

Hayırlı olsun. Nipti nereye yaptırmıştınız. Bir de cinsiyet söylediler mi?

tekrar yazarsan ekliyim bazen gözden kaçırıyorum
sat : 12.09.2022
ilk kese : 19.10.2022 ( 5+3 de )
ilk kalp atışını duymam : 27.10.2022 (burda da doktor 5+6 dedi - kese tarihiyle aradaki gün farkı tutmuyor ama doktorun söylemesi bu :) )

erkek çıkmıştı canım. kendimi biraz alıştırdım erkek fikrine
benim kız çıktı ama ultrasonlardan birinde erkek olduğunu hissettim. bir de büyüklerin, karnın büyümesine göre tahminleri var, onlarda yukarı doğru büyüyecek gibi, erkek olur o zaman diyor bakalım. doktorumuzun da bir tahmini var ama henüz paylaşmadı.

kızlar günlerdir aklımı kurcalayan bir şey var, sizce bu 3ünden hangisi yoksa 3 ü de farklı ve gerekli şeyler mi?
En gereklisi ana kucağı çok kullanışlı, sen iş yaparken bebeğini heryere taşıyabilirsin.İlki kayınvalidenin annenin evine koymalık yada sadece ilk aylarda yatırmalık sonra kullanamıyorsun.3. İse arkadaşım aldı bebeği şuan 2 aylık ama sağında solunda hamağın bezi olunca çevresinde kimseyi göremedi ve inanılmaz korktu, beşiği içine yastık koyup yükselttiler bu defa sevdi ama dönmeye başlayınca yine kullanamayacaklar.
Ben bu listeden sadece 2 numarayı alırdım.Diğerlerini bebeğin sevse bile kısa süreli kullanacağın şeyler

İkili testte problem çıkarsa üçlü dörtlü test ve amniyosentez yapılıyo diye biliyorum benim doktorum öyle söyledi bize ikili sıkıntısız çıktıysa boşuna yaptırmayın diğerlerini
Ilk oğlumda, ikili normal cıktı ama üçlü test ve ayrıntılı ultrason istedi dr

Şimdi geçmişe yönelik çin takvimine baktım üç çocuğumda da tutmuş gözüküyor ama tabi benim o zamanlar bundan haberim yoktu şimdi ki gebeliğime bakınca erkek diyor ne diyelim hayırlısı bakalım görelim

İkili testi hiç yaptırmadım, doktorum imkan varsa direkt nipt öneririm dedi onu yaptırdık, fiyatı da o civardaydı.

Ben de henüz cinsiyet öğrenemeyenlerdenim :) Doktorum tahminini söylemedi kesinlikle. Size sorayım burda bacak arası boş gibi görüyorum ben ama sizce ? :)

Bende hiç bilgi yok maalesef doktor da 2 hafta sonra çıkar dedi, kanı verdiğim hemşireye sordum o da en az 10 güne çıkıyo dedi
Özel hastane bir de
En uzun sureyi veriyolar olasi durumda beklenti icinde olmasin die..ben eurofins firmasina 03.12 de yaptirdim 08.12 de sonucumuz cikti..firmadn firmada calisma hizi yogunlugu degisio olablir bence..bu firma fransaya gonderiyor fiyatida guncel merak edenler icin 395€+kdv arkadaslar.

Benim 2 hafta dediğim ikili test sonucuydu siz sanırım nipt tarzı bi testten bahsettiniz. İkili test sonucu orta risk ya da yüksek risk olursa ben de yaptırcam belki düşük riskte de yaptırırım bilmiyorum

Kızlar grip sinüzit olan var mı aranızda ya boğazlarım aciyo ve sunizit azdı gene parol içtim banamisin demedi napaacam ben

Kızlar grip sinüzit olan var mı aranızda ya boğazlarım aciyo ve sunizit azdı gene parol içtim banamisin demedi napaacam ben
çok geçmiş olsun doktorum bana antibiyotik verdi yarım kutu içtim valla.. inşallah sizinki hemen geçer benim 2 hafta oldu hala ara sıra mide bulantısı baş ağrıları oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…