2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ağa da benim paşa da benim, kimseden bisi almıyorum 😅 zaten uygulama metodum hic bir sey yapmamak üzerine kurulu. Kendi kendine uyusun diye. Ağladığında kalktık mama yaptık aglamasi gecti. Sonra biberonla içerken de aglamadi uyudu. Yani 1 dakika ağlamamistir
Bizde uyutma yöntemini değiştirdik gecelerini vs bende öyle yapıyorum
Annemde uyku eğitimini şöyle veriyor: bebek artık 1 yaşına geldiğinde az çok gel git vs anladığında gözlerini kapat hemen uyu diyerek çok işe yarıyor anında uyuyorduk😂

Uyku eğitimi 1.gün

Yine uyku eğitimi veriyorum. Bugun 7de uyandı. İşyerinde olduğu için hareketlilikten 11gibi mama eşliğinde bebek arabasında ileri geri yaptım uyudu yarım saat. 2gibi yolda arabada uyudu. 4bucukta yataga uyumak üzere çıktık ama hic anlamadi. Simdi uyku sıkıştırmaya başladı. Yanında yatıp ee diyorum arada uyku sirasi olduğunu anlasın diye. Geldi ayagima kafasini koydu. Gülücük mü koyayim hüzün mu bilemiyorum. Çektim ayağımı öpüştük felan . Emzik veriyim dedim. Kızım dişiyle emziği bıraktı. Arkasını felan dişliyor. Şimdi yine açıldı uykusu.
Elli kere uyumustu azcık sallasam ama bugün hic sallamamisken böyle devam edicem bakalım bu hafta.
-------------------
17.30da ee diye ağlamaya başladı. Tok olduğu halde tekrar mama yaptım. 50ml kadar içti ve 17.44teuyudu. Ten teması yapmadım. Arada ee dedim ama devamlı değil. Uyku olduğunu anlasın diye. Arkası dönük yan yatıyor uyku esnasında. O şekilde mamasını verdim uyuyunca biberonu çektim.
18.10da uyandı. Ama sesten olabilir hic uykusunu alamamış gibi davrandı.
-------------------
20.05te mama alıp yatağa geçtik. 20.11de mama icmeyi bıraktı. Kendini saga sola devirdi. Kolumdan tuttu. 20.16da uyudu.

Uyku eğitimi 1.gün

Yine uyku eğitimi veriyorum. Bugun 7de uyandı. İşyerinde olduğu için hareketlilikten 11gibi mama eşliğinde bebek arabasında ileri geri yaptım uyudu yarım saat. 2gibi yolda arabada uyudu. 4bucukta yataga uyumak üzere çıktık ama hic anlamadi. Simdi uyku sıkıştırmaya başladı. Yanında yatıp ee diyorum arada uyku sirasi olduğunu anlasın diye. Geldi ayagima kafasini koydu. Gülücük mü koyayim hüzün mu bilemiyorum. Çektim ayağımı öpüştük felan . Emzik veriyim dedim. Kızım dişiyle emziği bıraktı. Arkasını felan dişliyor. Şimdi yine açıldı uykusu.
Elli kere uyumustu azcık sallasam ama bugün hic sallamamisken böyle devam edicem bakalım bu hafta.
-------------------
17.30da ee diye ağlamaya başladı. Tok olduğu halde tekrar mama yaptım. 50ml kadar içti ve 17.44teuyudu. Ten teması yapmadım. Arada ee dedim ama devamlı değil. Uyku olduğunu anlasın diye. Arkası dönük yan yatıyor uyku esnasında. O şekilde mamasını verdim uyuyunca biberonu çektim.
-------------------
20.05te mama alıp yatağa geçtik. 20.11de mama icmeyi bıraktı. Kendini saga sola devirdi. Kolumdan tuttu. 20.16da uyudu.
Kendime yeni konu açıp oradan yazicam. Bu yola baş koydum bakalım 😅 Kafamdaki projeler uyku eğitimi ve diyet.

Uyku eğitimi 1.gün

-------------------
-------------------
Normalde nasıl ıykuya geçiyordu
Kolay uyurmuydu böyle

Uyku eğitimi 1.gün

-------------------
-------------------
Şimdi sabaha kadar uyuyacakmı geceyide yaz

Başarılı olursan bizede koçluk eder misin 😂
Ederim kız. Konumun linkini atarım😅

Normalde nasıl ıykuya geçiyordu
Kolay uyurmuydu böyle
Uykusuna düşkün evet. Ayagimda sallarken mama içip uyuyordu. Çok kısa sürede uyudu her zaman beş,on dakika max salladiğim.
Arada uyuyamadıgi nadir oluyor. Kucagima gelip orda sallanmak istiyor,sonra yine ayakta sallanmak istiyor. Toplamda onbeş dakikayi hiç gecmemisizdir uyucaksa.
Uyumucaksa direk kalkar. Sırtı yere değmez. Zıp zıp zıplar asla uyutamazsın.

Şimdi sabaha kadar uyuyacakmı geceyide yaz
Hayır gece iki kere mama içmeye kalkıyor. Bi gece 1bucuk gibi bir de 4bucuk gibi.
Ama gece hicbir zaman ayagimda sallamadim. Mamasini icer doyduğu anda dönüp uyur.

Bu arada içimlik mama miktarini arttirmam lazım belki de. 120 hazirliyorum ya bitiyor ya dibinde beş on kalıyor. Ama 150 180 denemesi yapicam belki gece bir kere kalkar

Ben geç başladım ya yapmayayım o zaman. Zaten diş sancısı var delirtmeyim hepten.

Benim ki gazda o kadar iyi değil ya sonra vereyim.
marmeladova marmeladova bugün menüde ne var? 😄
Ancak girebildim, dün balık verdiğim ve bes gün takip edeceğim için biraz tedirginim. Hafif gideceğim birkaç gün. Kabak yemeği yaptım, patates soğanla. Az da zeytinyağı.

Kizlar sizin bir öğündeki mama miktarınız nedir?

Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka canım hala dr.brown kolik kullanıyor musun? Bizim gaz sorunu bıçak gibi kesilince ben bıraktım. Büyük boyunu da almıştım alırken. Ama biberon ucunu hiç sevmiyorum bükülüp duruyo. Ona uygun baska biberon ucu mu bulsam, sen nasıl yapıyorsun?

Kizlar sizin bir öğündeki mama miktarınız nedir?

Kirmizimartenicka Kirmizimartenicka canım hala dr.brown kolik kullanıyor musun? Bizim gaz sorunu bıçak gibi kesilince ben bıraktım. Büyük boyunu da almıştım alırken. Ama biberon ucunu hiç sevmiyorum bükülüp duruyo. Ona uygun baska biberon ucu mu bulsam, sen nasıl yapıyorsun?
2 aydir 150 cc veriyorum her ögün.bir kac kez gece uyanmasin diye 180 verdim ise yaramadi,hem icemiyor hem de fazla gelince kusuyor,kusmadiginda da uyandi yani yine engellemedi o yüzden hep 150 devam ediyorum

2 aydir 150 cc veriyorum her ögün.bir kac kez gece uyanmasin diye 180 verdim ise yaramadi,hem icemiyor hem de fazla gelince kusuyor,kusmadiginda da uyandi yani yine engellemedi o yüzden hep 150 devam ediyorum
Büyük biberon mu kullanıyorsun? Benim en sevdiğim biberon 120ye kadar

X