2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kizlar sizin bir öğündeki mama miktarınız nedir?

Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka canım hala dr.brown kolik kullanıyor musun? Bizim gaz sorunu bıçak gibi kesilince ben bıraktım. Büyük boyunu da almıştım alırken. Ama biberon ucunu hiç sevmiyorum bükülüp duruyo. Ona uygun baska biberon ucu mu bulsam, sen nasıl yapıyorsun?
Mama vermiyorum yatarkende çorba yoğurt yada yoğurlu bir çorba bu tarz yediriyorum yatırıyorum gece beslenmesi yaptırmıyorum birkaç haftadır
Acaba dedim şimdi bendemi mama falan alsam ya sonuçta anne sütüde verimli içmiyor artık neyapacağım şaştım

Keyfine, isteğine bağlı olarak az ya da çok yiyor. Belli olmuyor ne kadar yediği. Bazen bir kaşık bazen bir küçük kase.
Ben bosladim bu ara bugun sadece bir yumurta sarisi ve 2 tatli kasigi labne,bir de avakado teklif ettim.tasinma telasindan evde olmayinca hazirlayamiyorjm,muhallebi de yapamadim 😑 kac gundur sebze yemegi hic yapamiyorum.

Ben bosladim bu ara bugun sadece bir yumurta sarisi ve 2 tatli kasigi labne,bir de avakado teklif ettim.tasinma telasindan evde olmayinca hazirlayamiyorjm,muhallebi de yapamadim 😑 kac gundur sebze yemegi hic yapamiyorum.
Taşınırken ister istemez düzen bozuluyor, bir şey olmaz. Sonra tekrar düzene girer, rahat rahat yaparsın istediklerini.

Kizlar sizin bir öğündeki mama miktarınız nedir?

Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka canım hala dr.brown kolik kullanıyor musun? Bizim gaz sorunu bıçak gibi kesilince ben bıraktım. Büyük boyunu da almıştım alırken. Ama biberon ucunu hiç sevmiyorum bükülüp duruyo. Ona uygun baska biberon ucu mu bulsam, sen nasıl yapıyorsun?
Canım ben nadir biberon kullanıyorum. Geçen gün toplantı için eşime bırakmıştım kızı sütü dr brown ile verdi. Tam içmemiş ben gelince kalanını içirdim ama mızmızlığı az gelmesinden kaynaklı olabilir. Aventi dene istersen cam biberon. O da var ben de ama daha denemedim.

Bebeginizin disi cikarken hic kan oldu mu?
Kan hiç görmedim

Mama vermiyorum yatarkende çorba yoğurt yada yoğurlu bir çorba bu tarz yediriyorum yatırıyorum gece beslenmesi yaptırmıyorum birkaç haftadır
Acaba dedim şimdi bendemi mama falan alsam ya sonuçta anne sütüde verimli içmiyor artık neyapacağım şaştım

Kilo takibi yapıyor musun canım? Anne sütünü kesmeyi düşündüğün için mamaya başlayabilirsin bence. Ek gıdadan tamamen suan ihtiyaci olan degerleri alamayabilir.

Kan hiç görmedim

Kilo takibi yapıyor musun canım? Anne sütünü kesmeyi düşündüğün için mamaya başlayabilirsin bence. Ek gıdadan tamamen suan ihtiyaci olan degerleri alamayabilir.
Kilosu cüzi miktar artışta zayıf değil ama artış azaldı
Mamayı bıraktırmam zor olur diye korkuyorum
Bugün pekmezi sulandırıp verdim ilkdefa güzel içti biberon sevmiyordu

Mama alabilirsin bence..%70 mama ve sutten olmali beslenmeleri diye biliyorum bu aylarda.Hem sen rahat edersin hem bebise iyi olur..
Kan hiç görmedim

Ust disler patlamak uzereydi.Her buldugunu agzina götürüyor bugun agzina götürdüğü oyuncaklar birinde kan gordum baktim dis baya gozukmus.Kendi oynarken kanatti herhalde dis etini

Ben de doğumla birlikte bir tek benim kocamla aram bozuldu zannediyordum. Yalnız değilmişim 😄 yeni yeni toparlıyoruz diyebilirim… ki biz de kv yüzünden ben 4 aylık hamileyken boşanmaya kalktık. Ben annemin evine döndüm. Geldi özür diledi falan tekrar barışmıştık. Hamilelikten beri sıkıntılı gitti bizim kv faktörü yüzünden. Yan tarafımda oturuyor bir de. Hamileyken midem bulanıyor hep dışarıdan yiyorum diye kocamı dolduruyordu buna para dayanmaz bilmem ne diye. Doğum yaptım. 1 tabak yemek getirmedi. 1 kere kapımı tıklatıp çocuğa bakmaya gelmedi. Bir de dönüp, ben dışarı çıkarken çocuğu götürmüyorum onlara diye beni şikayet etti gene. O kadar kavgalar ettik ki… geçenlerde eşim gene tutturdu annemlere gidelim çocuğu sevsinler diye. Sırf sussun diye girdim. Kapıdan girdim. Selam verdim. Daha verdiğim selamı bile almadan, sen şunu yedir, bunu yedir, şöyle yap. Sen bunu yapmıyorsun. Sen şöyle yapmıyorsun. Bunun gelini çocuğunu şöyle böyle bakıyor bilmem ne. Yok çocuk aç bak hep elleri ağzında bilmem ne… diyorum hayır tok. Zaten acıkınca hemen emziği ağzına alıyor. Toksa emziği de istemiyor dedim. Zorla çocuğa emziği vermeye çalışıyor. O veriyor cocuk itiyor. O veriyor cocuk itiyor falan. En son garibim sinirlendi başladı ağlamaya. Aldım çocuğu cıktım ben de. Eşime sardım. Dedim verdiğim selamı bile almaktan aciz. Çok düşünüyorsa niye 1 defa bu çocuğu görmeye telmedi ? 1 tane iğnesi yok be çocukta dedim. İster sen konuş ister ben. Ama bu sondu dedim. Gitmiş konuşmuş sözde. 2-3 gün sonra merdivenlerden yukarı çıkıyoruz. Bahcedelerdi. İyi aksamlar dedim selamsız geçmeyeyim diye düşündüm kendimce. Bana aleykum selam diyip gülüyor arkamdan. Alay ediyor kendince. Cocuk uyuyordu elimde dua etsin ona. Onu yatağına koyup aşağıya inecek oldum, eşim tuttu kapıda. O kadar sinirlendim ki… o gün bu gündür geçerken selam dahi vermiyorum. Cocuğu eşim gene kendi giderken götürüyordu. Onunla da göndermiyorum. Sağda solda millete beni anlatıp ağlıyormuş çocuğu sevdirmiyor, elletmiyor diye… Ama şu an çok mutluyum halimden. Öyle yapması iyi de oldu bir yandan. Bir daha dönüp eşime şikayet etmeye kalktığında o da ona demiş, çocuğu hiç görmeye gelmedin. Biz getirdiğimizde de sadece akıl verdin durdun. Selamını dahi almadın. Yetmedi, sana ceki düzen ver diye söylediğimde geçtin kızla alay ettin. Sen selamını bile almaz, üstüne alay edersen o da senin yüzüne bile bakmaz haklı da demiş. Bir daha da sakın bana şikayet etmeye kalkma. Sana ne yapsa sen hak ediyorsun demiş. O gün bu gündür onlar da limoniler
Bunlar ne deccal kaynanalar ya. Ben de aç kalıyorum evinde diye laf ediyodum benimki en azından herkesi aç bırakıyo bana özel değil. Laf etmicem artık😂

Açelya yemin ederim senin kayınvalideye uzaklaştırma kararı alıcam. Akıl tutulması resmen ya. 2. Bebiş yoldayken 100bin de fazla 50bin de, durumun olur yardım edersin ama kayınvalidenin yaptığı saf kötülük artık. Umreye istiyorsa 3 kardeş paylaşıp göndersinler, diğer kalemlere diyecek bişey bulamadım gerçekten. Sen iyi deli çıkmıyosun aynı evde bununla.
Kayınvalidenin akli dengesi tam değil bence kimse böyle olamaz

Şimdi sabaha kadar uyuyacakmı geceyide yaz
Canım gece iki gibi uyandi, mama verdim uyudu ama 60ml gibi icti. Normalde biraz bekleyip yine verince içiyorda bende uyumusum kalmış öyle. 4bucukta da bidaha uyanmadi. Ben uyandim aliskanliktan. Su verdim biraz ama mama yapmadm. Sabahki saatine bağlı belki gece beslenmesi teke düşer diye

Canım gece iki gibi uyandi, mama verdim uyudu ama 60ml gibi icti. Normalde biraz bekleyip yine verince içiyorda bende uyumusum kalmış öyle. 4bucukta da bidaha uyanmadi. Ben uyandim aliskanliktan. Su verdim biraz ama mama yapmadm. Sabahki saatine bağlı belki gece beslenmesi teke düşer diye
BIz su an uyandik demir damlasi verdim yarim saat bekletmeye calisiyorum mama icin.doktor bu ay yarim saat önce ver dedi ama uyamiyorum ya ben yine genelde mAmanin icindr veriyoum kızım biraz sabırsız.gece uyandiginda mamasiz uyumuyor mu? Gözünü acmadigi sürece vermiyorum artik,hemen kucagimda geri uyutuyorum,doktor gecen ay kesicez gece beslenmesini demisti.aksam 8 gibi icti yeni vericem mesela mamayi birazdan.

BIz su an uyandik demir damlasi verdim yarim saat bekletmeye calisiyorum mama icin.doktor bu ay yarim saat önce ver dedi ama uyamiyorum ya ben yine genelde mAmanin icindr veriyoum kızım biraz sabırsız.gece uyandiginda mamasiz uyumuyor mu? Gözünü acmadigi sürece vermiyorum artik,hemen kucagimda geri uyutuyorum,doktor gecen ay kesicez gece beslenmesini demisti.aksam 8 gibi icti yeni vericem mesela mamayi birazdan.
Kızım uyanıp mama istemedi hâlâ. Bu yorumları duymam iyi oluyor çünkü ben sormamıstim doktora. Gece beslenmesini kesersek benimde uykum açılmaz. Malesef gece uyanınca kızım uyuyor ama ben uyuyamiyorum. sonra işe gidiyorum vs pert oluyorum. Yine bugun olduğu gibi. Gece uyandım, uyumaya çalışıyorum hâlâ.

Kumsari Kumsari canım sen iki kisilik cadir almistin deniz icin?hala kullaniyor musun,kullanisli mi? Semsiye is görmüyorsa alicam ben de.marka önemli mi bir de?
Siz denize eşinle gidersiniz hep diye tahmin ediyorum. O yüzden semsiye size yeterli olacaktır. Zaten sabah6 sabah10a kadar ancak durulabiliyor denizde. Yoksa aşırı sicak oluyor. O saatlerde de semsiyenin korumasi yeterli oluyor bence.
Benimde hem semsiyem var hem çadır. Çadırı aklımdaki kadar çok kullanmadim açıkçası. Ben alırım parka çimlerin üstünde de açarım vs diyordum ama sıcaklık burada gölgede de sıcak. Gölge olmasi bir anlam ifade etmediği için çok kullanmadm, piknikte içine koyabilecegim güvenli bir alan olur diyordum hic pikniğe gitmedim. Tek elimle açarım çocukla semsiye zor olmasin diyordum. Yine konuda işe yarıyor ama semsiyeye de alıştım kafamdaki kadar zor değil semsiyeyi dikmesi

Siz denize eşinle gidersiniz hep diye tahmin ediyorum. O yüzden semsiye size yeterli olacaktır. Zaten sabah6 sabah10a kadar ancak durulabiliyor denizde. Yoksa aşırı sicak oluyor. O saatlerde de semsiyenin korumasi yeterli oluyor bence.
Benimde hem semsiyem var hem çadır. Çadırı aklımdaki kadar çok kullanmadim açıkçası. Ben alırım parka çimlerin üstünde de açarım vs diyordum ama sıcaklık burada gölgede de sıcak. Gölge olmasi bir anlam ifade etmediği için çok kullanmadm
Biz deniz sezonunu bir acamadik ya tam acicaz diyoruz ya memlekette oluyoruz ya ben regl oluyorum.bu hafta baslicaktk düzenli gitmeye regl oldum yine 🤦‍♀️ haftaya artik kismetse

X