2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
ba ıslak bezle kompres yaparken göğsüne koymayın kol-bacak eklem yerleri ve başına koyun diyorlar (göğüse koyunca daha da üşütmesin zatürre olmasın diye
Bunu doktor bize de dedi bu gidisimizde sakin dedi sirt gogus bez koymak yok koldan eklem yerlerinden koy ordan vucut soguya soguya yayilir dedi yoksa cigerlerini usutur

Üşütmesin diye birde kan dolaşımına daha iyi geliyor demişti
Bugun bu fitili ve ilaçları gidip yazdiriyim evde dursun diyorum, gece veya haftasonu gidip alamam diye, açılmadan tarihi de ilerlemez. Olur değil mi?

1 yaşına kadar emekleme demisti Osman gönülal herhalde. Tarihine bi bakarsin canım. Ağır hareketli mi napiyor kipirdamayip? Ben beş dakika aynı yerde tutamıyorum

Canım bende yenidoğanken etini kesmiştim. Anne icin cok uzucu oluyor. Çok hizli toparliyorlar bir iki günde tamamen geçmişti.
Oldu bitti hareket etmiyor
Sağa sola dönüşüde çok az nadiren yapar zaten yapmaya başlayalı biriki ay ancak olmuştur
Ağır abi gibi muhtar gibi oturuyor bizle yanında olursak yada kucakta tutarsak
Ayaklarımı çırpayım
Hoplayayım ilerş atılayım yok hiçbirşey öylece duruyor

Sürekli kucakta mı tutuyorsunuz acaba?
Kucağa sık sık alıyoruz tek kalamıyor basbasbağırıyor gene kıpırdamadan
Hiperaktivite deniyor ya hareketli olunca bu tam tersi sanki acaba bir ismi var mıdır

Sağa sola dönüşüde çok az nadiren yapar zaten yapmaya başlayalı biriki ay ancak olmuştur
Ayaklarımı çırpayım

Hiperaktivite deniyor ya hareketli olunca bu tam tersi sanki acaba bir ismi var mıdır
Canim ekran gösteriyor musunuz, uyaran eksikliği felan olabilir mi? Sen anne olarak anlıyorsundur yoksa ağır hareketli mi

Hamileyken fıldır fıldır dönerdi takla atardı içimde ayakları bir bakardım üstte bir bakardım sağda bir bakardım altta
Bebek doğdu şok olduk valla kıpırdamıyor canı çok isterse kolunu falan kaldırır arada ööylece duruyor

Canim ekran gösteriyor musunuz, uyaran eksikliği felan olabilir mi? Sen anne olarak anlıyorsundur yoksa ağır hareketli mi
Çizgifilmde izlemiyor buarada dikkatini çekmiyor pek
Bilmiyorum anlayamadım ben böyle ağır abi bir bebek görmedim bir gariplik yok gibi yanına başka bir bebek geldiği zaman bariz anlaşılıyor
Suçı bende buluyorlar sen yere koymmamışsın yüzüstğ yatırmamışsın diye
Ben doğduğu günden beri yüzüstü yatırıyorum herzaman tek bırakmaya da çalıştım kendi yatmıyordu ağlıyordu 🤷🏼‍♀️

Ayaklarımı çırpayım

Almayın canım, yerde debelensın, bagıracak tabıkı, vıdeo paylaıslsa benım kızı gosterırdım
Suan oturmak en kolayı ona, caba harcamıyor kendını yormuyo

Çizgifilmde izlemiyor buarada dikkatini çekmiyor pek
Bilmiyorum anlayamadım ben böyle ağır abi bir bebek görmedim bir gariplik yok gibi yanına başka bir bebek geldiği zaman bariz anlaşılıyor
Suçı bende buluyorlar sen yere koymmamışsın yüzüstğ yatırmamışsın diye
Ben doğduğu günden beri yüzüstü yatırıyorum herzaman tek bırakmaya da çalıştım kendi yatmıyordu ağlıyordu 🤷🏼‍♀️
Canım yere koymamakla ilgisi yok,bebeginin genel hali bence bu.benim.kizda sürekli kucakta yerde bile ben olmadan durmuyor.kendıni suclu hissetme senlik bir durum.oldgunu düsünmuyorum

Dün esımle konuu gectı 6 7 aydır Netflix e bosuna odeme yapıyoruz, kapatsak mı dedık, sonra kıs geliyo, ıcerde oluruz izleriz diye vazgectık, hava da cok sıcak, balkonda takılıyoz hep
Yaaa gormedım, kac kılo verdınız🥰dıyet mı yapıyorsunuz
Ben hiç kilo vermedim. Kumsari verdi biraz. Zayıflama muhabbeti yapıyoruz genelde 😂

Canım yere koymamakla ilgisi yok,bebeginin genel hali bence bu.benim.kizda sürekli kucakta yerde bile ben olmadan durmuyor.kendıni suclu hissetme senlik bir durum.oldgunu düsünmuyorum
Benimki de aynı şekilde kucak bebesi yerde hiç durmaz. 5 dk dursun katılarak ağlıyor öğürüyor niye bırakayım ki çocuğumu o hale getireyim. Ben de diyordum yerde az duruyor emeklemez diye, evet tam emeklemiyor ama sürünüyor ayağa kalkmaya çalışıyor 😄 bir kaç ay önce sonra ne farkeder illaki emeklicek yürüyecek zaten Allahın izniyle

Kızlar hic mi ekran göstermiyorsunuz? Ben gösteriyorum acık söyliyim.kizım bu kadar mizmiz olmasaydi sürekli aglamasaydi göstermeyebilirdjm sanirim.babasi katila katila agladigi bir gün kırmızı balık ı acti.gunde iki uc kez basedemedigimizde 2-3 dk acip odagini dagitiyoruz.gecen gün avmde de ortaligi yikti.actim tlfdan.ve aynen soyle dedim esime yargiladigim her seyi yapiyorum.disarida eline tlf veren ekran gösteren anneleri hep yargiladim 🤦‍♀️3 yasina kadar sıfır ekran moddosuyla yola cıkıp geldigimiz nokta 😔

Sohrab Sohrab foto yok ama sabah 1 kaşık yulafı yari çay bardağı suyla haşladım. İçine 1 tatlı kaşığı lor 1 yumurta sarısı koydum 1 çay kaşığı pekmez kattım. Çok sulu oldu sonra da yarım muz ezdim iyi oldu kıvamı. Böyle şeyler veriyorum genelde sabah.
Bende benzer bir kahvaltı yaptırdım bir tam muzu çatalla ezdim içine yumurta sarısı karıştırdim yumurta sarısını sade yemiyor o şekilde yedirdim bir iki saat sonra da yarım tas ev yoğurdu yedirdim ama o yoğurdu mama sandalyemiz de yemiştir 😆

Kızlar hic mi ekran göstermiyorsunuz? Ben gösteriyorum acık söyliyim.kizım bu kadar mizmiz olmasaydi sürekli aglamasaydi göstermeyebilirdjm sanirim.babasi katila katila agladigi bir gün kırmızı balık ı acti.gunde iki uc kez basedemedigimizde 2-3 dk acip odagini dagitiyoruz.gecen gün avmde de ortaligi yikti.actim tlfdan.ve aynen soyle dedim esime yargiladigim her seyi yapiyorum.disarida eline tlf veren ekran gösteren anneleri hep yargiladim 🤦‍♀️3 yasina kadar sıfır ekran moddosuyla yola cıkıp geldigimiz nokta 😔
Tv ye çok bakıyor benimki gözünü ayırmıyor o yüzden pek açmıyorum ben bazen sıkılıyorum (uyanıkken sürekli yanındayım) bişeyler açıyorum kendim için bakıyorum gene öyle gözünü dikip izlerse kapatıyorum. Çizgi film vs açmıyorum şuan

Dün esımle konuu gectı 6 7 aydır Netflix e bosuna odeme yapıyoruz, kapatsak mı dedık, sonra kıs geliyo, ıcerde oluruz izleriz diye vazgectık, hava da cok sıcak, balkonda takılıyoz hep
Yaaa gormedım, kac kılo verdınız🥰dıyet mı yapıyorsunuz
Sen nerelerdesin ya 1 ay oldu hic girmedin.neler yapiyorsun bu kadar yogun geciyor,kizın nasıl,nasilsiniz?

Kızım çok izliyor tv, bazen açık oluyor. Oğlan ilgilenmiyor televizyonla. Bişeyleri karıştırmak istiyor sürekli.

Bende öyle diyordumda iki ğç gündür hastalıktan kalan aşırı huysuzluğu var benimde bulantıdan gezdirecek halim yok tvden trt çocuk açıyorum hiç umru değil bakmıyor
Telefondakilerede bakmıyor

X