2023 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    253
Ben de sersem gibiyim geceleri. Sürekli ağlayarak uyanıyor emiyor geri uyuyor. Bir de emme süresi de uzadı. Alt dişleri çıkmıştı şimdi üst dişler de göründü.

Bugün 9. ay kontrolümüz vardı. Kan tahlili yapıldı. Demir biraz eksik çıktı, 15. Aya kadar bestirona devam edeceğiz. Diğer değerlerde de düşük ve yüksek olanlar vardı ama doktorumuz normal olduğunu söyledi.
Bizim tam sınırda çıktı demir bizede devam dedi diğer değerler iyiydi ama hala dişimiz yok 🥲 sürekli saçını çekiyor kulağını kaşıyor çıksa bi rahatlasa oğlum yaa

Geçiyo canım merak etme öyle böyle büyüyorlar 8. Ay atağı bitip her ay yenisi başlıyor 😂 ben polyana oldum ve başımda huniyle geziyorum :KK47:
Çok zorlanıyorum bütün gün tek başımayım ve gurbetteyim hayatımın en zorlu 1 haftası ve hala devam ediyor sabrediyorum Allah yardımcımız olsun

Kızlar merhaba oğlumun cisi dünden beri kokulu ve rengi de koyu acaba yedikleriyle mi alakalı yoksa enfeksiyon falan mıdır başka belirti yok bir de kabızlık yaşıyor bir kaç gündür kayısı şeftali falan veriyorum ama bu çise kafam takıldı

Valla canım dolmuş bir çok yer . Bizim mahallede bir cafe var öyle mahalle arası bi yer düşün o bile dolmuş .. nikah sonrası eğlence , kına gecesi , nikah vs ..
Ayy düşünmek lazım desene:KK43: ben daha hangi şehirde yapacağım o bile belli değil ahh

Kızlar merhaba oğlumun cisi dünden beri kokulu ve rengi de koyu acaba yedikleriyle mi alakalı yoksa enfeksiyon falan mıdır başka belirti yok bir de kabızlık yaşıyor bir kaç gündür kayısı şeftali falan veriyorum ama bu çise kafam takıldı
Benim kızımda da aynı böyleydi hatta ateşi de vardı idrar tahlili verdik ama enfeksiyon çıkmadı, enfeksiyonda ateş eşlikçi olabiliyormuş yine de içiniz rahat etmiyorsa bir tahlil verin

Ter ile su kaybediyorlar ondan olabilir
Bebeğimin de çiş miktarı azaldı çünkü deli gibi terliyor aynı zamanda daha koyu renkte

Çok zorlanıyorum bütün gün tek başımayım ve gurbetteyim hayatımın en zorlu 1 haftası ve hala devam ediyor sabrediyorum Allah yardımcımız olsun
Seni çok iyi anlıyorum bende aynı durumdaydım hem gurbette hemde tek başıma, sonra işe başladım annem geldi ama biz 2 kişi yine baş edemedik hem çok hareketliydi hemde mızmız, biraz daha sabır inşallah geçecek 🙏

Bebeğimin de çiş miktarı azaldı çünkü deli gibi terliyor aynı zamanda daha koyu renkte
De mi ya bizde de aynı durum ve çişi acayip kokuyor, bakıyorum mama miktarı aynı su içmeye de başladı ama hala miktarı az ve koyu renkte, ter hiç aklıma gelmemişti o kadar terlemesine rağmen 😂

Benim kızımda da aynı böyleydi hatta ateşi de vardı idrar tahlili verdik ama enfeksiyon çıkmadı, enfeksiyonda ateş eşlikçi olabiliyormuş yine de içiniz rahat etmiyorsa bir tahlil verin
Bizim ateş olmadı ama koku olması beni tedirgin etti peki koku kendiliğinden mi geçti

Evet havalardan su kaybimiz olunca su içme miktarımiz arttı bir gün daha bekleyeceğim umarım böyle bir şeydir başka bir yan etki olsa zaten beklemem ama şimdi acile gitsem cisi kokuyor diye geldim desem beni kovalayabilirler 😂

Havalar sicak bebisler cok terliyor, susuz kalmis olabilir mi acaba? Doktorumuz 15-20 dk da bir su teklif edin dedi

Canım bizimde öyle oluyo afedersin benim bile öyle terliyoruz havalar çok sıcak su içir emiyyorsa emzir sık sık benim öyle çok sütüm yok yoğurt veriyorum günde 2 kez su veriyorum ama çok içmiyo idrarı az ve koyu oluyo çok sıcak çok terliyo

Bu arada ben bu 9. Ay aşısını yaptırmadım kızlar 3 ay koruyuculuğu var dedi Dr evden çıkmıyoruz zaten park vs gitmiyoruz yeni Bi uygulama bu aşı eskiden yoktu göçmenlerden bulaşıyor dedi Dr tabi yaptırsan daha iyi dedi ama bilemiyorum hiç yaptırmak gelmedi içimden

Bu arada ben bu 9. Ay aşısını yaptırmadım kızlar 3 ay koruyuculuğu var dedi Dr evden çıkmıyoruz zaten park vs gitmiyoruz yeni Bi uygulama bu aşı eskiden yoktu göçmenlerden bulaşıyor dedi Dr tabi yaptırsan daha iyi dedi ama bilemiyorum hiç yaptırmak gelmedi içimden
Benim doktorumda kendi çocuğuna yaptırmamış bende yaptırmadım, kışın vakalar artmıştı şu an normal düzeyde dedi zaten 1 yaşında yapılacak o yüzden bende yaptırmadım. Aynı ay menenjit aşımız var onu yaptıracağım

Canım bizimde öyle oluyo afedersin benim bile öyle terliyoruz havalar çok sıcak su içir emiyyorsa emzir sık sık benim öyle çok sütüm yok yoğurt veriyorum günde 2 kez su veriyorum ama çok içmiyo idrarı az ve koyu oluyo çok sıcak çok terliyo
Ben hemen panik evham, şu ara benim de az emiyor normal yiyecekleriyle doyuyor belki de ondan diyorum yoksa emziriyorum hem sıcak hem de suyu az verdigimi fark ettim

Benim doktorumda kendi çocuğuna yaptırmamış bende yaptırmadım, kışın vakalar artmıştı şu an normal düzeyde dedi zaten 1 yaşında yapılacak o yüzden bende yaptırmadım. Aynı ay menenjit aşımız var onu yaptıracağım
Ben bu hafta sağlık ocağındaki aşısını haftaya da menejiti vurdurmayi düşünüyorum

X