2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sohrab Sohrab foto yok ama sabah 1 kaşık yulafı yari çay bardağı suyla haşladım. İçine 1 tatlı kaşığı lor 1 yumurta sarısı koydum 1 çay kaşığı pekmez kattım. Çok sulu oldu sonra da yarım muz ezdim iyi oldu kıvamı. Böyle şeyler veriyorum genelde sabah.
Ben de yumurtayı hep bı bu tarifle (lor yerıne Labne koyuyorum) bır de avakado yumurta Labne bıskuvı karısımı ıle verıyordum.. Bugun farklı olarak yumurta ve Labne karıstırdım sadexe.. Tek asla yemiyor yumurtayı, kucuk mınık parcalar verıyorum agzına kendı yumurtamdan, öğürüyor hemen.. Ama karısımları yiyo.. Nasıl alsıtorıcam bılmıyorum

Aglama krizine girdim yine,iyice psikolojim bozuldu,tahammülüm kalmadi napicam bilmiyorum.gündüz hic uyumadi beni mahvetti,aksam uyuttugumdan beri 10 dk bir uyaniyor,gece 11 de göz acildi agliyor hüngür hüngür ay yok dayanamiyorum,babasina verdim aglaya aglaya.1 haftadir kucagimda uyumaya alisti zaten birakinca uyaniyor,buni nasil birakcam diye dusunurken bugun kucakta da uyumadi
Uzun zaman sonra geçen gece bizimki de krize girdi, en son çıkardım odadan oturduk oynadık. Öyle sakinleşti. Bir saat sonra uyku emarelerini tekrar verince uyutmaya götürdük. Yine ağladı ama krize dönmedi Allah'tan. Tahammülüm kalmıyor artık. Kızımı uyutmak benim korkulu rüyam aylardır.

Kızlar sabahları ne yedırıyosunuz bebıslere? Kahvaltı fotoğrafları atsanız çok makbule geçer 🥰🙏🏻
Ben zeytin, salatalık, ekmek içini pekmeze bandirip minik lokmalar ve avokado -muz-chia tohumlu yulaf unu yaptım.

Gündüz de dünden kalan sulu köfte ve bulguru yedi.

Sen nerelerdesin ya 1 ay oldu hic girmedin.neler yapiyorsun bu kadar yogun geciyor,kizın nasıl,nasilsiniz?
Canı kız asla durmuyor yerinde uyanıkken, memlekette 15 gun kucakta gezdirmek zorunda kaldık, evimize geldik 2 gun ıcınde emeklemeye basladı, oyle boyle deıl, asla durmuyor. Emekledıkten 2 gun sonra ayaga kalktı koltuklara tutunarak ellerini bırakıyor pat pat dusuyor kafayı korumak ıcın hep yanındayım. Uyanıkken telefona bakmaya calısıyor elimde gorunce, bakmasın diye cok elıme almıyorum, uyuyunca da yemek temızlık.. Bır ara mısafır geldı sehır dısından kabus gıbıydı o gunler, bır arada gece uykusu bozuldu 2 saate bır uyandı o gunler de felaketti.. Bu kadar hareket normal mı esımle dusunuyoru,z, doktor 9.ayda cagırdı daha 1 ay var

Kızlar hic mi ekran göstermiyorsunuz? Ben gösteriyorum acık söyliyim.kizım bu kadar mizmiz olmasaydi sürekli aglamasaydi göstermeyebilirdjm sanirim.babasi katila katila agladigi bir gün kırmızı balık ı acti.gunde iki uc kez basedemedigimizde 2-3 dk acip odagini dagitiyoruz.gecen gün avmde de ortaligi yikti.actim tlfdan.ve aynen soyle dedim esime yargiladigim her seyi yapiyorum.disarida eline tlf veren ekran gösteren anneleri hep yargiladim 🤦‍♀️3 yasina kadar sıfır ekran moddosuyla yola cıkıp geldigimiz nokta 😔
Ben göstermiyorum açıkçası, anamdan emdiğim süt burnumdan geliyor ama göstermiyorum. En uzun süreli gördüğü ekran metro içindeki ekrandı. Evde tv açmıyoruz, neti henüz baglatmadık arada radyo açıyorum ama. Dediğin gibi bir de asla yapmam dediğim çoğu şeyi yaptım ben de.

Ben zeytin, salatalık, ekmek içini pekmeze bandirip minik lokmalar ve avokado -muz-chia tohumlu yulaf unu yaptım.

Gündüz de dünden kalan sulu köfte ve bulguru yedi.
Zeytn hıc yemedi.. Nerden aldın zeytini,, tuzsuz zeytin vermek gerek, zeytin ezmesi de var ama hangısı daha ıyı olur?

Zeytn hıc yemedi.. Nerden aldın zeytini,, tuzsuz zeytin vermek gerek, zeytin ezmesi de var ama hangısı daha ıyı olur?
Zeyttin ezmesinin içinde hep eser miktarda ceviz vardır bilmem ne yazıyor benimkine hâlâ yasak ceviz. Emin olamadım almadım o yüzden. Normal bizim yediğimizin çekirdeğini çıkarıp suya koyuyorum bir gün önceden. Tuzu tam çıkıyor. Cam rendeden geçirip dış kabuğunu ayırıp veriyorum hiç sevmiyor 😄

Kızlar hic mi ekran göstermiyorsunuz? Ben gösteriyorum acık söyliyim.kizım bu kadar mizmiz olmasaydi sürekli aglamasaydi göstermeyebilirdjm sanirim.babasi katila katila agladigi bir gün kırmızı balık ı acti.gunde iki uc kez basedemedigimizde 2-3 dk acip odagini dagitiyoruz.gecen gün avmde de ortaligi yikti.actim tlfdan.ve aynen soyle dedim esime yargiladigim her seyi yapiyorum.disarida eline tlf veren ekran gösteren anneleri hep yargiladim 🤦‍♀️3 yasina kadar sıfır ekran moddosuyla yola cıkıp geldigimiz nokta 😔
TV acmıyoruz, o uyuduktan sonra arada bir, bı kere voleybol Macı izledik uyanıktı, tv nin dibine gırdı resmen, 1 dk falan baktı oyle, sonra arkasını donup saga sola gitmeye devam ettı..

Zeyttin ezmesinin içinde hep eser miktarda ceviz vardır bilmem ne yazıyor benimkine hâlâ yasak ceviz. Emin olamadım almadım o yüzden. Normal bizim yediğimizin çekirdeğini çıkarıp suya koyuyorum bir gün önceden. Tuzu tam çıkıyor. Cam rendeden geçirip dış kabuğunu ayırıp veriyorum hiç sevmiyor 😄
Aslında bız alerji testi yaptırdık bunların hıc bırıne alerjisi cıkmadı,, yumurta beyazına da yok.. Gecen bı arkadasıma dedım yumurta beyazı versem mı diye, alerjik dedı, ben de testte cıkmadı dedımx ıste daha kucuk o testlerin dogruluk payı yok bilmem ne, verme bekle dedi. Kafamı bozdu benım..
Sarısından devam sımdılık... Zeytin ıcın de masallah baya emek harcamıssınn🫣
Ama tuzsuz da hıcbısey ın tadı yok ki ya, bebek de haklı

Aslında bız alerji testi yaptırdık bunların hıc bırıne alerjisi cıkmadı,, yumurta beyazına da yok.. Gecen bı arkadasıma dedım yumurta beyazı versem mı diye, alerjik dedı, ben de testte cıkmadı dedımx ıste daha kucuk o testlerin dogruluk payı yok bilmem ne, verme bekle dedi. Kafamı bozdu benım..
Sarısından devam sımdılık... Zeytin ıcın de masallah baya emek harcamıssınn🫣
Ama tuzsuz da hıcbısey ın tadı yok ki ya, bebek de haklı
Evet küçük oldukları için testte genelde çıkmıyormus ama biz az daha büyüsün diye beş aylıkken yaptırdık babalar gibi kazein, süt, yumurta çıktı valla. Sanki Osman Gönülal'da yumurtanin sarısı da beyazı da aynı zamanda verilebilir diye dinlemiştim. 🤔
Bilmiyorum ya sarısında bir şey olmadıysa bir müddet sonra denenebilir beyazı da doktora sorulup.

Kahvaltıda peynir, yumurta olmayınca bari bir iki şey daha yesin diye uğraşıyoruz işte.

Haklı vallahi, yavan oluyor tuzsuz.

Canı kız asla durmuyor yerinde uyanıkken, memlekette 15 gun kucakta gezdirmek zorunda kaldık, evimize geldik 2 gun ıcınde emeklemeye basladı, oyle boyle deıl, asla durmuyor. Emekledıkten 2 gun sonra ayaga kalktı koltuklara tutunarak ellerini bırakıyor pat pat dusuyor kafayı korumak ıcın hep yanındayım. Uyanıkken telefona bakmaya calısıyor elimde gorunce, bakmasın diye cok elıme almıyorum, uyuyunca da yemek temızlık.. Bır ara mısafır geldı sehır dısından kabus gıbıydı o gunler, bır arada gece uykusu bozuldu 2 saate bır uyandı o gunler de felaketti.. Bu kadar hareket normal mı esımle dusunuyoru,z, doktor 9.ayda cagırdı daha 1 ay var
Normal canim benim kız da hareketli.ben sürekli engelluyorum bir yerlere carpacak diye.cit almak daha güvenli olacak.yeni güncellememiz: tutunarak yürüme.biraz önce yapti 🙄

Ben ingilizce cizgi film aciyorum arada zaten cok bakmiyorlar ya akillari erince gostermemek lazim o zaman bagimli gibi oluyorlar

Sıfır. Misafirliğe gittiğim evde açıksa dahi kapattiririm.

Sana bahsettiğim o macunu aldın mı? Ben onunla 6 kılo verdım 🫣
Ne macunu, bana da bahset hemen😅

Bizim de aynı hareketli canım normal. Hatta uykusu gelince daha beter sapıtıyor.

X