2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Ya iste bizde ayrilik durumu da yok ozguss, ben evdeyim, benle birlikte anane var. Yani zaten 6 aylik oldugundan beri iki bakimvereni var bir ben iki annem. Ikimizde başındayız cocuk sadece benle sakinlesiyor. Ananesine dedesine babasina ablasina dusman kesildi.
Bizim de öyleydi bakım olayı ama 9. Ayda başlamış bulundu. Muayenede dr da teyit etti bu aylarda çok normal demişti. Bakıcı durumumuz 2 haftadır var. Dediğin gibi etrafa düşman kesilme bizde de vardı 9. Aydan itibaren hala devam ediyor.

Bizim de öyleydi bakım olayı ama 9. Ayda başlamış bulundu. Muayenede dr da teyit etti bu aylarda çok normal demişti. Bakıcı durumumuz 2 haftadır var. Dediğin gibi etrafa düşman kesilme bizde de vardı 9. Aydan itibaren hala devam ediyor.
Yani aylarca suruklenecegiz bu durumda 😥

Diklocum, biz 1 hafta once basimiza darbe aldik, o zaman bir hastane ziyaretimiz oldu ancak hicbir sey olmadigi icin evde musahade verip yolladilar.

Ciddi bir darbeydi, kosarken pat diye kafasini kapının kosesine vurdu, ceviz buyuklugunde (abartmiyorum) sisti, kabardi.

1 hafta sonra bi anda boyle kanama olunca cok korktuk, sinsi bir beyin kanamasi durumundan. Ama alakasi yokmus yani galiba yokmus, herseyine bakildi, (kan degerleri, goz, kbb, beyin cerrahisi) bt cekilmedi sadece kucuk diye, 72 saatlik gozlemdeyiz su an herhangi birsey olursa hemen hastaneye gidecegiz bt çekilecek.
Yok yok içini ferah başka bişeydir o kesin, beyinle ilgili bişey olsa çoktan kendini gösterirdi Allah korusun

Yani aylarca suruklenecegiz bu durumda 😥
Maalesef bizim sürdü. Her çocuk farklı atlatıyor böyle dönemleri belki sizde daha fazla uzamaz. Ayrıldığım her an açıklama yapmaya çalışıyorum. Tuvalete gidiyorum mutfağa gidiyorum gibi. Beşiğinde uyurdu benimle uyumak istiyor artık geri çevirmiyorum o isteğini ikimiz birlikte uyuyoruz. Değilse 2 saatte bir uyanıyor

Yok yok içini ferah başka bişeydir o kesin, beyinle ilgili bişey olsa çoktan kendini gösterirdi Allah kokorusun
2 gundur cok iyi kendisi. Neseli, her zamanki gibi sakar ama dikkat etmeye cabaliyor, cunku cok korktu.

Beyin cerrahı, seker ya da tansiyon degilse burun kanamasi bizle alakalidir, o yuzden asla gozunun onunden ayirmayacaksin.

Kbb'de basa darbeden sonra yaklasik 3-4 ay boyle siddetli kanamalar olabilir gayet normal dedi.

2 gundur cok iyi kendisi. Neseli, her zamanki gibi sakar ama dikkat etmeye cabaliyor, cunku cok korktu.

Beyin cerrahı, seker ya da tansiyon degilse burun kanamasi bizle alakalidir, o yuzden asla gozunun onunden ayirmayacaksin.

Kbb'de basa darbeden sonra yaklasik 3-4 ay boyle siddetli kanamalar olabilir gayet normal dedi.
O kadar çok düşüp bi yerlere çarpıyorlar ki Allahım korusun hepsini 🙏

Salon Kadini Salon Kadini cok gecmis olsun buyuk kizina hemen iyilesir umarim. Ben ilayin hem korkmus hemde siz gidince kendini regule edemedigini dusundum, birkac gune gecer diye dusunuyorum.
ozguss ozguss kisa sure once gelip buraya yazmistim bakiciya alismiyor diye allahim ne gunlerdi.Bakicindan memnunsan sabret, biz 1 ayin sonunda baya yol katettik.
Bu arada bu anne bagimliligi 18.aya yukselen ivme ile devam edip 36.ayda bitiyormus.
Isaret parmagi ile birsey gostermeleri cok tatli degil mi bazen isirmamak icin kendimi zor tutuyorum🥰

Salon Kadini Salon Kadini cok gecmis olsun buyuk kizina hemen iyilesir umarim. Ben ilayin hem korkmus hemde siz gidince kendini regule edemedigini dusundum, birkac gune gecer diye dusunuyorum.
ozguss ozguss kisa sure once gelip buraya yazmistim bakiciya alismiyor diye allahim ne gunlerdi.Bakicindan memnunsan sabret, biz 1 ayin sonunda baya yol katettik.
Bu arada bu anne bagimliligi 18.aya yukselen ivme ile devam edip 36.ayda bitiyormus.
Isaret parmagi ile birsey gostermeleri cok tatli degil mi bazen isirmamak icin kendimi zor tutuyorum🥰
Tesekkur ederim mavi ❤️ kimseyi evladiyla sinamasin Rabb'im 🙏

Ilay'in korktugu ortada, yani 2 gundur kucagima ciktigi gibi hemen sarilip elleriyle ustumu tutup indirmeye calistigimda tshirtumu cikartacak kadar cekmis oluyor. Boyle agiz ağıza yasiyoruz resmen.

Bizim kiz, ablasi onu sasirtan birsey yaptigi zaman boyle dudaklarini ordek gibi acip aaauu gibi bir ses cikarip gozlerini kocaman acarak ablasini isaret ediyor cok minnos sipa ve cok saskin.

Şu an için memnunum sadece memede uyuduğu için bakıcısıyla uyku rutini oluşturamadı o biraz zorluyor onu. Ben de kafamda 1 ay diyorum bakalım inşallah daha güzel geçer ilerleyen zamanlarda

Şu an için memnunum sadece memede uyuduğu için bakıcısıyla uyku rutini oluşturamadı o biraz zorluyor onu. Ben de kafamda 1 ay diyorum bakalım inşallah daha güzel geçer ilerleyen zamanlarda
Kizim da ayni sekilde uyuyor, biz uyku isine hic girmedik. Bu aydan sonra haftanin belirli gunleri ofise gidecegim ve nasil uyuyacagi konusunda bende endiseliyim. Siz hangi yontemleri deniyorsunuz?
Sut sagip biraksam kucaginda biberonla falan verse diye dusundum ama 😞 bazen keske ayakta sallanan bebek olsaydi diyorum, nefret ediyor.

Kizim da ayni sekilde uyuyor, biz uyku isine hic girmedik. Bu aydan sonra haftanin belirli gunleri ofise gidecegim ve nasil uyuyacagi konusunda bende endiseliyim. Siz hangi yontemleri deniyorsunuz?
Sut sagip biraksam kucaginda biberonla falan verse diye dusundum ama 😞 bazen keske ayakta sallanan bebek olsaydi diyorum, nefret ediyor.
Emzik ve biberonu bir anda bıraktı onlardan yardım alamadık. İlk günler alıştırma döneminde daha kısa süre kalıyordu o zamanlar hep direndi uyumadı. Şimdi daha uzun kalıyor mecburen dalıyor bir şekilde. Ama çok tepki vermiş öyle diyor bakıcısı. Şu günlerde uykusu gelince yastığa yatıyormuş döne döne kalka yata derken biraz pış pışla uyuyormuş ama uzun sürüyor yine de. Bizimki de hiç sevmedi ayakta sallamayı ben de alıştırmaya çalışmadım ama memede uyuması zorladı bu süreçte.

Tesekkur ederim mavi ❤️ kimseyi evladiyla sinamasin Rabb'im 🙏

Ilay'in korktugu ortada, yani 2 gundur kucagima ciktigi gibi hemen sarilip elleriyle ustumu tutup indirmeye calistigimda tshirtumu cikartacak kadar cekmis oluyor. Boyle agiz ağıza yasiyoruz resmen.

Bizim kiz, ablasi onu sasirtan birsey yaptigi zaman boyle dudaklarini ordek gibi acip aaauu gibi bir ses cikarip gozlerini kocaman acarak ablasini isaret ediyor cok minnos sipa ve cok saskin.
Çok geçmiş olsun cnm, benim oğlum da 9.aydan beri yapıştı sol kol bitti bende uyku ve yemek harici hep birlikteyiz yani inş geçici bir dönemdir tuvalete bile beraber gidecez nerdeyse ağlayarak bekliyor beni

Kızımın doğum gününe az bir zaman kala tekrar hamile olduğumu öğrendim karmaşık duygular içindeyim şu an inşallah ikisine de yetebilirim 🙏🏻
Tebrikler cnm çok güzel bir haber , kardeş iyidir beraber büyürler senin için yorucu olacak ama destek alırsan rahat edersin, sağlıkla gelsin minnoş ❤️👏👏

X