2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de 34 yaşındayım, doktorum ikili testin güvenilirliğini yüzde 80 olduğunu ve sonuçlar iyi gelse de kötü gelse de yanılma payı nedeniyle tam tersi çıkabildiğini söyledi, imkanınız varsa fetal dna öneririm dedi, biz de hiç ikili testle uğraşmadık, geçen cuma kan verdim nipt test için sonucunu bekliyorum. Telefonla doktorum arayınca hem sonucu hem de cinsiyeti söyleyecekmiş. Böylece kesinliği yüzde 99 olan bi testle ne var ne yok öğrenmiş olacağız 12+4üm şu an. Başka fetal dna yaptırıp sonucu öğrenen var mı acaba?

Ben de 34 yaşındayım, doktorum ikili testin güvenilirliğini yüzde 80 olduğunu ve sonuçlar iyi gelse de kötü gelse de yanılma payı nedeniyle tam tersi çıkabildiğini söyledi, imkanınız varsa fetal dna öneririm dedi, biz de hiç ikili testle uğraşmadık, geçen cuma kan verdim nipt test için sonucunu bekliyorum. Telefonla doktorum arayınca hem sonucu hem de cinsiyeti söyleyecekmiş. Böylece kesinliği yüzde 99 olan bi testle ne var ne yok öğrenmiş olacağız 12+4üm şu an. Başka fetal dna yaptırıp sonucu öğrenen var mı acaba?
Valla en güzeli fetal DNA .. gücü yeten yaptırsın. İnsaAllah hayırlı sonuçlar çıkar😊🖐️

Kızlar aranızda propycil ilacını kullanan var mı
Ben hamileliğin başlarında kullanıyordum hipertroid çıkmıştı sonrasında değerlerim normal sınırdan da fazla yükselince hipotroid ilacına başladım

Selam kizlar bugün 13+6 olduk 11+6 da kıza benzetmisti 12+6 da gittim kordonu önünde göremiyorum dedi ☺️ ikili tarama normal çıkmis elhamdülillah 🥰 16. Haftada gideceğim tekrar inşaallah . Bulantım yok bir haftadır ama tiksinme şişkinlik sürümü çok fazla devam yani bulantım yok ama bisede yiyemiyorum ve karnında sürekli bı şişkinlik .. 12. Haftada decavit / d3 damla ve kan ilacı başladı doktorum .. ve ben bebisimi 12. Haftadan beri hissediyorum çok şükür .... Allah herkese yaşatsın bu duyguları tecrübeleri .. hepimiz birbirimize dua edelim sağlıkla kucağımıza almak için 🤲🤲

ikili testi iyi çıkanlara çok sevindim, test sonuçlarını benim gibi bekleyenlere de iyi sonuçlar çıkmasını diliyorum :)

ben de yaptırmazdım aslında o an hadi yaptıralım oldu, yokso doktorumuz fetal dna yı önermişti ama bir çok araştırma, çevremde doğum yapanlara sorma vs sonucu tüm testleri yaptırmama kararı aldım. ikiliyi de doktor prosedür icabı istediği için o anlık düşünmeden yaptırmış oldum, bakalım sonuç ne olacak.

ben henüz hissetmiyorum galiba bebeğimi. sabah ayakkabı giyerken sancı girdi bi an. ara ara oluyor bu sancı girmesi durumu. onun dışında mide bulantısı ve yorgunlukla devam ediyorum hamileliğime :)

hepimize sonuna kadar sağlıklı hamilelikler diliyorum :)

bu arada ayrıntılı ultrasona çok önem veriyorum ben. direk görerek baktıkları için yanlış olma, karışma vs gibi durumlar çok çok düşük. ankara'da mustafa salih'den randevu aldım şubat ayına. ücreti biraz yüksek diğer yerlere göre maalesef ama kiminle konuşsam onun adını söyledi bana, bakalım. bir de eyüp hoca varmış, onu da arayıp konuşacağım bu hafta.

Kızlar muayene oldum devlet hastanesindeki kontrolüm bu sefer başka bi doktordu ultrason görüntüsü bile vermedi 6 hftalıkken gittiğimde doktor vermişti ben de ekrandan çektim bundan sonra özele devam etmeyi düşünüyorum ikili test yaptıracak mısın diye sordu ben de hayır dedim hiç bişi demedi bebeğin gelişimi gayet iyi haftasından önde çıktı 12+1 dedi kan tahlili aldı troitim yüksekti şimdi e nabızdan baktım çok şükür düşmüş bizden haberler böyle😊

Eklentiler

• B9E5B470-441D-42A7-81A3-0CBE23BD2A9C.jpeg
    B9E5B470-441D-42A7-81A3-0CBE23BD2A9C.jpeg
    130,6 KB · Görüntüleme: 65
Kizlar yatarken sağa sola dönerken ağrınız oluyor mu sizinde dikkat ediyorum ama bazen çok ağrıyor gece uykusunda özellikle

bende oluyor, aniden sancı giriyor, bir kaç kez uayndığımda oldu. ne zamana kadar devam edecek bilmiyorum.

Kızlar muayene oldum devlet hastanesindeki kontrolüm bu sefer başka bi doktordu ultrason görüntüsü bile vermedi 6 hftalıkken gittiğimde doktor vermişti ben de ekrandan çektim bundan sonra özele devam etmeyi düşünüyorum ikili test yaptıracak mısın diye sordu ben de hayır dedim hiç bişi demedi bebeğin gelişimi gayet iyi haftasından önde çıktı 12+1 dedi kan tahlili aldı troitim yüksekti şimdi e nabızdan baktım çok şükür düşmüş bizden haberler böyle😊

maşallah öncelikle :) sağlıkla gelsin bebeğiniz :)
devlet hastanesinde 4 doktora gitmiştim, hiçbirisi ultrason görüntüsü vermedi bana. çok aceleci ve ilgisiz olduklarından dolayı ben de şimdi özelde devam ediyorum.

bende oluyor, aniden sancı giriyor, bir kaç kez uayndığımda oldu. ne zamana kadar devam edecek bilmiyorum.

maşallah öncelikle :) sağlıkla gelsin bebeğiniz :)
devlet hastanesinde 4 doktora gitmiştim, hiçbirisi ultrason görüntüsü vermedi bana. çok aceleci ve ilgisiz olduklarından dolayı ben de şimdi özelde devam ediyorum.
Teşekkür ederim bi önceki doktor çok iyiydi ama bugünkü malesef ilgi alaka sıfır🥶 En iyisi özele gitmek bi dahaki kontrol de cinsiyeti de öğreniriz belki 😍

ikili testi iyi çıkanlara çok sevindim, test sonuçlarını benim gibi bekleyenlere de iyi sonuçlar çıkmasını diliyorum :)

ben de yaptırmazdım aslında o an hadi yaptıralım oldu, yokso doktorumuz fetal dna yı önermişti ama bir çok araştırma, çevremde doğum yapanlara sorma vs sonucu tüm testleri yaptırmama kararı aldım. ikiliyi de doktor prosedür icabı istediği için o anlık düşünmeden yaptırmış oldum, bakalım sonuç ne olacak.

ben henüz hissetmiyorum galiba bebeğimi. sabah ayakkabı giyerken sancı girdi bi an. ara ara oluyor bu sancı girmesi durumu. onun dışında mide bulantısı ve yorgunlukla devam ediyorum hamileliğime :)

hepimize sonuna kadar sağlıklı hamilelikler diliyorum :)
Bende ikili test yaptırdım yaş 28 ama yüksek çıktı amniyosentez yada fetal DNA önerdi doktorum. Fetal DNA da bir tarama yüzde %98-99 güvenilirlik dedi kesin tanı amniyosentezle konulur dedi. Fetalinde yanlış olma olasılığı olduğu için amniyosentez yaptırmayı düşünüyorum. 4 hafta sonra ya gün verdi doktorum umarım herkesin iyi sonuçları çıkar

merhaba 11+5 haftalık hamileyim 11+2de fetal dna yaptırdım sonucu bekliyorum. Stres olma ihtimali yüzünden ikiliye girmek istemedim. İnşallah hepimizin sonucu tertemiz çıkar 🤲

Merhaba kızlar bu haftalarda uykusu sorunu yaşayan var mı?🙄 üstelik ayakta çalışıyorum akşama kadar nerden baksanız 10 saat akşamlarıda erken uyumama rağmen gün içinde hep uykummm var 🥰

Valla benim ters değil kalp rahim hepsinin ayrı sıkıntıları oluyor.bu kısım ayrı kalçadaki ağrı muhtemelen hormonlar yükseltildiği için yaklaşık 10 gün sonra hafifler bende oldu oturamadan kalkamadım yürüyemezsin sağıma şokuma dönemedi acı doku bi 10 gündü sonra yavaşladı geçti bu hafta yeniden başladı ama ayakta çok durum çok yürümüşsüm ozaman oluyor oda çok normal dinlenince geçiyor.bağlar ve kaslar gebelik hormonlarıyla bebeği taşımak için gevşermiş oda ağrırmış.hareketler var onları yap az da olsa rahatlarsın.internete gebelikte sol kalçaya yada sağ neyse vuran ağrı yaz YouTube da videoları var biraz rahatlık veriyor ağrıların atak yaptığı zamanlarda
Aynı sorun bende de var. Biraz fazla ayakta kaldığım zaman hemen sol kalça ve bel ağrısı başlıyor. Yatakta dönerken ağrıyor sırtüstü yattığımda ağrıyor bazen tutulmuş gibi hareket etmekte ve yürümekte zorlanıyorum doktor bel ağrısı olur normal dedi :KK43:

Merhaba kızlar bu haftalarda uykusu sorunu yaşayan var mı?🙄 üstelik ayakta çalışıyorum akşama kadar nerden baksanız 10 saat akşamlarıda erken uyumama rağmen gün içinde hep uykummm var 🥰
Benim azaldı baya. İlk başlarda çok oluyordu ama okuduğuma göre 4. ayda hâlâ vücut yatmaya, dinlenmeye çok ihtiyaç duyuyormus.
Aynı sorun bende de var. Biraz fazla ayakta kaldığım zaman hemen sol kalça ve bel ağrısı başlıyor. Yatakta dönerken ağrıyor sırtüstü yattığımda ağrıyor bazen tutulmuş gibi hareket etmekte ve yürümekte zorlanıyorum doktor bel ağrısı olur normal dedi :KK43:
Bende de hâlâ kuyruk sokumu ağrısı ve buna ek olarak kalça ağrısı var. Fazla oturur ya da fazla ayakta kalırsam, bir ayağımın üzerine tüm ağırlığımı verirsem oluyor. Doktor bana da normal demişti.

evet bende 6. haftadan beri var. Çok normal ama normal bir kadının 3 senede salgıladığı hormonu bir gecede salgılıyormuş hamile hanımlar. çok yoruluyoruz kızlar çok 😜

Bende cuma günü devlete gideceğim. Ayrıca gittiğim özel muayenesi olan bı doktor var ama cuma devlete gideceğim. Çünkü kan testlerine ayrıca para vermek istemiyorum. Özel de bile muayene 350 ile 600 arası. Yaa çok zor Allah yardım etsin. Su devlet hastanesinin USG cihazı bile ne kadar kotu . Görüntü tam net değil. Halbuki özelde bebeğin parmaklarina kadar sayiyorsun.

Bende cuma günü devlete gideceğim. Ayrıca gittiğim özel muayenesi olan bı doktor var ama cuma devlete gideceğim. Çünkü kan testlerine ayrıca para vermek istemiyorum. Özel de bile muayene 350 ile 600 arası. Yaa çok zor Allah yardım etsin. Su devlet hastanesinin USG cihazı bile ne kadar kotu . Görüntü tam net değil. Halbuki özelde bebeğin parmaklarina kadar sayiyorsun.
Güzel haberlerle gel inşallah cnm benm❤️

Benim fiziksel olarak gebeliğe bağlı bi sıkıntım yokta kızlar, daha öncede açmıştım konuyu, coooook aşırı bir sinirim var, oğlum ilkokul 1 e gidiyor ödev yaptırmak çin iskencesi gibi, 3 4 sayda ödev hepi topu istese 20 dk da bilemedin yarım saatte biter ama 17.00 gibi bi oturuyoruz ödeve 22.30 da zor bela bitiyor, deliriyorum, bu bir değil iki değil, her Allahın günü aynı dert. Sinirleniyorum bi anda bana saldırıyor, tosun gibi vurduğu yerden ses geliyor sipanin, kendimi korurken bende ona vuruyorum ittiriyorum, bi yandan da çocuğuma vicdanım sızlıyor, sinirlerim çok bozuldu, hem oğluma hem karnimdakine zarar veriyorum, bu kadar yüksek sinir çok zararliymis. Napcam bilmiyorum cozumumde yok, destek olacak 1 Allahin kuluda yok. Pedagoga goturuyorum cocugu ilac baslamak ıstiyor ondan da korkuyorun. Bu ilaclar hakkinda bilgisi olan varmı napsam zarar verirmi cocuguma

Valla ona alıştık normalde beni dün gece bir ağrı tuttu ölüyorum zannettim sol arka sırt şöyle belimin az üstü belim kalçam hatta bacağımla bir sol kaşık falan bu saat oldu azaldı ama hala var yarın bir doktorumu arayacağım nedir ne değildir sormak için burada Almanyada hop diye bulamıyoruz doktorları gebelikte tuhaf ağrılar oluyormuş dilerim Buda normaldir taş düşürme falan değildir

Valla ona alıştık normalde beni dün gece bir ağrı tuttu ölüyorum zannettim sol arka sırt şöyle belimin az üstü belim kalçam hatta bacağımla bir sol kaşık falan bu saat oldu azaldı ama hala var yarın bir doktorumu arayacağım nedir ne değildir sormak için burada Almanyada hop diye bulamıyoruz doktorları gebelikte tuhaf ağrılar oluyormuş dilerim Buda normaldir taş düşürme falan değildir
Ağrılar normal diyorlar genelde. Kanama yoksa rahat olun ama doktora görünmekte fayda var. Burada da doktora gitmek kolay ama büyük şehirler hariç işini iyi yapan doktor çok az maalesef. Doktorların çoğu işini özenerek yapmıyor.

X