2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar dokuzuncu aya girerken kan tahlili verdirdiniz mi aile hekiminde aşı zamanı dokuzuncu ay kansızlığa bakılıyor kan tahlili yaptırın dediler. Bende doktorundan pek memnun değilim bu ay gitmeyi düşünmüyordum ona aylık kontrolünü aile hekiminde yaptırdım ama kan tahlili sartsa başka doktor arama stresine girmek istemiyorum mecbur randevu alacağım

9da kan alınacağı bize de söylendi. Hem hastanede kan tahlili alacakmis doktor hemde sağlık ocağına ebe izlem için bekliyorum dedi

Ben de onu alıyorum. Tavuğu da fileden alıyorum.

9da kan alınacağı bize de söylendi. Hem hastanede kan tahlili alacakmis doktor hemde sağlık ocağına ebe izlem için bekliyorum dedi
O zaman alayım randevu izlemi yapıldı da kan tahlili için gideyim doktor bulmak cidden çok zor bu doktora ulaşmak mümkün olmuyor hastaneyi arıyorum bağlanmak ayrı sıkıntı kadın doğum doktorum çok iyiydi çok şanslıydım çocuk doktoru konusunda pek öyle olmadi beğendiğim çocuk doktorunda da özel sağlık sigortamiz geçerli olmadı bakalım gideyim bari

Bizden 8. Ay istedi kan tahlilini aile hekimliği yaptırdık bizde doktorum da sorun yok genelde 9-12 arası bakıyorduk ama bi ay erkenden bir şey olmaz dedi

Arkadaşlar ben bu gidişle aklımı deliricem. Kızım gece 985642780054 kere uyanıyor, meme ağzına değince küt tekrar uyuyor. Bu döngü sabaha kadar çeşitli aralıklarla devam ediyor. En başta diş yüzünden böyle oldu ama bence artık alışkanlık hâline geldi bu uyanmalar. Nasıl düzelecek hiç bilmiyorum, gerçekten sırf biraz uzun uyuyabilsin diye uyku eğitimi alasım geliyor birinden. Sonra altından kalkamam diye korkuyorum. Çevremde bebesi geceleri böyle uyuyan herkes memeden ayirana kadar benzer şeyleri yaşamış ortalama 2 yaş o da. Nilsibel demişti zaten ama bu yavrum hiç güzel uyuyamayacak mı gerçekten ya, çok ama çok üzgünüm artık.

Bende arrık dişten değil alışkanlıktan uyandığını düşünüyorum aynı şey bizdede var araştırdım ben uyku eğitimini önceden mantıklı gelmiyordu çevrede çok korkunç bişey gibi bakıyorda sanki eğitimi vermesem bebek ağlamak ne demek bilmiyor her gece vıykırıyor meme diye her türlü ağlıyor
Emzirme danışmanlığı alınca sıcak bakmaya başladım bu olaylara yorumlarıda iyi görünüyor hiç başarısızlığu yokmuş kendimiz deneyeceğiz olmazsa danışmanlık alacağız mecburen

Ben artık ayırt ediyorum diş uyanması mı, diş harici mi diye. Evet diş döneminde gerçekten sürekli ağlayarak uyanıyor ama diş değilse sırf azıcık dönerken bile küt kalkıp oturuyor, yatırıp memeye alınca uyuyor anında. Dişte hemen de uyumuyor bazen kucakta gezip uyutuyoruz sabaha kadar.

Vallahi ciddi ciddi düşünüyorum artık eğitim işini. Ben yapamam profesyonel destekle ancak çünkü bebem zaten zor ve her tepkisi çok uçta. Doğru adımlarla gitmek isterim. Ama hâlâ emin de değilim, napicam.

Bizden 8. Ay istedi kan tahlilini aile hekimliği yaptırdık bizde doktorum da sorun yok genelde 9-12 arası bakıyorduk ama bi ay erkenden bir şey olmaz dedi
Aile hekiminde mi yaptirdiniz benim neden doktora gitmemi talep etti sağlık ocağı madem yapabiliyorlardi bunu bi soracağım teşekkür ederim

Benim ebe de önce doktorda sonra bizde tahlil yapılacak ama önce doktora gideceksiniz dedi.
Ben aradım bizde herhangi bir tahlil yapılmıyor dedi aile hekimliği :)) aman neyse yarın gideyim doktoruna sonra başka bir doktor arastiracağım daha ulaşılabilir olan en azından hastaneyi aradığımda iletişim kurabileceğim bir doktor.

Tarhanalı omlet yaptım bugün ben. 1 tk tarhana, 1 yumurta ve 1 tk yoğurt ile
Annemden tarhana alınca deneyeceğim ben de.
Ben yine aynı usul bişey yaptım. Yulaf+elma rendesi+muz+pekmez yanına labneli yumurta sarısı üzerine az dut pekmezi. Bunların yanına çeyrek şeftali, 2 kayısı ve yarım çay kaşığı üzüm pekmezi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…