2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
İnşallah rahatlarsın bir müddet sonra. Gece memeyi kesince tepkisi noldu, nasıl uykuya geri döndü?
İlk gece saatlerce bağırdı tüm köyden duyuldu sesi demiştim
İkinci gece biraz daha sakin karşılası kısa ağlamalar yaptı sadece ama sabaha karşı birşey yedirip ancak uyutabiliyoru z yoksa yatmıyor bakalım bu gece ne yapacak

Ben hiç mastit olmadım ama kızımda memeyi bırakırken bir hafta çok ağrımıştı, taş gibi olmuştu. Bir hafta sonra tamamen geçmişti. Ben hiç sağmamıştım ama günde bir kere bir iki dakika sağabilirsin.

Yenidoğduklarındada mı mastit olmuyorsun
Yapıyla alakalı sanırım bu mastit olayı
Yarım saat emmese hemen mastit oluyordum ya süt incisi ya süt birikmesi ağrı sızı bir süre günde bir kere sağsam kurtulurum inşallah

Yok olmadım. Hadi oğlumda sütüm çok yoktu zaten ama kızımda her sağdığımda emmiş olsa bile dolu dolu çıkardı, yine olmadım.

Geçenlerde birisi karadut özü paylaşmıştı sanki temiz içerik bir marka neydi kızlar ya?
Üçel canım ben kullanıyorum.
Kızlar sizin bebeklerinizde mız mız mı herşeye ağlıyor bakacak babaanne bile vazgeçti resmen
kesinlikle benim kız artık öyle kaşığı vermedim mi mızmız, ayağına dokundun mu mızmız, kucağına almayınca mızmız deliriyorum bazen

Benimki de bazen yok Allah ağzını açmıyor. Ne yaparsan yap, kitliyor resmen açabilene aşk olsun. Aşırı sinirleniyordum ilk zamanlar şimdi alıştım. Yemiyorsa yemiyor. Akışa bıraktım kendimi. Ona sinirlen buna sinirlen çok bitiyorum yoksa.

Kızım hiç bi sey yemeyince öfkeleniyorum artık kızlar ya. Hazırlıyorum. Ağzını kitliyo. Yicek gibi yapıp son anda ağzından yere dökünce de sinirim tepeme çıkıyor.
Benimki üç gün bişey yemedi. Sadece ekmek kemirdi simit kemirdi. 4 ve 5. Günler denemedim bile. 6. Gün yedi. Bazen canları mı istemiyo keyifleri mi olmuyo bilmiyorum.
Bi de yemeyen bi çocuk olarak şu an 80 kiloyum biliyorsunuz. Sonsuza kadar yemeyecek değil.
İnsan endişeleniyor ister istemez. 9 aya kadar tadım diyorlar zaten. Yani doymak zorunda değil, yemek zorunda değil. Böyle düşün, çok komplike şeyler hazırlama, uğraşma yani.

Ben de olabildiğince çatalla ezip verdim ama yine de pütürlü şeyleri sevmiyor alt 2 diş var çiğnemek istemiyor pek. Kahvaltıyı güzel yiyor onun dışında 2-3 kaşık alıp bırakıyor verdiğim çoğu şeyi. Üstüne de biberonla mama içmek istiyor onlarla doymadığ için. Birkaç saat aç bıraksam da katı gıdayı iştahla yine yemiyor napcaz böyle bilmiyorum.

Kızlar kullandığınız ve memnun olduğunuz termos yemek kabı var mı fikir verir misiniz
Baby plus termos kabı aldım ben ama henüz kullanma fırsatım olmadı çünkü bizim bebeler henüz dışarıya termosla götürecek kadar bir şey yemiyor. Ama arkadaşımdan görüp aldım onun bebeği 1 yaş üstü o hep çorba vs götürüyor ve sıcak tutuyor çok memnun

Üçel canım ben kullanıyorum.

kesinlikle benim kız artık öyle kaşığı vermedim mi mızmız, ayağına dokundun mu mızmız, kucağına almayınca mızmız deliriyorum bazen
Sadece bizimki değil anlaşılan herkes aynı dertten muzdarip çok yoruyor beni bu arada hala işe dönüp dönmemek arasındayım çok yoruyor beni çookkkk

Sadece bizimki değil anlaşılan herkes aynı dertten muzdarip çok yoruyor beni bu arada hala işe dönüp dönmemek arasındayım çok yoruyor beni çookkkk
Anladığım kadarıyla babaanne bakacak. Kararsızlık varsa ve aklında hep soru işareti olacak ise istersen babaanne ile 10,15 gün dene. Baktın zorlanıyorsun bırakırsın işi en azından keşke demezsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…