2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kizlar ben de cigit urunlerini soracagim daha uygun gibi kiyafetleri nasil bugun e bebek lcw ve pancodan 9-12 12-18 ay kiyafet aldik 4bine yakin tuttu :/
Kızıma cigit çok almıştım. Kalitesi güzel. Lcw gibi diyebilirim. Hiç öyle sökülme yırtılma olmadı. Fiyatlar şu an o zamanki kadar uygun değil ama.
Giyimden beklentiniz ne bilmiyorum. 8 aylık bebeye benetton falan almam ben mesela. Alan arkadaşım var. Panço da bizim burda pahalı bence. Outlet falan olsa alırdım.
Ben ebebek ve lcw takılıyorum. Yenidoğan kuzenlerim çok vermişti. 3 aydan şimdiye kadar çok aldım. Bu kış için bayağı bi takımlar hediye geldi. Bir iki de yine kuzenim verdi. Yaza kadar çok almam gibi.

Hangi marka isitmiyor mu ben de surekli keyilde su isit onda isit dsha kolaydir diyordum ki bu saatten sonra almam da gerci
Yok kuzum ısıtmaya ısıtıyormuş. Sarı bir makine de markasını hatırlamıyorum valla ne yalan söyleyeyim. Yengem kullandı geldiğinde… Ne bileyim ben geceden litre suyu kaynatıyorum. Hazırda caydanlıkta bekletiyorum ocakta. Bir tane de cezve. 2 dk cezvede ılıt, tamam. Süre olarak daha çabuk oluyor yani 😄hatta bebik ağlıyorsa daha az miktarda cezvede kaynatıyorum hemen. Kaynamış soğumuş caydanlıktaki suyla da ılıtıyorum. Pratik geliyor bana 😄 geceleri mama aranmıyor artık ama aranırken de termos koyardım baş ucuma. Mutfağa gitmeden ayarlıyordum gene hemen. Süre olarak daha çabuk olduğu için eski usul daha iyi geliyor bana 😄

Kızlar istanbulda olan varsa beylikduzunde e bebeğin outlet mağazası var. En üst katı tek outlet çok çeşit yok orada ama altta normal ürünlerde çok fazla sarı etiketli ürünler var. İkili eşofman altları falan diğer subelerde 250-300 ken orda 100,150. Takımlar 150. Ben orada ful etiket bakıyorum sarı etiketliler. 3 katlı bir e bebek mağazası. Aşşırı fazla çeşit var. Online da falan olmayan indirimler orada var. Bir de prego ürünleri %25 indirimli orada. Mağazaya özel indirimi var… bir de Silivri de albebe var. O kıyafet değil de diğer alet edavatlar. Beşikler, akullu arabalar, bebek arabaları falan. Onun da web sitesi var. Silivri den subeden aldığınızda %25 indirim var tüm ürünlerde. Ben bebek arabasını oradan alıp e bebeğe göre 8 bin daha ucuza almıştım. Büyük, pahalı ürünlerde aklınızda olsun

Kızlar istanbulda olan varsa beylikduzunde e bebeğin outlet mağazası var. En üst katı tek outlet çok çeşit yok orada ama altta normal ürünlerde çok fazla sarı etiketli ürünler var. İkili eşofman altları falan diğer subelerde 250-300 ken orda 100,150. Takımlar 150. Ben orada ful etiket bakıyorum sarı etiketliler. 3 katlı bir e bebek mağazası. Aşşırı fazla çeşit var. Online da falan olmayan indirimler orada var. Bir de prego ürünleri %25 indirimli orada. Mağazaya özel indirimi var… bir de Silivri de albebe var. O kıyafet değil de diğer alet edavatlar. Beşikler, akullu arabalar, bebek arabaları falan. Onun da web sitesi var. Silivri den subeden aldığınızda %25 indirim var tüm ürünlerde. Ben bebek arabasını oradan alıp e bebeğe göre 8 bin daha ucuza almıştım. Büyük, pahalı ürünlerde aklınızda olsun
Yolum düşerse uğrayayım 👍🏻 bu arada sen deyince aklıma geldi doğumgünü yapmak isteyenler için istanbul yenibosna koçtaşın alt katında altınoğlu pastacılık var. Konsept süsler, parti tabaklaro, pastacılık malzemeleri vs var. Ben doğum için ordan tek kullanımlık tabak vs almıştım. Doğumgünlerinde de ordan mum, şeker hamuru falan alıyordum. Hatta dondurulmuş böğürtlen, çilek vs var 1 kg’ı superfreshten vs çok çok daha ucuz.

kızlar bebekler doğduğundan beri şu 3 şeyi iyi ki almışım, şu 3 şey de aşırı gereksizmiş dediğiniz ne var? Yemek pişene kadar konu açim 🤣
Kanguru (ilk zamanlar değil özellikle son bir aydır sadece bunda uyuyor)
Mama sandalyesi
Kamp sandalyesi tarzında mama sandalyesi (annemde onu kullanıyorum)

Bunlar iyi ki dediklerim, bunun haricindekilere gerek yokmuş. Park yatak , oyuncak dahil. Tahta kaşıkla, su şişesiyle, oyuncak haricî evde ne buluraa onlarla oynuyor. Yanımda yatıyor vs.

İyi ki almışım dediklerim
1-Lansinoh biberon
2-Zamanında baya uyguna aldığım kıyafet ve bezler
3-Alt açma örtüsü

Gerek de yokmuş dediklerim
1-Göğüs pedi (1 tane bile kullanamadım sütüm hiç akacak kadar olmadı😔)
2-Cam biberon
3-Sling

Evet emziriyorsanız sizin sütünüzden ona geçiyor doktorum öyle söyledi sütten geçen hormonlardan dolayiymis ben üç ay tuketmedim indi çekirdek yok oldu ama doktorum güvendiğin markayı tüket tamamen kesmen de doğru değil dedi araştırdım Akdeniz toros güvenilir bir marka gibi duruyor lakin çok sık gene de tüketmiyorum kırmızı ete yöneldim
Nerde bulabilirim bu dediğin ürnü

Kızlar napiyosunuz,nasılsıniz? Bildiirm gelmemis hic özellikle.girdim baktim. @Kumsari @Sohrab sudem34 sudem34 sizleri de göremiyorum hic,girmiyorsunuz artik.Dagildi herkes sanki kimse kalmamis gibi.Ben de girmicem bu gidisle 😑 Dün bdvyi okudum.hep sizlerden ses cikmayinca
Selam canım bayadir aklımda ama instadan WhatsApp dan sıra gelmiyor.Yine alışveriş canavarligim üstümde.
Kumsari'ye özelden de yazdım belki mailinde görür diye, dönmedi. Sohrab'a da yazdım, o da henüz dönmedi. Sudem geçen günkü etiketime cevap vermişti, daha iyiyim demişti.

İnşallah hepsi çok iyidir, yakında gelsinler isterim.💞🤲🏻🍀
Ben iyiyim şükür canım.

Müsait olunca girerler diye düşünüyorum
İş güç yoğunluk başladı gerçekten.

İyiki almışım
Mama termosu
Sleepy havlu
Molfix bez

Boşuna almışım
Alt açma örtüsü
Yataş juno yatak
Lohusa pedi
Bu juno yatağı kim kullanıyor grçekten bilmiyorum. Herkes boşa almışım diyor. Bana biri verdi ama ilk hafta hariç kullanamadım desem yeridir.

Bu juno yatağı kim kullanıyor grçekten bilmiyorum. Herkes boşa almışım diyor. Bana biri verdi ama ilk hafta hariç kullanamadım desem yeridir.
Biz 4 ay kullandik.kemerli olmasi her yere tasinabiliyor olmasi cok konforluydu bence,hatta o kadar hakkini vererek kullanmisiz ki kılıfını eskittim

Ayyy kızlar teşekkürler cevaplar için sizinkileri okuyunca benim aklıma gelmeyenler varmış sürekli aaaa aaaaa diye diye okudum. 🥰
Benim gereksizlerim ;
Biberon kurutucu
Göğüs pedi
Süt saklama poşeti
İyikilerim;
philips hue akıllı lamba (hala canım 🥰)
Süt pompası (ilk başlarda beslenme zordu)
İKEA klappa oyun halısı (hala seviyorum)

İyi ki almışım dediklerim
1-Lansinoh biberon
2-Zamanında baya uyguna aldığım kıyafet ve bezler
3-Alt açma örtüsü

Gerek de yokmuş dediklerim
1-Göğüs pedi (1 tane bile kullanamadım sütüm hiç akacak kadar olmadı😔)
2-Cam biberon
3-Sling
Kesinlikle göğüs pedi çok gereksiz kapalı şekilde dolapta duruyor.
Süt saklama poşetleri
Alt değiştirme ünitesi
Şu meşhur dişlik varya sophie onu da hiç kullanmadık.

X