2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
aynen öyle kuzum herkesin farkli bir sorunu var.tabi bir de sorunsuz bebekler var imrenmememk mümkün degil.bizim uyku sorunumuz hep vardi.biz su an öyle sukrediyoruz ki uyuyor diye nasil uyuduguyla ilgilenmiyoruz 😂 esim cok mutlu bu durumdan.adam 6 da kendi uyanmis bugün benim kizim cok uslu ya ne güzel uyudu ben de kendim uyandim diyor 😅 az cekmedik valla ben kendimi asagi atacaktim deli gibi agliyoe sinir krizi geciriyordum,tükenmislik sendromu gecirdim,hic uyumuyordu ki benim kiz dogru düzgun.48 kilolara dustüm.yanimizda yatirmasak yine uyumucak bence,bizim cözümümüz bu oldu.yemek konusunda masallahi var,tabaktaki bitince agliyor deli gibi,doyuramiyorum.ben,9 kiloyu gectik biz
Yaa ahahah eşine acıdım valla kızz. Adam nasıl alıştıysa, 6 da kendi kendine kalkmayı nimet sayıyor 😄 ay gerçekten zorr. Ben de yemiyor diye az ağlayıp, sinir krizleri geçirmedim. Eşime diyordum yani açlıktan bayılacak artık herhalde. Normal değil diye. Onu dene yok bunu dene yok. Ben yapamıyorum, ben bakamıyorum diye az ağlamamışımdır. Ay hepsinin yapıları aslında. Kabullenmek gerek biraz da ama işte ana yüreği. Aman yesin. Aman uyusun. Dinlensin. Konuşup ikna etmeye calısıyorum, olmuyor. Tatlı tatlı yedirmeye calısıyorum olmuyor. Bazen kendimi çocuğa kızarken buluyorum ne biçim çocuksun seen milletin çocuğu açlıktan ağlar sen tokluktan ağlıyorsuun. Döktüğüm yemeklere yazıık. Emeklerime yazıık. Neler neler diyorum 😄 sonra fark edip aman annecim özür dilerim diyorum sarılıveriyorum. Sırıtıyor hemen saftirik 😄 ay nasıl büyüyecek bunlar bilmem. Bizler ruh ve beden sağlığımızı koruyabilirsek iyi 😄

Kizlar unibaby bebek çamasir deterjani kullanan var mi? Migrosda 2 al 1 öde var alinir mi?
Kuzum ben aldım. Yenidoğan döneminde falan da çok kullandım. Normal kıyafette evet iyi ama ek gıda süreciyle birlikte lekeler olmaya başladı ya, o da leke konusunda bence başarısız. Ben o yüzden bıraktım… indirim varsa ama lekeliler haricinde kullanmak için alınabilir istersen. Carsaflarını, hırkalarını falan yıkarken olabilir belki

Kuzum ben aldım. Yenidoğan döneminde falan da çok kullandım. Normal kıyafette evet iyi ama ek gıda süreciyle birlikte lekeler olmaya başladı ya, o da leke konusunda bence başarısız. Ben o yüzden bıraktım… indirim varsa ama lekeliler haricinde kullanmak için alınabilir istersen. Carsaflarını, hırkalarını falan yıkarken olabilir belki
Leke konusunda iyi olan var mi ki? Leke cikarici bile tam anlamiyla cikarmiyor lekelerini

Benim mi yememem mi gerekiyor
Evet emziriyorsanız sizin sütünüzden ona geçiyor doktorum öyle söyledi sütten geçen hormonlardan dolayiymis ben üç ay tuketmedim indi çekirdek yok oldu ama doktorum güvendiğin markayı tüket tamamen kesmen de doğru değil dedi araştırdım Akdeniz toros güvenilir bir marka gibi duruyor lakin çok sık gene de tüketmiyorum kırmızı ete yöneldim

O kadar enerjim olmadigi icin bütün kiyafetleri lekeli atilacak muhtemelen
Ben de enerjim olduğumda yapıyorum. Bazen olmuyor. Normalde poposunu yıkıyorum mesela. Bu sabah halim yoktu, ıslak mendille sildim. O daha zor oldu. Hiç durmuyor, hemen kalkıp oturuyor.

Ben de enerjim olduğumda yapıyorum. Bazen olmuyor. Normalde poposunu yıkıyorum mesela. Bu sabah halim yoktu, ıslak mendille sildim. O daha zor oldu. Hiç durmuyor, hemen kalkıp oturuyor.
Ay benimki de alt değiştirme bezine yatırdığım anda tepinmeye başlıyor yukarı bakıp gülüyor eller ayaklar oynamaya başlıyor. Altını alınca da kaçmaya çalışıyor bi gün bezsiz bırakıcam işeye işeye gezecek haberi yok

Ay benimki de alt değiştirme bezine yatırdığım anda tepinmeye başlıyor yukarı bakıp gülüyor eller ayaklar oynamaya başlıyor. Altını alınca da kaçmaya çalışıyor bi gün bezsiz bırakıcam işeye işeye gezecek haberi yok
Kiz asla sevmiyor alt degistirmeyi. Kalkıp kaçıyor sürekli. Kaç defa isedi bilsen eve😂

Kızlar ben ani bir kararla kızı odasında , tek başına yatırmaya başladım 🥲 3 gündür orada uyuyor. Beklediğimin aksine uyku geçişleri falan da daha kolay oldu. Sabah da kimse yok diye ağlanmıyor bin maşallah. Kamerayı karşısına koyup, ekranı yanıma alıyorum. 2 sabahtır uyansa da kendi kendine oynuyor sesi çıkmıyor. Rahat geçiyor şimdilik… iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum 😄
Kız çok iyi yapmışsın maşallah ben de ayrı odası olsun ve orada uyusun istiyorum. Klima var diye salona taşındık komple ☹️

Kızlar bu arada göbekteki kırmızılık için gittim doktora banyodan sonra ıslak bıraktığım ve geçen sefer 2 defa bez taşmıştı ordan mikrop kapmış olabilir ya da bazen bebeklerin göbekleri iltihap atabilirler dedi. Krem verdi 2 gün bacoderm,geçmezse 2 gün travazol yine geçmezse tekrar gelin dedi. Banyo yaptırırken sabunla hafifçe orayı temizle sonra iyice kurula ama çok zormaladan geçer yüksek ihtimalle dedi.

Kızlar unigonun oyun çitini alicam diye bekliyorum 1 aydir.stoga girmis ama güzel bir fiyat farkiyla.8495 olarak. 1 Agustosta konusmustum stoklar güncellenicek demislerdi ki fiyati o zaman 5895 di diye hatirliyorum.simdi düsünuyorum 2.el almak daha mantikli sanki sizce? 4-5 bin civarina satiyorlar 2.ellerini.kargo ücreti ne kadar olur kestiremiyorum bir fikriniz var mi? 2.el alinir mi sizce?

Anaaa. Kız nasıl uyuyorsun öylee ? Sen ne ara dinleneceksin ? Zor valla ya. Hepsinin farklı bir yerden bir problemi var işte. Benimki uyku konusunda evet hiç üzmez. Ama her yemek saatimiz işkence saati gibi. 10.15 de başladım kahvaltısını vermeye. Şimdi kestim. Yediği 1 peynirli yumurta. Amaa yiyecekten bağımsızz tabak gördü mü basıyor çığlığı. Ne ağlamak ne ağlamak. Yemeyecekmiş. Ağzında tutuyor. Yutmayacakmış… 9.5 aylık oldu daha 7 kiloyu göremedik. Bizim de derdimiz hep yemek oldu. Hepsinin farklı alanlarda iyi yönleri, kötü yönleri var malesef. Her alanda iyi olan, anneyi yormayan bebeklerin hastasıyım 🥲
Öyle bebe bence ütopya yok öyle bebe

Kızlar unigonun oyun çitini alicam diye bekliyorum 1 aydir.stoga girmis ama güzel bir fiyat farkiyla.8495 olarak. 1 Agustosta konusmustum stoklar güncellenicek demislerdi ki fiyati o zaman 5895 di diye hatirliyorum.simdi düsünuyorum 2.el almak daha mantikli sanki sizce? 4-5 bin civarina satiyorlar 2.ellerini.kargo ücreti ne kadar olur kestiremiyorum bir fikriniz var mi? 2.el alinir mi sizce?
Ben alırsam kesin 2. El alırım bebenin durup durmayacağı bile belli değil. Bazıları kesinlikle durmuyormuş basıyormuş çığlığı ☹️

Kiz asla sevmiyor alt degistirmeyi. Kalkıp kaçıyor sürekli. Kaç defa isedi bilsen eve😂
Kızı kendi küvetinde yıkıyoruz yenidoğan aparatı var kaydırak gibi. Canı acımasın diye ilk doğduğundan beri havlu koyuyoruz onun üzerine, her seferinde bir güzel uzanıyor küvetin içine, havlunun üzerine ve çişşşş hadi baştan küveti boşalt, havluyu değiştir, küveti yıka, suyu ayarla. Bazen havlusuz koyup yapmasını bekliyoruz sonra değiştiriyoruz en azından tek havlu gidiyor 😂 ha şimdi asla durmuyor küvette kenarlarına tutunup ayağa kalkıyor şampuanı almaya çalışıyor ya da küvetin kenarındaki kapatma aparatını kemiriyor

Eklentiler

• IMG_1849.jpeg
    IMG_1849.jpeg
    47,4 KB · Görüntüleme: 5
Unigoya aşırı sinir oldum boyutuna karar verdiğimde fahiş fiyat artışı oldu (oturma odasındaki alanımızı aşırı küçültecekti 140’lığa dönüştüm) , oyun matı ile çitini alacaktım %20 indirimli olsun diye ama ya istediğim mat yoktu ya çit yoktu maşallah bindirim yapmışlar. Geçen gün ben evden çalışamıyorum kızla, durmuyor ha bire gitmemesi gereken yere gidiyor diye sinir krizi geçirdim idarelik olsun diye aşağıdakini sipariş verdim. Bakıcam bakalım memnunum unigo kovalamicam daral geldi

Eklentiler

• IMG_1850.png
    IMG_1850.png
    305 KB · Görüntüleme: 6
X