2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Benim şeftalide 3. Günümdü ama evde şeftali yok. Bugünü pas geçsem bir şey olmaz herhalde.
Bişey olmaz bence başka bir gün yine denersin tek gıda olarak bakarsın.
Bu ay göz kontrolü mü var yoksa sen mi istedin canım?
Kızlar bebeğimdeki titreme beni korkutuyor
canım pazartesi doktora git, gitmeden video çek için rahat etsin.
Ben delikli olan emziklere koyuyorum canım

Kızlar benim bebişin ensesi aşırı terliyor (çoğumuzun ki öyle) ondan mı bilmiyorum ama omuz üstleri arka boyun altı sıra halinde kırmızı noktalar oldu 1-2 gündür azalıyordu ama bugün pusette biraz fazla durdu yine terlemişti eve geldik şimdi akşam uyutmadan baktım bayağı artmış noktalar. Böyle kabartı yok ama kırmızı kırmızı noktacıklar. Bu isilik mi alerji mi? Pazartesi doktora gideceğiz yüksek ihtimal. Sıcak ve nemli yerlerde yaşayan bebişler siz de durum ne

Benimkinin de pipisinin üstü öyle oldu. Aynı dediğin gibi, mantar sandım hatta. Doktora mesaj atıp fotoğraf gönderdim. Evde hangi kremler var diye sordu. Hamazinc sürün dedi sonra. Terden ve sıcaktan deri bütünlüğü bozuluyor dedi. Geçmezse görüşelim dedi.

Şey gibi oldu yine. Al dedi git dedi çocuklarını dedi.
Benimki 4’ten beri uyanık. Huniyle geziyorum.

Bu ay göz kontrolü mü var yoksa sen mi istedin canım?

Bir yenidoğanda göz takibi için gitmemiz gerekiyordu, gittk ve 6.ayda da göz numarası ölçümü için gidilmesi gerekiyormus ona da gittik. Herhangi bir sorun hic olmadı doktor rutin kontrolu

Canım büyük ihtimalle isilik. Benim kızım bide çok saçlı. Sürekli aşırı terliyor Antalya yani normal. Sen cok serin bir yerde oturmuyorsan ben kızı günde beş altı kere lavaboda su tutuyorumdur vala. Sabah uyanınca, kakasını yapınca bakkaldan gelince evde hadi yikayalm diye diye. Hiç isilik olmuyor. Ev taşırken iki gün sadece kakasinda yıkadım günde bir iki kere. koltuk altı isilik oldu onu da denize götürüp geçirdim

Benim kızın boynunun altında çıktı terliyor hamezinc sürdüm sonraki günlerde de incia s.o.s stick sürdüm o fayda etti. Aslında trükid’in hero stickini önermişlerdi, çarpma, kızarıklık, sinek ısırığı, yara vs bundan sürüyosun iyi geliyormuş ama Türkiye’de bulamadım bunu aldım benzer içerik- yağlar var

Meyve süzgecine koyuyorum, koymuyorsam da küçük parcalar hâlinde veriyorum. Kuru fasulye boyutu kadar diyeyim daha bugün verdim

Senden bir de “sen milyon milyar sen ne ettin o paraları”nı bekliyorum

Kizlar uzun bir aradan sonra tekrar yoğurt yapacaktım. Süt kaynadı ve maya yoktu. Bir iki kaşık süzme yoğurt ile mayaladm 5 lite sütü tutar mı? Tutmazsa tavsiye var mı?

İsilik bence bizde de sık sık oluyor çareyi sürekli duşa sokmakta buluyorum günde 4 5 kere falan bi su tutup çıkarıyorum he buna rağmen gene oluyor tabii havalar aşırı sıcak normal olması

Dün taze fasulye vermiştim aynen çıkmış bezinde. Bu bezinde çıkanlar bütün bebeklerde aynı mi oluyor , benim kızımın ona özel mi sindiremedigi oluyor?

Tutmuş ama tadını merak ediyorum, bir gün acmicam.

Kızlar bebise pastörize yoğurt mu veriyorsunuz?
Anneme mayalatıyorum. Küçük kavanozlara mayalıyor. Bir açtığımı 2 gün kullanıyorum, kalanı kendim yiyorum. Haftada bir mayalıyoruz.
Pastörize de verdiğim oldu ama yaptığım yemeği yemeyince evde kendi yoğurdumuz da yokken, hazır yoğurda kaktırıp vermiştim.

Bugün ilk defa tarhana yapacaktım. Komşum malatyadan kayısı getirmiş. Kayısı vermeye karar verdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…