2023 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    254
Benim kızım çok hareketli zaten 9.5 aylikken süründürü şimdi yerinde durmuyor kilolarım gitti neredeyse. İnşallah yürür benimki de egilmekten yoruldum

Maşallah kuzuya yürümeye başlamış benimki de aynı badi badi yürüyor peşimden evin içinde. Çok duygulanıyorum

Kızlar bilgisi olan varsa bir şey danışacağım. Biliyorsunuz 32 haftalık hamileyim, 2 aydır da sütüm kesildiği için meme veremiyorum kızıma. Bugün öğle uykusu için göğsümde pışpışlarken mememi ısırdı diş çıkarmaya başladığından beri ısırıyor zaten sağolsun. Kanadı da bayaa tam ucunu kaptı. Temizlemek için lavaboya gittim biraz sıktım herhalde ucunu. Sütüm gelmeye başladı şok oldum. Ötekini de sıktım ondan da geldi bayaa. Normal mi bu sizce? Önceki hamileliğimde doğuma kadar hiç sütüm gelmemişti

Hayırlı olsun yavrum sımdı kendını geliştirme zamanı benim minnoşta yürüyor kah düşüyor kah kalkıyor yaşlarına kıvama gelırler tam gerçi bizim yaşa 3 hafta kaldı

Kuzum normalde de zaten sut hemen bıtmıyor sıktığında geliyor. O yuzden emzırmeyı bırakınca kontrol etmeyın derler ben merakımdan bı sure sonra bır bı bucuk ay kadar sıkmıstım kolosturum gıbı dırek akmıştı. Ki sen hamılesın hormonların zaten aktıf suan sıkma sen bırdaha gelen bebiş hazıra konacak ismi ne olacak sahi beyefendinin

Benimki komple kesilmişti ya hiç gelmiyodu az bile gelse vermeye devam ederdim ben istemeye istemeye mecburen kestim memeden belki hamile olduğum için hormonal bir durumdan dolayıydı bilmiyorum hiç gelmiyordu. Vatsaptan yazdım doktoruma da hatta buraya yazdığım sıra. Sonra akşam aradı beni, emzirme hiç rahmin kasılmasın erken doğum riskini yükseltmeyelim hazır unutmuşken kesilsin zaten 8,5 ay emmiş falan dedi o da üzüldüm ya.

Üzülme kuzum olsun sağar ona da verırsın bebekle birlikte güzel emmiş gerçekten erkek kardesım 6 ay ben 9 ay emmişim tekne kazıntısı 2 sene hepsınde oldugu kadar dedi annemde şartlardan

Maşallah kuzuya yürümeye başlamış benimki de aynı badi badi yürüyor peşimden evin içinde. Çok duygulanıyorum
Ayy ne güzel ya, büyüdükçe daha bi tatlilasiyorlar. Masallah butun yavrulara..
Hayırlı olsun yavrum sımdı kendını geliştirme zamanı benim minnoşta yürüyor kah düşüyor kah kalkıyor yaşlarına kıvama gelırler tam gerçi bizim yaşa 3 hafta kaldı
Minik kuzucuklar. Bizimki de yaşına 5 hafta kaldı.

Üzülme kuzum olsun sağar ona da verırsın bebekle birlikte güzel emmiş gerçekten erkek kardesım 6 ay ben 9 ay emmişim tekne kazıntısı 2 sene hepsınde oldugu kadar dedi annemde şartlardan
Evet bir yandan da nasip bu işler işte napıcaksın. Sağar veririm artık kızıma önümüzdeki ay

Kızlar selam. İki gündür bebeğimde öksürük başladı balgamlı eşim gripti ondan bulaştı. Halsizlik ateş yok öksürük ve burun akintisi var şimdilik. Tavsiye üzerine soğanı halka şeklinde kesip ayağına koydum çorap giydirdim şimdi bunu deneyen var mı öksürüğü kestiği söyleniyor bir zararı olur mu acaba şuan felaket kokuyor oda

Ayak ilkkez duyuyorum soğana karanfıl batırıp bas ucuna konulur benım bıldıgım bı zararı olduğunu düşünmüyorum kendiliğinden geçer hırıltı vs yoksa fakat uzun sürüyor Kızım on gundur oksuruyor. İlk oksuruk basladı uzunca oyle öksürdü sadece sonra uc gun atesı oldu ve bollllca burnu aktı yesıl yesıl şimdi oksurugu var hala sabahları ve yatarken daha cok oluyor. Geçmiş olsun nebul yapabılırsen yumusatır

Sizede çok geçmiş olsun. Aynen çok fena burnu akıyor çeşme gibi resmen yeşil yeşil. Bugün ateşin çıktı 38 civarında. Keyfi falaj yerinde ama hemen yüzü soldu yavrumun inşallah hemen iyileşir. Bebek viksi sürüp calpol vermiyorum bende viks çok rahatlatıyor.

Merhaba bebekle tatilde mayo lazım oldu mu uç korumalı kısa kollu ya da uzun kollu olanlardan keşke şunu da götürseydik dediğiniz bir şey oldu mu

Merhaba bebekle tatilde mayo lazım oldu mu uç korumalı kısa kollu ya da uzun kollu olanlardan keşke şunu da götürseydik dediğiniz bir şey oldu mu
Merhaba mayo lazım olmadı mayo bezler yeterli oldu yanımda götürmediğime pişman olduğum hiçbir şey olmadı ama ne kadar çok şey götürdüğüm için biraz pişman oldum açıkçası. En sıkıntılı kısım beslenme oldu bizim için. Ek gıda döneminde olduğumuz için ona uygun yiyecekler bulmakta biraz zorlandım. Kaldığımız yerin işletmesi çok anlayışlıydı sağolsunlar biberonları onların mutfağında yıkadım, bebek için uygun olduğunu düşündükleri yiyeceklerden bizim içn hep ayırdılar da öyle idare ettik. Zaten kızımın iştahı da azdı sıcaktan ve ortam değişikliğinden dolayı. Havuza sokmam diyordum havuza da soktum çok şükür bir sorun yaşamadık

Çok teşekkür ederim

Merhaba balgam sorunu var mıydı acaba sizde? Kızımda çok balgam var çözüm olarak ne önerirsiniz?

Kızlar kızım bir şey yemiyor içmiyor bezinde de afedersiniz yeşil leke gibi tuvaleti oluyor. Abimin çocuğu öyleymiş enfeksiyon demişler . Hastaneye gitme şansım yok bende çok hastayım ve yol kötü ediyor. Nasıl geçer bu hastalığı yardımcı olur musunuz

Kızlar selam. Owli uyku tulumu kullanıyordum ben çok memnunum da ancak yeni taşıdığımız yer çok soğuk resmen dağın ormanın içine taşındık. Uyku tulumu öneriniz var mı acaba daha soğuk havalar için. LCW e bebekten almak istemiyorum çok terletecek gibi geliyor bana. Terletmeyen ama sıcak tutan bir tulum arıyorum. Şimdiden çıtçıtlı badi ile owli tulumunda yatırıyorum bakalım kışın nasıl olacak hava.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…