2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar Molfix prosoft 4 numara
(7-14 kg )kullanan var mı büyük gelir mi Bebek 7.300 . Ebebekte indirim var 3 mu alsam yoksa 4e gecilir mi. Yani 4 numaraya ne zaman gecilir ki
Ben de uzun zamandır 4 numara kullanıyorum, 6’lı kilolarda geçmiştim ama bebeğim kalın bacaklı, küçüğü iz yapıyordu.

Sadece haslama ya da buharda dedi doktor ama nasil yapacagimi dusunemedjm buharda yapilir mi ki
Ben şimdiye kadar hiç buharda yapmadım, her şeyi haşlama yapıyorum. Ama çatalla ezsek bile yaprakları boğazına damagina falan yapışmaz mi? Ya da haşlama yapıp çatalla ezip üstüne de suyunu da ekleyince çorba gibi olacak. Lık lık içecek

Suda mi haslicaz? Sonra da su ilave edip püre haline getircez?

Kizlar cok sag olun 4 numara alip deneyeyim o vakit benim kiz zeyif degil ama nasil desem tobbik bi bebek degil 4 eninde sonunda lazim olur hem

Kizlar cok sag olun 4 numara alip deneyeyim o vakit benim kiz zeyif degil ama nasil desem tobbik bi bebek degil 4 eninde sonunda lazim olur hem
Benim kız da ne zayıf ne tombik ama bayağıdır 4 kullanıyorum, hatta bu ara külot beze geçtik Eman Allah'ım dedim bu ne gada muddeşem bişi

Deli olcam ya kizimin yüzü yine kirmizi.nokta nokta kabarciklar olmus.hayir neye alerjisi var anlamiyorum.bezelyeyi kestikten sonra düzelmisti yine olmus hep ayni seyleri verdim yeni bir sey de vermedim.en iyisi mi bugun ek gida falan vermiyim ben canim sıkıldı

Enginar bende çok dondurucuya koydum nasıl yaptınız baktım netten sekizinci ayda verilir yazınca vermedim ben hep aynı şeyleri yapıyorum sabah labne ile yumurtayı karıştırıyorum yumurtaya yeni geçtik yada herhangi bir meyve ile labneyi avokadoyuda arada sabah veriyorum sebze olarak bezelye taze fasülye kabak havuç ve tatlı patates çok kullandıklarım yoğurt hergün akşam veriyorum içine bi tane büsküvi katarak başkada birşey denemedim çok fazla meyve denedim sanırım hipin kaşık mamalarını verdim arada bebek tarhanası denedim çok kötüydü bi tadına baktım onuda döktüm yok yanı tıkandım

Biz dört buçuk aylık olmadan ek gıdaya geçtik alerji yüzünden, belki biliyorsunuzdur. O yüzden saydığınız meyve sebzeleri 5 aylık olmadan tatmaya başladı. Ben bir iki ay sonra verilecek şeyleri de denemeye çalışıyorum, alerji doktoruyla birlikte gidiyoruz tabi öyle kafama göre değil. Şimdilik süt ürünleri, yumurta ve paketli hiçbir şey tüketemiyor benim minnoş, her şeyi kendim yapıyorum o yüzden. Siz çok şanslısınız, daha fazla çeşit kullanabiliyorsunuz.

Havuç, patates ve enginarı doğradım attım suya, pişirdim. Çatalla ezdim, çok koyu kıvamlı oldu benimki üstüne de suyundan ve sonra z.yagi ekledim. Güzelce yedi. İlk defa denettigim için aşırı miktarda koymadım yalnızca. Şimdi gozlemleyecegim, bir şey olmazsa miktarını arttırıp ara ara yapacağım.

Bebeğimde bazı yerlerde böyle beyaz kabarcıklar oluşmaya başladı sabahtan beri . Bunlar ne olabilir
Eki Görüntüle 3448710
Sinek böcek ısırığına benzettim

Canım üç günle anlarsın. Alerji anında tepki vermeyebilir.

Valla bende tıkandım bu hafta kıyma verecem bakalım birde benimkiler çorba kıvamında şeyleri pek sevmiyorlar hafif püremsi olunca yiyorlar kıymada kusmazlar inşallah bizde beş aylık başladık ama ben yoğun bi ek gıda vermiyorum hem bi ay erken doğdular hemde kabızlık olmasın die yemek istedikleri kadar vermiyorum tadımlık doyumluk değil verdiklerim

Alerji riski düşük şeyleri miniklerinizin yeme düzenine göre deneyebilirsiniz, çünkü dediğiniz gibi bir yerde tıkanılıyor ve kısır döngüye giriliyor hep aynı şeyler olunca. Püremsi yapın siz de verin tatsinlar. Yedikleri her şey şifa olsun minnoşlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…