2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ayy kızlar ne zamandır yoktum burda iki çoçukla annem ve kızkardeşimle altı saatlik yola çıktık dört dün kaldık kayınvalideme döndük ama tam çıldırmalık tövbe birdaha uzun yola çıkmam araba koltuklarına durmak istemediler bas bas bağırdılar ağladılar feryat figan bizi ev paklıyor oğlan kayınvalideme dört günde alışmadı herkese alıştı kayınvalidemi görünce hep ağladı buda normal mı bukdar yabancılaması bilmem geldim iki gündür kendimce uyku eğitimi veriyorum kafayı yemek üzereyim

Bugün bebekler çok mu hareketli
Burası pek bir sessiz
Dün biz de sabahtan ikindiye kadar dışarıdaydık. Aile büyüklerini ziyaret ettik. Normalden daha az yedi, başka evde hep daha huysuz, biri kucağına almak istediğinde feryat figan. Canım çıktı.

Moralim çok bozuk. 9 ay tahlili yaptırdık. Demiri düşük çıktı demir damlasını arttırdık, b12 sınırda takviyeye başlıcaz. Hiçbir şey yemiyor ki. Sadece emiyor benim kanım da eksik olduğu için onunki de eksik haliyle.
Gerçekten hiçbir şey yemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Sebze çorbasından 2 kaşık alırsa alıyor. Kahvaltıya ağzını açmıyor. Köfteye, yoğurda, meyveye, pancake’e, yumurtaya ağzını açmıyor. Nasıl beslicem ben bu çocuğu çok üzgünüm kan değerleri için ama elimden hiçbir şey gelmiyor. Bu zamana kadar hep tombul olan bebeğim artık sınırda kilo almaya başlamış. Nasıl başlayacak yemeye çok çaresizim

Sevdiği herhangi bir şey yok mu? Meyve mesela ya da başka bir şey.

En başından beri mi böyle yoksa bazen mi? Hiç doktora sordun mu bunu, çözüm için ya da bu durum için bir şey dedi mi? Kıyamam ya
Bir ara ağzına bi şeyler götürüyodu kendisi. Dişlerden sanırım onu da bıraktı. Doktor da yeni şeyler deneyin bi şekilde alıştırın dedi. Ben sürekli deniyorum zaten tatlı tuzlu bir sürü şey deniyorum. Kaşığa başından beri tepkili zaten kendi kaşığı alıp dişini kaşırken ağzına bi şeyler giriyo bazen tesadufen o kadar Beslenmesine yetmiyor ama işte

canım benim kızda öyle bende mecbur yediği şeyleri birleştirdim. Kemiksulu kıymalı tarhana çorbası. Sebze püresini çekip irmiği onla yapıyorum. sulu köfteyi geçen yedi deneyebilirsin. çorbayı kaşıkla içmezse bardakla veriyorum. yemek yerken su yerine ayran yapıyorum yoğurt yemiyor. Sürekli böyle değiliz de hiç yemeyince yaptım böyle. yoksa benimde canım sıkılıyor

Kemik sulu kıymalı tarhana ben de yapıyorum. 2 kaşık falan yiyor onu (bizim için büyük bi miktar ) sulu köfteyi nasıl yapıyosun sosuna ne koyuyosun? Biber salçası alıcam lezzet arttırır belki onunla olur mu? Dün cacık yaptım ben de ama pek yemedi yine de her akşam cacık ya da ayran koymayı düşünüyorum ben de önüne.

Sulu köfteyi buzdolabına koymak için yapmıştım ev için normal tarifle. Piştikten sonra denemek istedim 7 tane köfte yedi ben şaşırdım. uygun zamanda ona özel daha besleyicisini de koyucam. şimdilik evdekini suda pişirip vericem. Sos dediğinde soğan salca kavrulunca patatesi atıp yumuşayınca köfteyi attım. köfte başka türlü sert geliyor bu haşlanmış olduğu için sevdi bence yumuşacık diye, bir de sarımsakta ekliyorum. Neyi kaktırırsam ağzına modundayım

Doktora götürdük dün kızı acile (doğum yaptigim yer)doktor boğazı hafif kizarik sıkıntı yok ateşi 38.5 geçerse getir enjeksiyon yapalım dedi yazık kızıma az öksürüyor ciğerleri dinledi bişey yokmuş hem diş hem hastalık mahvetti ya böyle bir durumda antibiyotik yazildimi kizlar bebeklerinize aile hekimine götürsem yazdirsam mi

Canim moralini bozma, doktor bana hep yemek zorunda degil diyor,hatta teklif diyor adina hep.teklif et yerse yer,yemezse sorun yok diyor

Kan damlasi devlwtij mi mama yer mi acaba

Biber salçası verebiliyor muyuz
Doktoruma sormayı unuttum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…