2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben de doğumla birlikte bir tek benim kocamla aram bozuldu zannediyordum. Yalnız değilmişim 😄 yeni yeni toparlıyoruz diyebilirim… ki biz de kv yüzünden ben 4 aylık hamileyken boşanmaya kalktık. Ben annemin evine döndüm. Geldi özür diledi falan tekrar barışmıştık. Hamilelikten beri sıkıntılı gitti bizim kv faktörü yüzünden. Yan tarafımda oturuyor bir de. Hamileyken midem bulanıyor hep dışarıdan yiyorum diye kocamı dolduruyordu buna para dayanmaz bilmem ne diye. Doğum yaptım. 1 tabak yemek getirmedi. 1 kere kapımı tıklatıp çocuğa bakmaya gelmedi. Bir de dönüp, ben dışarı çıkarken çocuğu götürmüyorum onlara diye beni şikayet etti gene. O kadar kavgalar ettik ki… geçenlerde eşim gene tutturdu annemlere gidelim çocuğu sevsinler diye. Sırf sussun diye girdim. Kapıdan girdim. Selam verdim. Daha verdiğim selamı bile almadan, sen şunu yedir, bunu yedir, şöyle yap. Sen bunu yapmıyorsun. Sen şöyle yapmıyorsun. Bunun gelini çocuğunu şöyle böyle bakıyor bilmem ne. Yok çocuk aç bak hep elleri ağzında bilmem ne… diyorum hayır tok. Zaten acıkınca hemen emziği ağzına alıyor. Toksa emziği de istemiyor dedim. Zorla çocuğa emziği vermeye çalışıyor. O veriyor cocuk itiyor. O veriyor cocuk itiyor falan. En son garibim sinirlendi başladı ağlamaya. Aldım çocuğu cıktım ben de. Eşime sardım. Dedim verdiğim selamı bile almaktan aciz. Çok düşünüyorsa niye 1 defa bu çocuğu görmeye telmedi ? 1 tane iğnesi yok be çocukta dedim. İster sen konuş ister ben. Ama bu sondu dedim. Gitmiş konuşmuş sözde. 2-3 gün sonra merdivenlerden yukarı çıkıyoruz. Bahcedelerdi. İyi aksamlar dedim selamsız geçmeyeyim diye düşündüm kendimce. Bana aleykum selam diyip gülüyor arkamdan. Alay ediyor kendince. Cocuk uyuyordu elimde dua etsin ona. Onu yatağına koyup aşağıya inecek oldum, eşim tuttu kapıda. O kadar sinirlendim ki… o gün bu gündür geçerken selam dahi vermiyorum. Cocuğu eşim gene kendi giderken götürüyordu. Onunla da göndermiyorum. Sağda solda millete beni anlatıp ağlıyormuş çocuğu sevdirmiyor, elletmiyor diye… Ama şu an çok mutluyum halimden. Öyle yapması iyi de oldu bir yandan. Bir daha dönüp eşime şikayet etmeye kalktığında o da ona demiş, çocuğu hiç görmeye gelmedin. Biz getirdiğimizde de sadece akıl verdin durdun. Selamını dahi almadın. Yetmedi, sana ceki düzen ver diye söylediğimde geçtin kızla alay ettin. Sen selamını bile almaz, üstüne alay edersen o da senin yüzüne bile bakmaz haklı da demiş. Bir daha da sakın bana şikayet etmeye kalkma. Sana ne yapsa sen hak ediyorsun demiş. O gün bu gündür onlar da limoniler
Canım çocuğunu senin gitmediğin hiçbir yere gönderme. Öyle alıştirma. Çocuğu görmek isteyen sana hürmet etmeyi öğrensin.

Canım çocuğunu senin gitmediğin hiçbir yere gönderme. Öyle alıştirma. Çocuğu görmek isteyen sana hürmet etmeyi öğrensin.
Kessinlikle haklısın. Umarım eşime bebeği bırakıp uyuduğumda alıp annesine götürmez gene. Defalarca söylemişimdir. Anlamıyor

Hayir zaten merkür retrosunda evlenmisim bilmeden, su instagram kapanmadan ögrendim tesadüfen,takip ettigim bir astrolog ki kendisinden yıllık acilim.bile aldim 😬 merkür retroda evlenenlerin evlilikleri genelde bosanmayla bitiyormus,iletisimsel sıkıntılar oluyormus bunu ögrendim ya kafaya iyice taktım canim.merkür retrosunda evlenip evliligi güzel giden var mi diye arastirirken buldum kendimi kac gün
Hangi tarihler peki

Eklentiler

• IMG_3689.jpeg
    IMG_3689.jpeg
    69,1 KB · Görüntüleme: 10
Uyku eğitimi 1.gün

Yine uyku eğitimi veriyorum. Bugun 7de uyandı. İşyerinde olduğu için hareketlilikten 11gibi mama eşliğinde bebek arabasında ileri geri yaptım uyudu yarım saat. 2gibi yolda arabada uyudu. 4bucukta yataga uyumak üzere çıktık ama hic anlamadi. Simdi uyku sıkıştırmaya başladı. Yanında yatıp ee diyorum arada uyku sirasi olduğunu anlasın diye. Geldi ayagima kafasini koydu. Gülücük mü koyayim hüzün mu bilemiyorum. Çektim ayağımı öpüştük felan . Emzik veriyim dedim. Kızım dişiyle emziği bıraktı. Arkasını felan dişliyor. Şimdi yine açıldı uykusu.
Elli kere uyumustu azcık sallasam ama bugün hic sallamamisken böyle devam edicem bakalım bu hafta
17.30da ee diye ağlamaya başladı. Tok olduğu halde tekrar mama yaptım. 50ml kadar içti ve 17.44teuyudu. Ten teması yapmadım. Arada ee dedim ama devamlı değil. Uyku olduğunu anlasın diye. Arkası dönük yan yatıyor uyku esnasında. O şekilde mamasını verdim uyuyunca biberonu çektim.

Benim oğlum şu oyuncağı çok seviyor.
Aynı zıbından kızımda da olma tatlığı 🥰🥰
araba bozuldu
Yıldız kayması mı tripot mu 🤔
yıldız kayması demişim 12 gecesinde meteor yağmuru olacak ya ona
Valla alerjisi yoksa ver gitsin Etimek cici bebe olandan doğra icinede ohh afiyet olsun
Alerjisi varmişte bi de geç başladım cesaret edemedim. Kuzu kıymalı fasülye, semizotu pişirdim yanınada brokoli haşladım.

Bende ilk bu sülale de gördüm
Herkes bizi milyarder gibi dolaşıyoruz sanıyor
Bu sırada ailemin gözünde de sefillikten ölüyoruz bana altın biriktiriyorlar acıdıklarından 😂
Ahahah benim kocam da bizi milyarder sanıyor. Bi de 2+1 olan evimizi 5+1 sanıyor. Evde kaynak makinası, araba cila seti, büyük mikroskop, büyük müzik mix setine varana kadar … ne kadar gereksiz (tabi bu bence) şey varsa var. Millet karısına alışveriş yapıyor diye söylenir ben kocama 😡😡😡 devlet şu internetten alışverişide yasaklasa… yok mu yetkili

Nasıl olsa para birikse de değeri yok, hiç bir şey alınmıyor. Ben bişey demiyorum artık.
Ahahah ilk cümlen onun lafı 😄 her şey pahalanıyor ne alırsak kar. (Kaynak makinası ne yaaa kaynakçı mısın sen - yooo, aldığın günden beri kaynak yaptın mı -yooo, peki kaynak yapar mısın - kaynak gözlüğü almam lazım 😡😡😡🤣🤣🤣) valla delirmemek elde değil

Açelya yemin ederim senin kayınvalideye uzaklaştırma kararı alıcam. Akıl tutulması resmen ya. 2. Bebiş yoldayken 100bin de fazla 50bin de, durumun olur yardım edersin ama kayınvalidenin yaptığı saf kötülük artık. Umreye istiyorsa 3 kardeş paylaşıp göndersinler, diğer kalemlere diyecek bişey bulamadım gerçekten. Sen iyi deli çıkmıyosun aynı evde bununla.
Buna dava açma hakkım yokmu boşanırken 😂 aslında sen daha iyi bilirsin pskolojik şiddetten konuya girebilirim heralde 😁

Ahahah ilk cümlen onun lafı 😄 her şey pahalanıyor ne alırsak kar. (Kaynak makinası ne yaaa kaynakçı mısın sen - yooo, aldığın günden beri kaynak yaptın mı -yooo, peki kaynak yapar mısın - kaynak gözlüğü almam lazım 😡😡😡🤣🤣🤣) valla delirmemek elde değil
astrolojiden kaynakçılığa nasıl geçti hemde araba bozukkene

Ahahah benim kocam da bizi milyarder sanıyor. Bi de 2+1 olan evimizi 5+1 sanıyor. Evde kaynak makinası, araba cila seti, büyük mikroskop, büyük müzik mix setine varana kadar … ne kadar gereksiz (tabi bu bence) şey varsa var. Millet karısına alışveriş yapıyor diye söylenir ben kocama 😡😡😡 devlet şu internetten alışverişide yasaklasa… yok mu yetkili
Benim eşimin babadan kalan mesleği kaynakçılık evde kaynakçılığa dair hiçbişey yok😂gerçekten sizde tam tersiymiş kartınu falan alamıyor musn bunu diyen ben tabi 😂

Uyku eğitimi 1.gün

17.30da ee diye ağlamaya başladı. Tok olduğu halde tekrar mama yaptım. 50ml kadar içti ve 17.44teuyudu. Ten teması yapmadım. Arada ee dedim ama devamlı değil. Uyku olduğunu anlasın diye. Arkası dönük yan yatıyor uyku esnasında. O şekilde mamasını verdim uyuyunca biberonu çektim.
Bir kaynaktan yada birinden destek alıyor musun kendine göremi ilerliyorsun

Bir kaynaktan yada birinden destek alıyor musun kendine göremi ilerliyorsun
amas
Ağa da benim paşa da benim, kimseden bisi almıyorum 😅 zaten uygulama metodum hic bir sey yapmamak üzerine kurulu. Kendi kendine uyusun diye. Ağladığında kalktık mama yaptık aglamasi gecti. Sonra biberonla içerken de aglamadi uyudu. Yani 1 dakika ağlamamistir

X