2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hanımlar aranızda fetal dna yaptırmayı düşünen var mı? Bana doktorum önerdi ve 10. haftadan sonra yaptırabilirsin dedi. Ben onu hep 12. hafta ve sonrası biliyordum. Fiyatı da maşallah epey yüksek, neler düşünüyorsunuz?

Merhaba ben düşünüyorum yaptırmayı. 6000 tl dediler fiyat çok yüksek gerçekten

sanırım bir önceki sayfada mesajı var M mlksbn yaptırıyor
bana doktorum ikili test yaptıracaksın dedi fetal dna’dan hiç bahsetmedi. belki bizim tüp bebek olduğu içindir

Merhaba ben düşünüyorum yaptırmayı. 6000 tl dediler fiyat çok yüksek gerçekten
Sizinki yine iyiymiş bana 400 dolar dediler
Fiyatı geçtim bir de zamanlaması aklıma takıldı. Haftaya verebilirsin dedi, 10. haftadan sonra verilebildiğini de bilmiyordum ama sanırım ben de yaptıracağım.

sanırım bir önceki sayfada mesajı var M mlksbn yaptırıyor
bana doktorum ikili test yaptıracaksın dedi fetal dna’dan hiç bahsetmedi. belki bizim tüp bebek olduğu içindir
Canım çok sağol, aslında benimki de tüp bebek hatta genetik taramalı embriyo ama yine de bunu önerdi doktorum. Bakalım inşallah hepimizin sonuçları güzel çıkar

Merhabalar, hangi hastanede yaptırdınız ya da yaptıracaksınız acaba? Ben de SMA ve kistik fibrozisi ekleteceğim.

Fetal dna benim de doktorum önerdi yaptır durumunuz varsa dedi. Eşim de yaptırmaktan yana fiyat olarak 350 dolar dedi. Tüm hastalıklara bakılmıyor mu yani bunun içinde ekstradan biz mi ekletiyoruz hastalıkları öyleyse daha da maliyetli oluyor bu

Canım fetal dna kromozomal anomaliler için, sizin isteğiniz doğrultusunda ek testler var SMA, kistik fibrozis gibi. Hepsi eklenince epey maliyetli oluyor ama sanırım yaptırmak anlamlı. Ben hep 12. hafta ve sonrası diye biliyordum ama bana verebilirsin diyince şaşırdım açıkcası.

İkili testin geçerliliği yüzde 60, fetal DNA yüzde 99.. ben bu şekilde biliyorum doğru mu?
İkili test ve ense kalınlığı ölçümü yeterli değil mi acaba ben de mi yaptırsam ..

İkili testin geçerliliği yüzde 60, fetal DNA yüzde 99.. ben bu şekilde biliyorum doğru mu?
İkili test ve ense kalınlığı ölçümü yeterli değil mi acaba ben de mi yaptırsam ..
Canım ben ikili testi konuşmadım bile, yaşım 35 belki ondan direkt doktorum bunu önerdi. 10 günde çıkıyormuş sonuçları, emin olalım her şeyden dedi.

Canım çok sağol, aslında benimki de tüp bebek hatta genetik taramalı embriyo ama yine de bunu önerdi doktorum. Bakalım inşallah hepimizin sonuçları güzel çıkar
rica ederimmm bilemedim valla benim doktorum çok rahat istediğini ye iç istediğini yap falan diyor belki o yüzdendir. 11.hafta gittiğimde direkt ikili teste yönlendirdi başka hiçbir şey demedi. inşallah bütün sonuçlarımız güzel çıkar sağlıkla devam ederizz

Merhabalar, hangi hastanede yaptırdınız ya da yaptıracaksınız acaba? Ben de SMA ve kistik fibrozisi ekleteceğim.
Doktorum burayı önerdi. Gelip kendileri kan alıyorlar. Haftaya salı kan vereceğim bakalım ne çıkacak. İnşallah sadece cinsiyeti öğrenirim

Eklentiler

• 16694936950905317367458586795781.jpg
    109,4 KB · Görüntüleme: 60
Valla benim ters değil kalp rahim hepsinin ayrı sıkıntıları oluyor.bu kısım ayrı kalçadaki ağrı muhtemelen hormonlar yükseltildiği için yaklaşık 10 gün sonra hafifler bende oldu oturamadan kalkamadım yürüyemezsin sağıma şokuma dönemedi acı doku bi 10 gündü sonra yavaşladı geçti bu hafta yeniden başladı ama ayakta çok durum çok yürümüşsüm ozaman oluyor oda çok normal dinlenince geçiyor.bağlar ve kaslar gebelik hormonlarıyla bebeği taşımak için gevşermiş oda ağrırmış.hareketler var onları yap az da olsa rahatlarsın.internete gebelikte sol kalçaya yada sağ neyse vuran ağrı yaz YouTube da videoları var biraz rahatlık veriyor ağrıların atak yaptığı zamanlarda

Maşallah gelişimi çok iyi demekki senin hesabından önde gidiyor.önemli olan ultrason ölçümü maşallah

Magnezyum sonrası ağrında bir azalma oldu mu? İlk üç ay verilmiyorsa diye endişe etmiştim ama bende kullanmaya başlAyım o zaman inşallah sağ salim fazla ağrı olmadan yerleşir bebeklerimiz : )
İlk aydan itibaren günde 6 tane magnezyum içiyorum doktorum verdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…