2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Onda da haklı olabilirsin ben antalyadaydım iyi doktorlara denk geldim ama arada çürüklerde çıkmadı değil ama en azından kolay doktor kolay randevu buluyordum.hani buradaki anormal bir düzensizlik mesela şimdi beni bir de takipte diye ayda bir randevu buluyorum mecbur alıyorlar normalde seneye diyelim ki 12. Aya randevu veriyorlar şaka gelmişti bunu duyunca şöyle diyenleri duydum yeni hasta alamam şuraya yazılsınlar giden hastam olursa o zaman alırım diyende çok… oh iki dk da içimi de döktüm bende tüm sağlık sokıntılarını anlattım buranın

Merhaba arkadaşlar 12+3 de kontrole gittik doktor cinsiyeti ile ilgili tahminde bulunmak istedi bizde netleşince öğrenelim istediğimiz doktorumuzun için söylemesini istemedik fakat bugün doktorun sisteme düştüğü rapora bakarken female? Diye not aldığını gördüm ve bu dişi anlamına geliyor doktorun raporunda bu şekilde bi yazı gören oldu mu? Kız mı olacak yani yoksa neden yazsın diyorum ama yine de heveslenmek istemedim tabi sağlıklı olsun istedim hep ama içimin bi yanı kızım olmasını istemişti herzaman

arkadaşlar selamlar, umarım hem bebişler hem siz iyisinizdir. Dün 12. haftam doldu detaylı ultrason yapıldı ve 2li tarama için kan verdim. Detaylı ultrasonumda ense kalınlığı, burun kemiği normal gözlemlendi çok şükür. Bir tek plasenteya giden damarlarda direnç olduğunu söyledi doktor ve ecopirin başladı. Benzer durum yaşayan var mı? Sizlerin kontrolleri nasıl geçiyor. Ben hala fetal dna da kararsızım.

selam canım allah yardımcın olsun ben bu dsüreci bir çocukla nasıl geçirebilirdim bilmiyorum..
benim naçizane önerim babası ya da başka bir yakınınızdan yardım almanız. okul öncesi öğretmeniyim 7 yaşında bir çocuğun annesine vurmasını da hiç hoş karşılamam. okulda nasıl acaba? bir öğrencim vardı okulda çocukları dövüyordu onu özel eğitime ve psikiyatriye yönlendirdik.. yine de çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız ama bu davranışın hiç olmaması gerekiyor inşallah çözersiniz

zor bir süreç olmalı dediğiniz gibi, yardım alacak kimseniz yoksa pedagog seçeneğini bir kenara kaldırmayın bence, ilaç vermez belki. iyi bir uzmanla görüşmesi güzel olur aslında, belki de ilaç gereklidir ya da altta yatan başka sebepler vardır. hem o hem siz daha sağlıklı atlatırsınız bu süreci.
ödev konusunda da ben henüz anne değilim bilmiyorum ama 5 saat sanırım başında oturmam ödev yapalım diye. 1. sınıf özel ders verdiğim bir çocuk vardı, bazen sıkılırdı ve gram ilerleyemezdik asla ödevlerinde. o zaman hadi gel derdim, bi kakaolu süt yapalım, bi balkona çıkalım ara verelim biraz. sonra dersin başına döndüğümüzde daha kolay motive olurdu.
bu şekilde yollar deneyerek ilerleyin. yoksa kesinlikle yapmak istemiyorlar ve sizi anlamaktan çok daha uzaklaşıyorlar benim gözlemim.

ben detaylı ultrasonu 20. haftamdan sonra yaptıracağım, doktorumda öyle önerdi, senin ki baya erken olmuş, doktorunuz mu istedi detaylıyı?
benim doktorum kendi baktığı ultrasonda burnu ve ense kalınlığının iyi olduğunu söyledi. güvenilir bir şirket bulursanız ve ekonomik olarak sıkıntı olmayacaksa benim doktorumda fetal dna yı önermişti.

Evet benim ki hem 12 de hem 20. Haftada önerdi. Prenataloga yönlendirdi kendi bakmadı. Aslında iyi de oldu şu damar olayı fark edildiği için İnşallah sizde güzel sonuçlar alırsınız

Evet benim ki hem 12 de hem 20. Haftada önerdi. Prenataloga yönlendirdi kendi bakmadı. Aslında iyi de oldu şu damar olayı fark edildiği için İnşallah sizde güzel sonuçlar alırsınız
inşallah. ben de önümüzdeki hafta danışıcam bunu doktoruma. damar olayı için en güzel şekilde çözüme kavuşur inşallah

Öyle maalesef, doktora güvenmek gerekiyor yoksa insanın içi rahat etmiyor. Yine de sistem çökmüyor :)

Merhaba kızlar umarım tüm hamileler sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız benim bebiş 10+6 olmuş herşey yolunda dedi doktor cinsiyet için çok meraklıyım ultrason resminden tahmin edebilen var mı aranızda

sağlıkla gelsin bebeğiniz :) burda mıydı hatırlamıyorum ama bir topikte görmüştüm, ultrasondan tahmin eden bir üye vardı. belki aramızda da çıkar :)

Kızlar yarın ikili testim var. Çok korkuyorum umarım ense kalınlığı, burnu vs bir sorun çıkmaz
Bugüne kadar hep iyi düşündüm ama günü geldiği için biraz panik yaptım sanırım. Olsa da artık rahatlasam.

hiç korkma güzel bir sonuç geleceğine eminim

kızlar günlerdir aklımı kurcalayan bir şey var, sizce bu 3ünden hangisi yoksa 3 ü de farklı ve gerekli şeyler mi?

Eklentiler

• 9312D749-F2B1-4E94-AC10-351E5F4C33B2.jpeg
    145,9 KB · Görüntüleme: 68
  • 496FD610-A078-4148-A63E-6E2E69F97BD6.jpeg
    96,2 KB · Görüntüleme: 68
  • 3D28E80A-29C2-4F8A-B419-0911E0804E88.jpeg
    117,1 KB · Görüntüleme: 69
Teşekkür ediyorum sonuçlar özelde hemen çıkıyor mu acaba? Ben ikili teste olan yorumlardan sonra güvenimi baya kaybettim. biraz öylesine yaptırıyorum aslında.
Sanırım ense ve burun daha da önemli
bana ense ve burun konusunda kendi doktorum yorum yapmış, gitmek ister misin diye sormadan ikili teste göndermişti. ben de rutin bir kontrolmüşcesine gittim. ben devlet hastanesinde yaptırdım ertesi gün çıktı sonuç

Ne güzel atlatmışsın ben de bi atlatsam keşke ister istemez baya stres oldum. Bir tanıdığımın üniversite hastanesinde sonucu baya geç çıkmış da o yüzden sormuştum değişken baya sanırım.

burada da bir özel hastane 10 gün sonra çıkar demişti sanırım her yerinki farklı oluyor canım. ama hiç sıkma canını kalbini ferah tut

kızlar günlerdir aklımı kurcalayan bir şey var, sizce bu 3ünden hangisi yoksa 3 ü de farklı ve gerekli şeyler mi?
Hamak besiktense anadizi daha kullanışlı gittiğin heryerede goturebiliyosun çok rahat .. dikim anne yani yatağa bayıldım oda kullanışlı bnce ve onunrengide çok hoşmuş unisex

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…