2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba nereye yaptıracaksınız acaba?

Merhaba ben de yaptırmayı düşünüyorum. Ama fiyat araştırıyorum. Sizin görüştüğünüz bir yer var mı?

Benim doktorum ikili test için randevu oluşturdu 11. haftamda
Hiç diğer testlerden bahsetmedi. Gidince sorayım en iyisi.
Benim doktorum şöyle söyledi. İkili test bir tarama testi kesin sonuç veremez bir olasılık hesaplanır. Fetal dna da direk dna ya bakılıyor ve kesin sonuç veriyor. Benim yaşım 31 olduğu halde maddi imkanı olana ben fetal dna öneririm dedi.

Merhaba ben de yaptırmayı düşünüyorum. Ama fiyat araştırıyorum. Sizin görüştüğünüz bir yer var mı?
Evet, doktorumun önerdiği bir yer var ama buradan firma adı verebiliyor muyuz bilmiyorum. Fiyatı 400 dolar. Sanırım her yer fiyatları aynı veriyor. En azından benim gördüğüm o, çok farklı hiç duymadım.

Bir arkadaş daha 360 yazmıştı sanırım bu civarlarda oluyor. Ben direk hastaneye sormuştum. Onlar tl olarak daha yüksek bir rakam verdi. Bir de kafam karıştı fetal dna NIPT aynı test mi, bunların içerik olarak farklıları da varmış.

Ben de araştırıyorum şu an. Siz fiyat aldınız mı araştırdınız mı?

Bildiğim kadarıyla evet, farklı isimlerle anılıyorlar, sanırım firmaların adları bu şekilde, nipt, nice gibi. Ama detay bilgim gerçekten yok, bir de başka bir arkadaş yazmıştı, her türlü indirim isteyin diye. Ben de bu hafta onu deneyeceğim. Belki siz de son karar verdiğiniz yerle fiyat konusunu bir kere daha konuşbilirsiniz.

Ben hiç labrotuvarla görüşmedim direk takip olduğum hastane acıbademe sordum onlar fiyat verdi. Malum fiyatlar yüksek bir yer ve onlarda dışarıda çalıştırıyormuş testi.

Benim bundan önceki gebeliğimde 13. Haftada bulantım bıçak gibi kesilmişti rahatlamıştım inşallah az kaldı
Hadi inşallah öyle bekliyorum resmen bebeği beklediğim kadar çünkü herşeyden tiksindim bir tek şeye güzel diyemiyorum su bile tiksindirici gibi geliyor zor durum..bir an önce geçsiiiin

Hadi inşallah öyle bekliyorum resmen bebeği beklediğim kadar çünkü herşeyden tiksindim bir tek şeye güzel diyemiyorum su bile tiksindirici gibi geliyor zor durum..bir an önce geçsiiiin
Bende sudan bile tiksindim diye bilirim. Doğru düzgün su içemiyorum beni en çok korkutan o. Günde 2 litre içemiyorum asla. Soğandan tiksindim en kötüsü bu, tüm yemekler soğanla yapılıyor neredeyse bide (

Ben de araştırıyorum şu an. Siz fiyat aldınız mı araştırdınız mı?
Doktor bana bi numara verdi ama haftasonu olduğu için aramadım bende. Genox diye bi yeri önerdi testi yapan yermiş. Ama ne kadar etkilidir ya da fiyat olarak olarak ne kadar tam olarak bilmiyorum

Bende sudan bile tiksindim diye bilirim. Doğru düzgün su içemiyorum beni en çok korkutan o. Günde 2 litre içemiyorum asla. Soğandan tiksindim en kötüsü bu, tüm yemekler soğanla yapılıyor neredeyse bide (
Kızlar Allah yardımcınız olsun bend ekizima hamileyken neler çekmiştim 5 ay kan kusar mi bir insan gerçekten ben 5 ay 1 bardak dolusu kan kustugumu bilirim rabbim yasatmasin kimseye merak etmeyin kesiliyo birden bire bu hamileliğimde bir başka sancılı geçiyor midem ara ara bilmiyor kusmamak için direniyorum çünkü beni bayiltacak kadar kötü ediyor ama çok şükür bu hamileliğim kizimdaki gibi değil tek sorun sancı bugün kan sonuçlarını almaya gidicem ikili test için birşey demedi doktor bakalım bir daha ne zaman çağırır

Kızlar aranızda progestan fitil kullanan var mı? Bugun kullandığımda ileri itemedim sanki kapalı gibi orası itiyorum geri geliyor anlayamadım bir sorun yoktur inşallah
Sizinle aynı haftalarda aynı sorunları yaşadım. Rahimde sarkma oluştuğunu söyledi doktor. İlk gebeliginiz mi?

Kızlar saçlarımda kepek oluştu kaşınıp duruyor. Daha öncede vardı ama çok arttı öneriniz var mı?

Evet araştırdım ikili test en fazla yüzde 80 saptayabiliyormuş. Doktorumla konuşup yönlendirmesini isticem ben de. İkili testi de yaptırırım ne olur ne olmaz.
Beyin olarak çok yoruldum bu süreci araştırmaktan, umarım kötü bi sonuçla karşılaşmam. Hiç takıntılı biri değildim hamilelik beni mahvetti

Bende kullanıyorum aynı şeyler bendede mevcut canım

Maşallah bu bebişinizi de sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah benim ilk gebeliğim olduğu için yirminci haftada anca bebeği hissedersin dediler. Bence size de erken şu an hareketleri hissetmek için. Ben de karakter olarak çok kaygılı bir insanım sizi anlayabiliyorum o yüzden, ama en güzeli sakin ve stressiz kalmaya çalışmak. Hatta stresin bebeğe etkilerini okuyup neden stres oluyorum diye daha fazla üzülmeye başlıyorum. İkili yaptırmak istemiyorsanız ve içiniz de beklerken rahat etmiyorsa nipt testi yaptırın onda güvenilirlik %99 yani çok yüksek. Bizim bebiş de çok hareketli ultrason görüntüsünü videoya çekmiştik açıp açıp seyrediyoruz hatta geçen gün küçük ekrandan doyamadık Tv ye yansıtıp oradan izledik

Valla sana şu kadar diyim salatalık ayva bu ikisi hariç her şey düşün resmen aç kaldım Allah yardımcımız olsun yeni yeni umut veriyor.yeni yeni biraz bir şey yeniliyor su içiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…