2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bunlarin hepsini mi karistiriyorsun? Kahvalti olarak veriyorsun? Ben yatmadan 1 saat önce sadece meyveyle karistirip veriyordum
Evet hepsini karıştırıyorum. Bazen meyvesiz de yapıyorum hep tatlıya alışmasın diye. Yarısı kaldı mesela, dolaba koyuyorum, akşamüstü ara öğün gibi veriyorum.

Masallahh benım kız da kasıga uzatıyor elını o an silmezsem muhakkak yuzune gozune ustune bulastırıyor mecbur yıkanıyor sonrasında..

Sohrab dün başladım aralıklı oruca. 10.30’da nescafeyle başladım güne 17.30’dan sonra yemedim ama aklımda 18.30 vardı, 8 saat yiyorsun. Sabah ilk yediğim saate göre 8 saat sonra yemeyi bırakıyordum önceden. Bugün 11.30’da kahvaltı yaptım mesela 19.30’dan sonra yemem bi daha. Ama dünkü gibi erken de bırakabilirim.

Bazen süt birikmesi koltuk altında oluyor diyorlar öyle olabilir canım korkutma kendini ama gc git için rahat etsin

Gruba gecsenize sohrab gelsene canım sende. Bende motive olsam gelicem

Bazen süt birikmesi koltuk altında oluyor diyorlar öyle olabilir canım korkutma kendini ama gc git için rahat etsin
Pzt için randevu aldım. Emzirmeyi bir ay önce bıraktım. Hiç de öyle sütüm olmadı zaten. Kızımı 2,5 yaşında sütten kestiğimde bir hafta taş gibi olmuştu. Bu sefer hiç bişey olmadı. Zaten emmiyordu da demek sütüm yokmuş hiç.

İnşallah korkulacak bir şey değildir kızların deşiği gibi sıcaktan lenf bezlerinden olabilir. İyi yapmışsın içinin rahatlaması içinde iyi olur

Kızlar et saklama yöntemi arkadaşım önerdi çok pratik: eti, bpa içermeyen kitlenebilen buzdolabı poşetine koyuyorsunuz (ikeanınkini kullanıyorum küçük boy) elinizle düzlüyorsunuz ve havasını alıp kapatıyorsunuz. Sonra bıçağın tersi ile hafifçe dokundurup porsiyonluk bölüyorsunuz ve buzluğa atıyorsunuz. Kullanmak istediğinizde çıt diye kırılıyor zaten bıçakla porsiyonladığınız yerden. Umarım anlatabilmişimdir

Eklentiler

• IMG_0738.jpeg
    178,1 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_0737.jpeg
    175,8 KB · Görüntüleme: 27
kız saçma salak ağlarken buldum kendimi eşim kahve yapmıştı bi fincan kurabiyeyle alıp balkona çıktım bebişide ona verdim. Kulağımda müzik dinlerken Emre Fel “öleceksek ölürüz” çıktı birden bi ağlama geldi burnumu çeke çeke kahvemi içtim ağladım ağladım. Ayyy içim kabarmış resmen içeri gelip eşime sarıldım salak salak “ ben seni bırakmam sen de bırakma öleceksek beraber ölürüz” diyorum ahahahsha adamda şaşırdı ya giderek kafayı yiyorum ya da aşırı uykusuzluk kafa yaptı. O değil adam şimdi etrafımda depresyondayım diye geziniyor

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim

Kıymalı yeşil fasulye yaptım, yanında da yoğurt. 5-6 tane yeşil fasulyenin kılçıklarını ayıkladım, ortadan ikiye kesip minik minik doğradım, havucu da minik minik doğradım. Soğanı biraz z.yağında çevirdim, kıymayı kattım çevirdim, sonra fasulye ve havuçları koyup su ekledim. Pişirdikten sonra çatalla şöyle bi ezdim. Fazla taneli mi gelir diye düşünürken hapur küpür yedi yarısını. Kalanı artık yarına

Benim hamilelikte bi hormon bombardımanı vardı. Yeni öğrenmişiz, kayınvalidelere söylicez yemeğe gidiyoruz. Ben de telden oğlak çocuklarının özelliklerini okuyorum eşime. Ailesine bağlı, annesine düşkün kısmını okurken ben başla ağlamaya kocam arabayı durdurdu noluyor diye

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim
Ayyy ben ağlama kotamı bir süre doldurdum inşallah daha uzunca zaman ağlamam başıma ağrı girdi
kadınlık çok başka bir şey yaaa her halimiz farklı valla Allah eşlerimize sabır versin

Benimde yeni doğum yaptığımda böyle bir anım var
Bebek 1 haftalık olmuştu eşimle başbaşa dışarıya çıktık ama binpişman olduk
Avm ye gittik birşeyler içip gelecektik güya
Ben evden çıkıp geri dönene kadar katıla katıla ağladım en son neden diye sorunca bebeğim çok masum bakıyordu dedim ama o an çok duygusal bişeydi bu normaldede hiç ağlamam taş gibiyimdr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…