2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Eki Görüntüle 3467105
Biz de şöyle bir alet var her gittiğimiz yere götürüyor eşim. Ortamdaki karbondioksit miktarını ölçüyor. Mesela Şuan bizim uyuduğumuz odanın ölçümü bu. Bu sayı ormanda,parkta vb yerlerde genelde 400-500 civarı çıkıyor. (Şuan bulunduğumuz odada cam sonuna kadar açık). Camı kapattığım anda sayı her 15 dk da bir artıyor sabaha 1000lere ulaşıyor çünkü burada temizleyici yok. Ama kendi evimizde sabaha kadar bu sayı genellikle max 600 e çıkıyor. Cihaz çalışmıyorken İstanbul’da bu sayı 1200-1300 kadar oluyor. Bu da vücudumuzun daha pasif olduğu uyku döneminde önemli bir rakam. Benim sinüzit ağrılarım, geniz akıntılarım da bu süre içerisinde geçti. Öyle işte. “Zamanında ben de eşime gerek yok demiştim ama şimdi faydasını yaşayarak görünce öyle makinanın reklamını yapar gibi uzun uzun yazdım” gör beni winix, dyson 🤣🤣
Aaa böyle bişiy ilk defa görüyorum güzel bişiymiş bizdeki cihaz Hava kalitesi ölçeği, sıcaklık, bağıl nem, 2,5 mikrondan küçük mikroskobik partiküller, 10 mikrondan küçük partüküller, Formaldehit, uçuçu organik bileşikler, Azot dioksit gazlar sadece bunları ölçebiliyor ve bunları temizleyebiliyor çok gereklimi işe yararmı ben pek anlamam

Eklentiler

• IMG_6141.png
    IMG_6141.png
    217,4 KB · Görüntüleme: 22
Kıymalı yeşil fasulye yaptım, yanında da yoğurt. 5-6 tane yeşil fasulyenin kılçıklarını ayıkladım, ortadan ikiye kesip minik minik doğradım, havucu da minik minik doğradım. Soğanı biraz z.yağında çevirdim, kıymayı kattım çevirdim, sonra fasulye ve havuçları koyup su ekledim. Pişirdikten sonra çatalla şöyle bi ezdim. Fazla taneli mi gelir diye düşünürken hapur küpür yedi yarısını. Kalanı artık yarına
Canım ben buna birazda sarımsak ekliyorum soğanı kavururken. Doktor sarımsak soğan ekle yemeklerine antibiyotik niyetine demişti 6 aylıkken.

Formaldehitin bir kullanim alanına örnek olarak, keratin bakım ürününün içinde olan , fön ya da düzleştirici ile sabitleyince aşırı kokusu olan ve kozmetikte kullanılması yasak olmasina ragmen olan bir içerik. Daha iki gün önce yaptım ciğerim cikacak sandım. Yapamadım doğrusu.
Bende böyle işe yarayabilir olan cihazları cok severim ama camı açınca bile panik havasi oluyorsa bu çocuklar parka, bahçeye gitmeyecek mi, gitmiyorlar mi?
Ben büyürlerse eve kaydırak salıncak alıcağım zaten şuan birşeye dokunmuyorlar kendim indirip çıkarıyorum el ayak hastalığından korkuyorum maalesef ama normalde okadar korumacı gibi düşünme eşim biraz takıntılı

Aaa böyle bişiy ilk defa görüyorum güzel bişiymiş bizdeki cihaz Hava kalitesi ölçeği, sıcaklık, bağıl nem, 2,5 mikrondan küçük mikroskobik partiküller, 10 mikrondan küçük partüküller, Formaldehit, uçuçu organik bileşikler, Azot dioksit gazlar sadece bunları ölçebiliyor ve bunları temizleyebiliyor çok gereklimi işe yararmı ben pek anlamam
Ben de pek anlamam canım ama şimdi karşılaştırma baktığımda bizdekinin etki alanı daha büyükmüş bir de ekstra bir filtre daha varmış. Sizde aplikasyon daha detaylı görüyorsunuz. Toz sensörü ikisinde de var. Hepa filtre de var. Bence bu önemli arabada da biz hepa filtre kullanıyoruz.(eşim ona özellikle dikkat ediyor) ben faydasını gördüm

Ben büyürlerse eve kaydırak salıncak alıcağım zaten şuan birşeye dokunmuyorlar kendim indirip çıkarıyorum el ayak hastalığından korkuyorum maalesef ama normalde okadar korumacı gibi düşünme eşim biraz takıntılı
Salıncağı ben taktırdım, emniyet kemerini takınca da güvenli oluyor. Bu yaş itibariyle kullanılabilir geldi. Kaydıraga çıkar da yuvarlanır diye almadım arkadaşım verecekti. Ben de parka ya da çocuğa dokundurtamiyorum.

Aynı durumdayım dün eşim neden böyle yapıyorlar deyip durdu bi ara cinnet geçirir gibi oldum

Ben ultrason çekilmiştim bu nedenden üç ay önce kızarmış ve kocaman bir bezeydi ve ağrılıydı hiç bişey çıkmadı hatta antibiyotiki tam bitirmeden geçmişti

Bu arada arkadaşlar hava temizleyici kullananlar varmı bizim evde eşim çocuklar doğunca almıştı 7/24 çalışıyor bu ara kafamı karıştırıyor doğru değil sanki deyince eşim muhalefet oluyor telefondan uygulamadan yok camı şu saatte açmışsınız partikül gelmiş vs kullanan varmı aranızda
Dyson kullaniyoruz evimizde..
Arada sari oluyor gosterge ama sonra calistiriyoruz yesile donuyor.Alt komsu sigara iciyor butun koku bizim eve doluyor.Onu da hemen temizliyor bence.Biz temizlikten ziyade nem icin aldik ama.Havasi kuru bir sehre tasindik.Burnumuz surekli tikaliydi tasindigimizda gece onu calistirip yatinca gece tikanmiyoruz.
Ben de hurma ve yulaf topu yapıp Hindistan cevizi ile vereyim eline ara öğün diyorum ama eminde olamadım.
Rahatlikla verebilirsin canim.
Hindistan cevizi +6 aydan itibaren verilebiliyor.

Dyson kullaniyoruz evimizde..
Arada sari oluyor gosterge ama sonra calistiriyoruz yesile donuyor.Alt komsu sigara iciyor butun koku bizim eve doluyor.Onu da hemen temizliyor bence.Biz temizlikten ziyade nem icin aldik ama.Havasi kuru bir sehre tasindik.Burnumuz surekli tikaliydi tasindigimizda gece onu calistirip yatinca gece tikanmiyoruz.

Rahatlikla verebilirsin canim.
Hindistan cevizi +6 aydan itibaren verilebiliyor.
Sağol canım deneyeyim ben de.
Bebekler hurmayı seviyorlar tatlı olduğu için benim bebiş eline alıp sadece atıyor 😁 o sebeple hurmayı yumuşatıp ezip pisirdigim yulaf unuyla karıştırıp veriyorum
ahaha maşallah şifa olsun kuzuya 🥰 ben de deneyeceğim

Ben de bişeyler yazmak istiyorum ama çocuk uyanınca yarım kalcak diye başlayamıyorum. Çok iyi yapmışsın. Bi yerden başlamak lazım.
Kızım doğduğundan beri fırsat buldukça ona 18'inde vermek için bir defter tutuyorum. Normalde de bir şeyler yazmayı, yazarak üretmeyi çok seviyorum ama bunu kızım için yapmak bambaşka hissettiriyor.

Ben de bişeyler yazmak istiyorum ama çocuk uyanınca yarım kalcak diye başlayamıyorum. Çok iyi yapmışsın. Bi yerden başlamak lazım.
Bir kac gündür aklimdaydi ayni nedenden baslayamiyordum,dün aksam esime söyledim,sen meditasyon yaparken daha iyiydin basla tabi dedi,sabah da kızı bıraktim esime,iyi geldi.umarim en az 40 gün sürdürebilirim.

Cihaz önceden salondaydı eşim takıntılı gibi bi iki aydır gece yatak odasına getirmeye başkadı gündüz salonda vakit geçiriyoruz iki bebekle bebeklerin salondada yatakları var annemde orda uyuyor gece kızımla çocuk odasına klımamız yok ne kadar kapı açsamda sıcak oluyor bende erkekle kendi odamda uyuyorum gece cihazı oraya taşımaya başlayınca gıcık oldum. Tüm evi temizleyemez ama cam açınca hemen ortamın havası bozuluyor çok hassas çalışıyor ya gereksiz bi cihaz formaldehit bile temizliyor daha sekiz ayda öyle bişi görmedik onun ne olduğunu bile bilmiyorum
Formaldehit konusunda dikkatli olmanda fayda var… Ben patoloji laboratuvar teknikeriyim. Ve laboratuvarda sıklıkla kullanılan bir maddedir kendisi… hiç unutmam hocamız şey demişti “ başkalarının kanser olup olmadığını anlamak için kullandığımız şu formaldehitlere sebep sizler kanser olabilirsiniz”… onu lütfen çok basit bir madde olarak görme. Ve teması olabildiğince az, işini olabildiğince çabuk halletmeye bak

Formaldehit konusunda dikkatli olmanda fayda var… Ben patoloji laboratuvar teknikeriyim. Ve laboratuvarda sıklıkla kullanılan bir maddedir kendisi… hiç unutmam hocamız şey demişti “ başkalarının kanser olup olmadığını anlamak için kullandığımız şu formaldehitlere sebep sizler kanser olabilirsiniz”… onu lütfen çok basit bir madde olarak görme. Ve teması olabildiğince az, işini olabildiğince çabuk halletmeye bak
Günlük hayatımızda kullanıyor muyuz? Brezilya fönünde var, bi de cinayetli filmlerde oluyor diye biliyorum.

Keratin bakımlarda da var. Yasak ama olmayanı yok. Kullanım miktari olarak ne kadar acaba. Isıl islem gördüğü anda çıkan koku ciğer parcalar öyle bir koku

X