2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Yok bizimki bayağı kırmızı oluyor. Annem yapıyor, yengem yapıyor bana da veriyorlar.
Ben de ebebekten aldım oğlana.

Ne zamandır soracağım,
Ben ek gıda için bebek tarhanası aldım. Pirinç unu, yulaf ezmesi ve pekmez aldım ama onlar bebek için özel değil. İrmik vardı evde kurtlanmış, onu attım. Bebek için başka bişeyim yok. Bence şunu almalısın, çok memnun kaldım, çok kullanıyorum dediğiniz bir şey var mı?
Weefood organik yulaf ezmesi bence güzel. Bir de bizim kızda dilinin üstü pamukcuk olmuştu (şimdi aklıma gelmedi bebeklerdeki adı 😄) üçel markasının karadut özünü aldım %100 sıkım karadut sulandırıp verdim geçti. Sonra yine üçel markasının kara üzüm özünü aldım (o da %100 sıkım) onu de akşam biz çay içerken ona su ile çeyrek çay kaşığı kadarını azıcık sulandırıp veriyorum. Pankekin üzerine, kaysı ezmesine falan katıyorum sevdi baya onu da. Anne sütü olan bebeklerde genellikle kan düşük oluyormuş 1 yaşında o yüzden pekmez öneriliyor diye biliyorum.

Kızlar benim kızım hafif pütürlü yiyor ama mesela yumuşak tarhanali mücver yaptım cidden çok yumuşaktı boğuldu kustu ufak ufak ısırmasini sağladım yiyemedi sekiz aylık tariflere bakıyor bebek ekmeği bebek keki falan diyor yok yani yiyemez sizinkiler ne durumda
Ben sadece salatalığı diklemesine 4’e bölüp veriyorum, bi de ekmeğin kabuğunu veriyorum, boğulmadı. Bugün arpa şehriye vardı çorbasında bir kere bzt yaptım ama parçalıydı. Yedi yine de, kakasından çıkar yarın.

Weefood organik yulaf ezmesi bence güzel. Bir de bizim kızda dilinin üstü pamukcuk olmuştu (şimdi aklıma gelmedi bebeklerdeki adı 😄) üçel markasının karadut özünü aldım %100 sıkım karadut sulandırıp verdim geçti. Sonra yine üçel markasının kara üzüm özünü aldım (o da %100 sıkım) onu de akşam biz çay içerken ona su ile çeyrek çay kaşığı kadarını azıcık sulandırıp veriyorum. Pankekin üzerine, kaysı ezmesine falan katıyorum sevdi baya onu da. Anne sütü olan bebeklerde genellikle kan düşük oluyormuş 1 yaşında o yüzden pekmez öneriliyor diye biliyorum.
Evet karadut ağız yaralarına çok iyi gelir. Aft çıkınca falan biz de kullanıyoruz. Ben hamilelikte de boğaz ağrısında kullandım. Şimdi yok evde, ondan da alayım. 👍

Kıymalı tarhana yaptım ekşitti yüzünü, öğürdü😅 ama uykusu da vardı kaldırdım tarhanayı yarın yine denicem bakalım. ( backslash backslash senin tarifinle yaptım 1 yemek kaşığı tarhanaya 1 çay bardağı su bence muhteşem oldu azıcık tuz katıp yerim bi kase)
Bir su bardağı diye biliyorum bu tarifi. Ben hep öyle yapıyorum. Soğuyana kadar çok katı oluyor. Senin suyun daha az daha da kati olması lazım

Nerelerdesin vallahi merak ettik, iyi misin yavrukuş ne yapıyor

Daha bugün aklımdan geçtin, merak ettim🎈iyi misin bebek de sen de

Cok sağolun kızlar, ıyıyız cok sukur, benım kız o kadar hareketlı kı, 1 dk durmuyor yerinde, pesınden helak oldum, ayaga kalkıyor, desteklerden elını cekıyor, pat pat dusuyor, dötünden ayrılamıyorum, acelesi var sanki, gören olimpiyatlara hazırlanıyor sanacak..kediye huzur vermiyor, sureklı yakalamaya calısıyor, bence kedı yuzunden de boyle oldu.. Sureklı evı ıcınde onu arıyor

Ben sadece salatalığı diklemesine 4’e bölüp veriyorum, bi de ekmeğin kabuğunu veriyorum, boğulmadı. Bugün arpa şehriye vardı çorbasında bir kere bzt yaptım ama parçalıydı. Yedi yine de, kakasından çıkar yarın.
Bende deneyeyim salatalığı ama koparıyor direk ondan cesaret edemiyorum ekmek vermiştim baktım büyük bir parça koparmis ağzında dolastiriyor :))

Cok sağolun kızlar, ıyıyız cok sukur, benım kız o kadar hareketlı kı, 1 dk durmuyor yerinde, pesınden helak oldum, ayaga kalkıyor, desteklerden elını cekıyor, pat pat dusuyor, dötünden ayrılamıyorum, acelesi var sanki, gören olimpiyatlara hazırlanıyor sanacak..kediye huzur vermiyor, sureklı yakalamaya calısıyor, bence kedı yuzunden de boyle oldu.. Sureklı evı ıcınde onu arıyor
Sanki beni anlatiyorsunuz üç kedim var kızım peşlerinde pervane kuyruklarını çekmeye çalışıyor rahat vermiyor kedilere bende peşinde ayrı pervane :))

Sanki beni anlatiyorsunuz üç kedim var kızım peşlerinde pervane kuyruklarını çekmeye çalışıyor rahat vermiyor kedilere bende peşinde ayrı pervane :))
Yaaa üç kedi 🧿🧿🧿 mama yerken kıstırdı bı sarıldı, yavrum da zarar vermemek ıcın kactı resmen baka baka.. Bır de kedılerı taklit edıyo mu kızınız, mama kabını basında kedı gıbı dururken yakaladım bıkac kere.. Mama kabını nereye koyacağımı şaşırdım evde

Sohrab Sohrab A aygunes89 Kızlar yanlış bi şey söylersem affedin kediler hakkında sıfır bilgiyim hatta aşırı korkarım. Bi arkadaşımın cins olan kedisi var kızımla tanıştırmak istiyorum. nasıl olacağını görmek istiyorum sanırım . arkadaşıma kedi hakkında ne sormam lazım bebeğime zararı olmasın diye. Aşıları tam mı gibi başka konular var mı ?

Sohrab Sohrab A aygunes89 Kızlar yanlış bi şey söylersem affedin kediler hakkında sıfır bilgiyim hatta aşırı korkarım. Bi arkadaşımın cins olan kedisi var kızımla tanıştırmak istiyorum. nasıl olacağını görmek istiyorum sanırım . arkadaşıma kedi hakkında ne sormam lazım bebeğime zararı olmasın diye. Aşıları tam mı gibi başka konular var mı ?
Aşıları tam mı diye sorman bile gereksız canım, evde bakıyorsa ve cınsse %99ıhtımal aşılarını zaten yaptırıyordur.. Arkadasınız zarar vereceğini dusunse bebegı zaten cok fazla yaklastırmaz,kı cok cok yuksek ıhtımalle kedı sızı yabancılayıp saklanacaktır.. Bızım kedı mısafır gelınce ortadan kaybolur, bır sure sonra gızlı gızlı bakmaya baslar, benım kedim cins de deıl, sarman..

X