2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sulu köfteyi buzdolabına koymak için yapmıştım ev için normal tarifle. Piştikten sonra denemek istedim 7 tane köfte yedi ben şaşırdım. uygun zamanda ona özel daha besleyicisini de koyucam. şimdilik evdekini suda pişirip vericem. Sos dediğinde soğan salca kavrulunca patatesi atıp yumuşayınca köfteyi attım. köfte başka türlü sert geliyor bu haşlanmış olduğu için sevdi bence yumuşacık diye, bir de sarımsakta ekliyorum. Neyi kaktırırsam ağzına modundayım
Dana kıymamı kuzu kıyma mı? Çift çekim yapmışmıydın

Canim moralini bozma, doktor bana hep yemek zorunda degil diyor,hatta teklif diyor adina hep.teklif et yerse yer,yemezse sorun yok diyor
Ben de 3 aydır teklif ediyorum istemezse hiç ısrar yok. Nereye kadar boyle reddedecek gerçekten bilmiyorum kan değerleri düşük çıkmasa hiç problem yok sütüm yetiyor o halinden gayet memnun

Kizlar kan verilecek bu ay 🥴korkuyorum canları çok yanacak bebeklerin ya aşı da var bizim ekstra menenjit aşısı da var 😭

Ben de 3 aydır teklif ediyorum istemezse hiç ısrar yok. Nereye kadar boyle reddedecek gerçekten bilmiyorum kan değerleri düşük çıkmasa hiç problem yok sütüm yetiyor o halinden gayet memnun
Kan değerleri için ekstra takviye verdi mi? Toparlar canım en azından sütün var iyi yönden bakarsak

Allah kolaylık versin. Güzel geçti mi tatil? Benim bavul 2 gün yerde durdu tatilden dönünce, bi de açık bi şekilde 😂
Evim küçük bavulları açmazsam bize yer yok evden ben gideyim dedim kabul görmedi 😂 kızın tüm gardırobunu götürdüğüm için mecbur yıkama kurutma döngüsünde buldum kendimi. Valla güzel ama yorucuydu aklım hala yapamadıklarımda 😅

Anladığım kadarıyla babaanne bakacak. Kararsızlık varsa ve aklında hep soru işareti olacak ise istersen babaanne ile 10,15 gün dene. Baktın zorlanıyorsun bırakırsın işi en azından keşke demezsin
Haklısın ama bakmak isteyen herkes bakar zorlamaya gerek yok isteyerek baksalar bu kadar sıkıntı olmaz hakkımızda hayırlısı olsun

Ben genelde bakarım diyen babanne çok görmedim hep ananeler bakıyor bi tanede bende var hiç bakmaz hasta olsam bile
Annem erkek kardeşimin bebeğinin doğumuna yurtdışına gitti, 2 sene torun baktı. Anneannesi ise doğuma gelemedi hadi vize vs. Sonrasında da istemedi taaki kardeşim başka bir ülkeye taşınma durumu olana kadar, gezmeye geldi gitti. Ha şimdi anneme eylül ekim gibi ihtiyacım olmaya başlicak sana dediğimde de ay babaannesi de bakar deyip sinirlendiriyor beni.

Kızlar kullandığınız ve memnun olduğunuz termos yemek kabı var mı fikir verir misiniz
Ben stenley’inkini aldım ama denemedim henüz. Skip hop ile aynı fiyattı rengi çok hoşuma gitti 😅 stenley’in kahve termosunu vs kullanıyorum çok memnunum bu da iyi çıkar diye aldım

Eklentiler

• IMG_1618.jpeg
    IMG_1618.jpeg
    60,9 KB · Görüntüleme: 24
Kızlar günaydin yumurtayi haslama dısında nasil veriyorsunuz? Tüp bitti 😬😄
İzmirde bir yerde boyozla birlikte fırında pişmiş yumurta veriyorlardı (kabuğuyla pişiriyorlar haşlama gibi)
Moralim çok bozuk. 9 ay tahlili yaptırdık. Demiri düşük çıktı demir damlasını arttırdık, b12 sınırda takviyeye başlıcaz. Hiçbir şey yemiyor ki. Sadece emiyor benim kanım da eksik olduğu için onunki de eksik haliyle.
Gerçekten hiçbir şey yemiyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Sebze çorbasından 2 kaşık alırsa alıyor. Kahvaltıya ağzını açmıyor. Köfteye, yoğurda, meyveye, pancake’e, yumurtaya ağzını açmıyor. Nasıl beslicem ben bu çocuğu çok üzgünüm kan değerleri için ama elimden hiçbir şey gelmiyor. Bu zamana kadar hep tombul olan bebeğim artık sınırda kilo almaya başlamış. Nasıl başlayacak yemeye çok çaresizim
Keçiboynuzu pekmezi mi iştah açıyordu, öyle bir iştah açıcı denesen belki işe yarar
Microfer kullanıyorum. yumurta et vs tüketmesi şart beslenmesi için
Bize de microfer yazmıştı doktor, 7. Ayda doktor değiştirdik microferi önermedi. Microfer’in yapılan çalışmalarında yeterli kadar hızlı demiri arttırmadığını söyledi, newvit demire geçtik.

X