2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Dr yanında bu kadına dedi, 14 haftalıkti, görsem bile söyleyemem 18 haftadan önce yasak dedi. Özeller söylüyor ama devlette söylemiyor. Kızı çok olan yine kız olursa yada oğlu çok olan yine oğlu olursa kürtaja kalkışıyormuş o yüzdenmiş. Bende şaşırdım. Ilk oğlumda özele gidiyordum, 12 haftalıkken erkek dedi net bisekilde, şuan develere gidiyorum söylermi bilmem, benim sonuçta tüp bebek dünya para vermişim, o kadar iğne vurunuyorum cinsiyet ne olursa olsun aldıracak değilim Allahım korusun
Evet özellikle kızsa söylemiyorlar. 2020 de kızıma hamileyken 20. haftamda detaylı ultrason esnasında net bir şekilde öğrendim kız olacağını. Doktor bana da açıklama yaptı düşürmeye çalışıyorlarmış. Yazık günah biz cinsiyeti değilde eli ayağı düzgün sağlıklı çocuğumuz olsun diye ne zorluklara göğüs gererek hamile kalıyoruz millet cinsiyet derdinde. Ben kızıma hamile kalmak için ne ilaçlar ne tedaviler gördüm çok şükür bir kızım var. Bu de bildiğiniz sürpriz yumurta kendiliğinden hiç olmayacak zamanda geldi :)) bu da kız olsun ne olacak tedavi görmemişim ilaç kullanmamışım kendi gelmiş :anneadayı::nazar:

Merhabalar herkese, 9. haftanın içindeyim ama dünden beri bütün belirtilerim gitti. Hatta hayatımı aşırı zorlayan bulantılar bile yok oldu. Endişe ediyorum, var mı aranızda benim gibi?
Merhaba canım benim de 2 kere aynı durum oldu ilkinde çok endişelendim(7. Haftadaydım) ama 1 gün sonra geri geldi belirtiler 🙂 2.sinde o kadar stresli değildim kendimi iyi hissediyorken biraz ev işi yaptim güzel yemekler pisirdim. Sonuc bir gün sonra daha yoğun şekilde döndüler.butun gün yataktan çıkamadım.seninde geri gelir ya da vücudun hamileliğe uyum sağlamıştır bundan sonrasını rahat geçirirsin 🤲🥰

Herkesin sabah bulantisi olur benim niye akşam bulantım oluyor.. gaz dolu resmen midem özür dilerim gegirmekten bı hal oldum. Şimdi yataktan kalkıp bisiler yicem belki düzelir.
Benim geceli gündüzlü oluyor arkadaşım aralıksız soluksuz ona da şükür diyelim napacan.gaz gelince yediklerimiz iki kat etkili heralde vay halimize

Merhaba ilk bebeğim, sizlere sormak istediğim birkaç şey var .. ben bayağı hissediyorum. Kalkıyorum sabahları hareketlerine, uyuyamıyorum o durana kadar. Kesinlikle regl ağrısı gibi değil. Batma gibi ama hareketli. Rahatsız etmiyor. Çok heyecanlıyım. Cinsiyet beli olmaz diyorlar ama yarın kontrolum var en son 7. Haftada gittim. Cinsiyet belli olan yoktur değil mi ? :))
Çok tatlı bir his bende ilk gebeliğim bende batma gibi tabir edebilirim arada bende öyle hissediyorum burdayım diyor sanki çok heyecanlanıyorum emin değilim ama sanki bebeğin hareketi oluyor öyle

Merhaba canım benim de 2 kere aynı durum oldu ilkinde çok endişelendim(7. Haftadaydım) ama 1 gün sonra geri geldi belirtiler 🙂 2.sinde o kadar stresli değildim kendimi iyi hissediyorken biraz ev işi yaptim güzel yemekler pisirdim. Sonuc bir gün sonra daha yoğun şekilde döndüler.butun gün yataktan çıkamadım.seninde geri gelir ya da vücudun hamileliğe uyum sağlamıştır bundan sonrasını rahat geçirirsin 🤲🥰
Teşekkür ederim, baktığımda zaten 9. haftadan sonra azalarak 12. haftada tamamen bitmesinin normal olduğunu söylemişler ama benimki tamamen kesilince panik yaptım. İnşallah dediğiniz gibi sorun yoktur ve alışmışımdır :)

Teşekkür ederim, baktığımda zaten 9. haftadan sonra azalarak 12. haftada tamamen bitmesinin normal olduğunu söylemişler ama benimki tamamen kesilince panik yaptım. İnşallah dediğiniz gibi sorun yoktur ve alışmışımdır :)
Ben de geçen hafta sonu 2 ya 3 gün bulantı olmadı,1ci gün,dün bulantım oldu,bu gün bulantı oldu ve yediğimi de çıkardım,artık yumurtayı midem kabul etmiyor sanırım

Kızlar benim de durumum fena kusmuyorum ama özellikte kahvaltıdan sonra bir bulantı başlıyor geceye kadar (akşam daha da artıyor) hayattan soğuttu hiç bir şey yapamıyorum 🤦🏼‍♀️ doktora da söylemiştim ama hiç ilaçtan bahsetmedi acaba kusmuyorum dediğim için mi bilemedim. Bu hafta tekrar söyleyeceğim baya zorladığını belki ilaç verir🤷🏼‍♀️

Ben de geçen hafta sonu 2 ya 3 gün bulantı olmadı,1ci gün,dün bulantım oldu,bu gün bulantı oldu ve yediğimi de çıkardım,artık yumurtayı midem kabul etmiyor sanırım
Ben zaten yumurta normalde de yiyemiyorum ama genel mide bulantım ilginç bir şekilde anlık kesilince acaba bir şey mi oldu dedim. Artık pazartesiye kadar dayanmak zorundayım, inşallah sorun yoktur.

Kızlar benim de durumum fena kusmuyorum ama özellikte kahvaltıdan sonra bir bulantı başlıyor geceye kadar (akşam daha da artıyor) hayattan soğuttu hiç bir şey yapamıyorum 🤦🏼‍♀️ doktora da söylemiştim ama hiç ilaçtan bahsetmedi acaba kusmuyorum dediğim için mi bilemedim. Bu hafta tekrar söyleyeceğim baya zorladığını belki ilaç verir🤷🏼‍♀️
Benim de böyleydi işte, ben de söyledim ve ilaç vermedi, hatta gayet normal dedi. Ölü gibi geziyordum tüm gün, çalışıyorum ve çok zorlandım. Bu hafta hepsi bitti, inşallah normaldir.

Benim de böyleydi işte, ben de söyledim ve ilaç vermedi, hatta gayet normal dedi. Ölü gibi geziyordum tüm gün, çalışıyorum ve çok zorlandım. Bu hafta hepsi bitti, inşallah normaldir.
Yaa ben evdeyim ona rağmen sızlanıyorum. Vallahi çalışan herkese kolaylıklar diliyorum. Arada düşünüyorum çalışıyor olsaydım napardım diye gerçekten çok zor Allah yardımcınız olsun. İnşallah her şey yolundadır dualarım hepimizle🤲🏻 endişeleniyoruz ister istemez🤷🏼‍♀️

Yaa ben evdeyim ona rağmen sızlanıyorum. Vallahi çalışan herkese kolaylıklar diliyorum. Arada düşünüyorum çalışıyor olsaydım napardım diye gerçekten çok zor Allah yardımcınız olsun. İnşallah her şey yolundadır dualarım hepimizle🤲🏻 endişeleniyoruz ister istemez🤷🏼‍♀️
Canım çok sağol, herkesin kendine göre zorlukları var işte. Şu kritik zamanları bir geçsek belki biraz rahatlayacağız. Ben de anne olmak için emek veren herkese sürekli dua ediyorum. Umarım emeklerimizin karşılığını görürüz 🙏🙏

Doktor randevum vardı geldim diyor ki hissetmezsin 😂 erkek doktor bide dedim ki belki hamile kalmadığınız için bilmiyorsunuz 😂😂 allahtan seviyor Benide kızmadı ahaha

Kusmadığınız için vermez doktor :) İlk hamileliğimde benimde ilk haftalar bulantım oldu ilaç vermediler. Ama bunda kusma olunca yazdılar.

Doktor kontrolünden geldim çok keyifçi çıktı keyfi yerinde :) Yan gelmiş yatıyor :emir_bebek:Ablası da bu haftalarda yerinde durmuyordu her kontrolde enerji dolu kızımı izliyorduk sabit duramıyordu doğdu 2 yaşında hala aynı :-)

ben bugün aşırı yorgun ve uykuluyum.
gece olan depremin etkisi mi bilemiyorum.
iş yerinde olduğum için uyuyamıyorum da, oysa şöyle bi gözlerimi kapatıversem ne güzel olacak.

iş yerinde olduğum için uyuyamıyorum da, oysa şöyle bi gözlerimi kapatıversem ne güzel olacak.
Ay bugün benimde pek tadım yok😒 hem bel ağrım var hemde yorgun ve uykuluyum bir an önce mesai bitsede eve gitsem die bakıyorum😒

Ay bugün benimde pek tadım yok😒 hem bel ağrım var hemde yorgun ve uykuluyum bir an önce mesai bitsede eve gitsem die bakıyorum😒
dimi ya
arkadaşlarıma dedim ki dua edin zaman hızlı geçsin mesai bitsin bir an önce
yolda uykum açılır inşallah, uykulu uykulu araba kullanmakta istemiyorum
sürekli sol göğsümde bir ağrı var hiç geçmeyen bir de

Bugün bende yorgun ve uykuluyum. Doktor kontrolü için 1 saat işe mola verdim. Neyseki 1 saatim kaldı dicem ama 1 saatte İstanbul trafiği :uykucu:

X