2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Evet kulağında ve boğazında enfeksiyon var dedi ama belki az bizim ki ondan 5 gün demiştir. Probiyotik ne aldın canım
[13/8 20:34] Cahit COCUK dr.: Maflor damla
[14/8 16:00] Cahit COCUK dr.: kulakta enfeksiyon olunca 10 gün kullanmak gerekir
[14/8 16:01] Cahit COCUK dr.: enterogermina uygundur kopyaladım canım Bu ikisini önerdi Ben de alttakini aldım

Kızlar biz tasiniyoruz ev tadilatta,bebek odasının bir kısmını boyatıp bir kısmına duvar kagıdı yapayım diyorum (tek bir duvara) yataginin arkasina.kolona da mi yapsam? Bilemedim nerelere daha güzel olur? Tavsiyelerinize ihtiyacim var,duvar kagıdı önerilerinize de acigim.tüm odayı yapsam bogar gibi geldi,sizce?
Çok tatlı duvar kağıtları var
Yatağın dayandığı duvara yada hareketli duvar kağıdıysa kapının olduğu duvara da olabilir hemen görünmeyen hem de göz yormamış olur

Kızlar biz tasiniyoruz ev tadilatta,bebek odasının bir kısmını boyatıp bir kısmına duvar kagıdı yapayım diyorum (tek bir duvara) yataginin arkasina.kolona da mi yapsam? Bilemedim nerelere daha güzel olur? Tavsiyelerinize ihtiyacim var,duvar kagıdı önerilerinize de acigim.tüm odayı yapsam bogar gibi geldi,sizce?
İnstadaki şu sayfaya göz atabilirsin bunlar duvar kağıdı değil ama sticker
20-30 gr kadar ya kıyma ya organik tavuk. Kıymalardan köfte yapıyorum sebzeli. Tavuk da kıyma yapıp aynı şekilde köfte yapıyorum yumurta sebze vs koyup
Köfte tarifi gelir mi 😁

Eklentiler

• IMG_0716.png
    IMG_0716.png
    395,5 KB · Görüntüleme: 13
[13/8 20:34] Cahit COCUK dr.: Maflor damla
[14/8 16:00] Cahit COCUK dr.: kulakta enfeksiyon olunca 10 gün kullanmak gerekir
[14/8 16:01] Cahit COCUK dr.: enterogermina uygundur kopyaladım canım Bu ikisini önerdi Ben de alttakini aldım
Sağolasın canım ben de bakim geçmezse probiyotik alim. Ya da artık kendim yoğurt yapıp vereceğim. Denemiş oluruz hem.
Oyyy benim oğlan ateşlendi kızlar ya. Öğlen uykusuna yatarken hiçbir şeyi yoktu bir uyandı yanıyor çocuk. Aşırı halsiz ve mızmız. Calpol verdim 4 saat aralıklarla ve 2-3 kere duş aldırdım. Bebekler hasta olmasın 🤦🏼‍♀️
Canım sanırım salgın var. Bir anda başlayan ateş ile gelen çok dedi bize acildeki hemşire. Ben de öyle olmuştum önceki hafta. Bir de diş çıkartıyor olabilir tam zamanlarındayız bence

İnstadaki şu sayfaya göz atabilirsin bunlar duvar kağıdı değil ama sticker

Köfte tarifi gelir mi 😁
Hemmen gelsin. Kıymalı köfteyi bildiğimiz köfte gibi yapıyorum ekmek içi yerine un koyuyorum ve soğanları maydonazları minnnnnacık yapıyorum. Tam buğday unu olur, proteini yüksek başka bir un olur. Tavuk köftesi içinde 30-40 gr organik tavuk kıyması, 2 yk un, 1 yumurta, 1/2 havuç+ ufak birer ağaç karnabahar ve brokoli haşlanmış olacak bu üçlü. Güzelce karıştırdık içine az bi baharatımızı attık. Sonra döküm tavada az yağ ile yavaş yavaş pişiriyorum. Acelemiz yok yakmayalım kendimize yapar gibi harlamayalım. İncecik yapıyorum elle değil kaşıkla koyuyorum kıvamdan dolayı sonra düzlüyorum tavada.

Bunun dışında eline yarısı soyulmuş kivi veriyorum yarısı kabuklu olsun ki tutabilsin. Yok ediyorlar kiviyi çok seviyorlar.

Sağolasın canım ben de bakim geçmezse probiyotik alim. Ya da artık kendim yoğurt yapıp vereceğim. Denemiş oluruz hem.

Canım sanırım salgın var. Bir anda başlayan ateş ile gelen çok dedi bize acildeki hemşire. Ben de öyle olmuştum önceki hafta. Bir de diş çıkartıyor olabilir tam zamanlarındayız bence
Ya diş mi emin olamadım şöyle üst dişleri de çıktı çünkü. Salgında olabilir dediğin gibi.

Kızlar calpolu 2 saat önce verdim. Hala ateş 38.5 uykusunda ağlıyor geri uykuya dönüyor. Doktora götürmeli miyim bilemedim ya? Geçende götürdüm yine hiçbir şey yapmadan yolladılar. Hani çocuğu uyandırıp orda da beter etmek istemiyorum ne yapsam bilemedim.

Kızlar calpolu 2 saat önce verdim. Hala ateş 38.5 uykusunda ağlıyor geri uykuya dönüyor. Doktora götürmeli miyim bilemedim ya? Geçende götürdüm yine hiçbir şey yapmadan yolladılar. Hani çocuğu uyandırıp orda da beter etmek istemiyorum ne yapsam bilemedim.
Çok geçmiş olsun 🙏🏻Calpol’ü 4 saat arayla verme bence, calpol ve ibufeni dönüşümlü verebilirsin 4 saat arayla, sadece calpol kullandığımız ilk 6 ay 6 saatte bir demişti doktor. Israrlı düşmeyen ateşte paranox s fitil bayağı yaramıştı bizde. Paranox/ibufen dönüşümlü vermiştik.
Ama 7. Ay kontrolüne gittiğimiz doktora kızımın covid geçirdiğini, paranox kullandığımızı söylediğinde tam fitil kullanmayın fazla gelir ucundan biraz kesin demişti.
Ateşi düşmezse ılık banyo yaptırıp soğuk bez kompresi yapabilirsin. İnan yorgunluktan soğuk kompreste de uyuyor kuzular.

ben de ayni senin gibi okula baslayacagim.Ben lansinoh kullaniyorum ucu L olacak hizli akiş. Ben emziriyorum arti. Emmiyor demi dogru anladim nasil besledin peki
Ek gıdaya kadar sadece emziriyordum. 2.5 aydır ek gıda ekledik. Baya bir arttı ek gıdasi 2 ana 1 ara öğün yapıyorum ama emzirmeye de devam etmek istiyorum. Okula devam ederken sütüm azlamasjn diye sağacağım biberonu anne sütü vermek için hiç kullanmadım .
Sadece su içti o da yeni bı kaç haftadır. Philips avent sulukla içemedi çok fazla geliyordu ucundan. Ondan dolayı minik biberon ile verdim ama onunla devam edemem çok ufak 60 ml lik

Geçen götürdüğünde de 38,5 muydu?

Ben 3 farkli doktora goturdum. Ilki ilce devlet hastanesi kadin bulgu yok dedi. Icime sinmedi ertesi gun yine oraya gittik. Yine ona verdiler dedim ki yok yani bu doktor olmaz. Baska doktor bakti. Bu bebek viral enfeksiyon dedi. Ertesi gun ile egitim arastirmaya gittim cocuk doktoruna. Bofazda ve kulakta enfeksiyon var dedi. Antibiyotik sart dedi. Sen de bebeginin durumuna gore kararini verirsin

Hemmen gelsin. Kıymalı köfteyi bildiğimiz köfte gibi yapıyorum ekmek içi yerine un koyuyorum ve soğanları maydonazları minnnnnacık yapıyorum. Tam buğday unu olur, proteini yüksek başka bir un olur. Tavuk köftesi içinde 30-40 gr organik tavuk kıyması, 2 yk un, 1 yumurta, 1/2 havuç+ ufak birer ağaç karnabahar ve brokoli haşlanmış olacak bu üçlü. Güzelce karıştırdık içine az bi baharatımızı attık. Sonra döküm tavada az yağ ile yavaş yavaş pişiriyorum. Acelemiz yok yakmayalım kendimize yapar gibi harlamayalım. İncecik yapıyorum elle değil kaşıkla koyuyorum kıvamdan dolayı sonra düzlüyorum tavada.

Bunun dışında eline yarısı soyulmuş kivi veriyorum yarısı kabuklu olsun ki tutabilsin. Yok ediyorlar kiviyi çok seviyorlar.
Butun kiviyi mi veriyorsun dilimli mi

Kızlar calpolu 2 saat önce verdim. Hala ateş 38.5 uykusunda ağlıyor geri uykuya dönüyor. Doktora götürmeli miyim bilemedim ya? Geçende götürdüm yine hiçbir şey yapmadan yolladılar. Hani çocuğu uyandırıp orda da beter etmek istemiyorum ne yapsam bile
Covid salgını varmış su dönem senin bebiş belki olmayabilir tabi ki ama benim bebeğimde iki hafta önce birden ateşlendi dört gün sürdü sonra geçti .Doktor gündüz calpol verin dört saat arayla gece bir kere fitil verin dedi.calpol ile fitil arası 6 saat ara olarak ayarladık gece daha rahat uyusun diye birde bol bol emiyorsa emzirmeye çalış ılık su ayrıca öksürük başlamışsa serum fizyolojik iyileşmesi için hayat kurtarıcı oluyor.

Kırmızı mertenicka nın dediği gibi bizde tek ilaç ile sonuç alamıyorduk üçbuçuk gün sürdü ilk gün 38 lerde ikinci günden sonra 41 e yükseldi ateşi
Dönüşümlü kullanınca sonuç elde edebildik
Ben iki bez ıslatıp sıcak olan yerine dönüşümlü koydum anlık sonuç veriyor sadece on dk sonra gene aynı ama rahatlatıyor belki
Banyoda belden aşağısını suya sok yukarıya değdirmemeye çalış
bebeğinin durumuna bak garip davranış veya içine sinmeyen bir durum görürsen doktora götür ben biraz evde idare etmeyi daha uygun görüyordum hastanedede kucakta bekle kimlerin yattığını bilmediğin sedyelere yatır hasta dolu zaten heryer
Doktor hemşire sürekli elini yıkayamıyor vs diye

X