2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sohrab Sohrab sen yokken vikingsi bitirdim. Çok alakalıymış gibi kübra’ya başladım.
Yaaa masallah ıyı vakıt buluyorsun izlemeye 😃 kız uyuyunca pıs yedili oynuyoz esımle, bıseyler izleyelim dıyo, ben uyur kalırım kesin dıyorum, pıs yedili 10 el atıyoz hemen bıtıyo, dus alıyorum sonra koy kafayı yat. Hıcbısey vakıt bulamıyorum, bakıcı baslıcak haftaya, o zaman bıraz nefes alırım gıbı

İlk defa ateşlendi oğlum üç gün sürdü yüksek ateş 40 civarındaydı iki farklı ateş ölçer ile ölçtük ben araştırdığım kadarıyla ateşlenmek korkulacak bişey değil bebeğin bağışıklığını kuvvetlendiren bişeymiş ve çok baskılamamak gerekmiş yinede evdekilere dinletemedim 6 saatte bir parol verdik sabah akşam ılık küvete soktuk belden aşağısı sadece çok işe yaramadı sonra hastane diye tutturdular doktor boğaz enfeksiyonu dedi direk boağzı şişmiş dedi ama benim oğlum ymek az çok yiyordu sanki doktor biraz üstünkörü baktı antibiyotik yazdı ama ben vermedim bir gün daha bekleyeyim öyle başlayayım dedim
2 çeşit ağrı kesiciyi üç defa dönüşümlü kullandık ve geçti en son ama bizimkinin bağışıklığı kuvvetli bir bebek yemesi hiç kesilmedi nane limonda verdim anne sütüde çok az alıyor süt gelmiyor zaten sebebi bu diye düşündüm
Ateşten başkada bulgusu yoktu
Senin beneğin sence başedebilirmi sürekli hastalanıyor mu başka ne gibi bulgular var osman gönğlalıda izle mutlaka
Şimdi durumu nasıl
Çok gecmıs olsun canım, bırdaha yasatmasın rabbım

Ben SolidStarts uygulamasindan bakiyorum tum gidalara..Orda +6 ay mantar.Ben bayadir da veriyorum acikcasi cok seviyor omletine pankekine corbasina koyuyorum😊 ben bu arada burda bazi doktorlarin bir yas sonrasi dedigi bogurtlen cilek yumurta beyazi ve domates de verdim,yabancilar da hep +6 ay bu yiyecekler deneye deneye veriyorum hepsini..
Ben de yurtdışındayım bu açıklamaya katılıyorum doktorumuz bize bal hariç her şeyi ver dedi. Burada alerjenlerle erken tanışması isteniyor bebeklerin. Sorun yaşamadık.

Yaaa masallah ıyı vakıt buluyorsun izlemeye 😃 kız uyuyunca pıs yedili oynuyoz esımle, bıseyler izleyelim dıyo, ben uyur kalırım kesin dıyorum, pıs yedili 10 el atıyoz hemen bıtıyo, dus alıyorum sonra koy kafayı yat. Hıcbısey vakıt bulamıyorum, bakıcı baslıcak haftaya, o zaman bıraz nefes alırım gıbı
Kıız her gece 15 dk izleye izleye bitirdim 😂 şubattan beri anca bitti. Ama arada film izlediğim de oluyor. 1 hafta sürüyor bir film 😂
Zayıflama topiğimizi gördün mü? Ben bıraktım ama kızlar devam ediyor. Diyet günlüklerine bak, aralık anneleri zayıflıyor

Kıız her gece 15 dk izleye izleye bitirdim 😂 şubattan beri anca bitti. Ama arada film izlediğim de oluyor. 1 hafta sürüyor bir film 😂
Zayıflama topiğimizi gördün mü? Ben bıraktım ama kızlar devam ediyor. Diyet günlüklerine bak, aralık anneleri zayıflıyor
Ben de film izliyim dedim 1 haftada bitirdim. Şimdi büyüdüğü için anakucağından çeviriyor kafasını bakıyor tv’ye tv açmıyorum. Akşamları da malum transfer sezonu, benim koca beşiktaş teknik direktörü! olduu içün tüm youtube videolarını izliyor 🤯 sezon başladı Allahtan dedim sadece maç izlersin, daha transferler bitmemiş 🤬

Kızlar bebek pankeki nasıl yapıyorsunuz, açıklayıcı basit anlatımli bir tarif verir misiniz?
1 yumurta sarısı, yarım muz, 2 yemek kaşığı yulaf unu (başka un da olur), az zeytinyağı, yarım çay kaşığı karbonat ya da kabartma tozu kıvamı açmak için su biraz. Muzu ezip hepsini karıştırıyorsun, boza kıvamına geliyor. Az yağladığın tavaya kaşık kaşık döküyorsun, su bardağı çapında yaptım ben. Sevdi bebem 2 gün yedirdim fazlasını buzdolabına kaldırıp.

İlk defa ateşlendi oğlum üç gün sürdü yüksek ateş 40 civarındaydı iki farklı ateş ölçer ile ölçtük ben araştırdığım kadarıyla ateşlenmek korkulacak bişey değil bebeğin bağışıklığını kuvvetlendiren bişeymiş ve çok baskılamamak gerekmiş yinede evdekilere dinletemedim 6 saatte bir parol verdik sabah akşam ılık küvete soktuk belden aşağısı sadece çok işe yaramadı sonra hastane diye tutturdular doktor boğaz enfeksiyonu dedi direk boağzı şişmiş dedi ama benim oğlum ymek az çok yiyordu sanki doktor biraz üstünkörü baktı antibiyotik yazdı ama ben vermedim bir gün daha bekleyeyim öyle başlayayım dedim
2 çeşit ağrı kesiciyi üç defa dönüşümlü kullandık ve geçti en son ama bizimkinin bağışıklığı kuvvetli bir bebek yemesi hiç kesilmedi nane limonda verdim anne sütüde çok az alıyor süt gelmiyor zaten sebebi bu diye düşündüm
Ateşten başkada bulgusu yoktu
Senin beneğin sence başedebilirmi sürekli hastalanıyor mu başka ne gibi bulgular var osman gönğlalıda izle mutlaka
Şimdi durumu nasıl
Benimki damlacik yoluyla 20 gunlukken hasta olmustu cok oksuruyordu hsva verdik bronsilit oldu vs. Suan koydeyiz coluk cocuk hep onunla aralarindan biri oksuruyordu gecti sanirim . Koydeyim araba vs bulmak zor diye panikliyorum . Yarin arastirma hastsnesine cocuk doktoruna gotursem mi bilmiyorum . Ben de ilik banyo calpol dolven seklindeyim antibiyotige baslamadim henuz

Çocuklar Her hastalık sonrası bir huy kaparmış kimle konuşsam böyle söylüyor
Bu gerçek mi sizce
Yok beee zaten bebekler huylu her gün yeni bir huyları çıkıyor denk gelmiştir annelere hastayken çok ilgileniliyor ondan fark ediyorlardır.
E kullandin antibiyotik vs kullandin mi biz de köydeyiz 2 gundur ilceye gidiyoruz dunku kadin hic ilgilenmedi bulgu yok dedi dolven yazip yolladi bugun de ona gondreceklerdi yok dedim baska doktor bakti o kadar ilgilendi ki burnu akiyor viral enfeksiyon dedi. Suya oturt ilik banyo yaptir kol arasi bileklere islak bez sar ordan vucut sogusun gogsune sirtina koyma sakın dedi. Siryina avuc yap vur balgam gitsin dedi. Vitamin yazdi. Dolveni 2 yasindan once kullanma dedi. Atesi 39 olunca direk agri kesici mi veriyorsun besleniyor mu mama vs yiuor mu kizimda inatla yemek de istemiyor
geçmiş olsun canım. Bizim doktorda direk antibiyotik verdi. Bence dediklerini yapınca da geçerdi ama öksürük olunca cesaret edemedim ben.

Uydurma bir tarif yaptım yedi tadı da güzel oldu. Soğan, sarımsak ve havuç kavurdum üzerine tatlı patates ekledim azıcıkta onu kavurdum. Sonra üzerine minik ıspanak ve az salça. Bir kaç tur çevirdikten sonra su ekledim pişti. Bebiş sevdi çok şükür maşallah Allah nazardan korusun amin 🤣🤣
Son cumle cok manidar 😃aminnn senin bebise ne tanı konmustu viral enfeksiyon mu ve ilac nwydi

Son cumle cok manidar 😃aminnn senin bebise ne tanı konmustu viral enfeksiyon mu ve ilac nwydi
Viral falan demedi kulağında ve bığazında enfeksiyon var antibiyotik başlayalım dişi de çıkıyor 3 gün ateşi yükselir dedi. Calpol/dolven dönüşümlü (ateş olursa) , bir de 5 gün klavunat antibiyotik verdi.

Viral falan demedi kulağında ve bığazında enfeksiyon var antibiyotik başlayalım dişi de çıkıyor 3 gün ateşi yükselir dedi. Calpol/dolven dönüşümlü (ateş olursa) , bir de 5 gün klavunat antibiyotik verdi.
Bize yazdığıda klanuvattı
Benim yazım neden böyle oldu 🤷🏼‍♀️

Günaydın kızlar kahvaltı menümüz: pancakr ve salatalık, kendi aldı mıncırdı mıncırdı ilk kısmını yedi elinden sonra elindekini yiyeceğim diye parmağını emmeye başladı 😂kaşığa koyup salatalığı kaşığı veriyorum 🤷🏼‍♀️

Eklentiler

• IMG_0688.png
    IMG_0688.png
    327,2 KB · Görüntüleme: 40
X