2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Senin suçun değil, bilemezdin.. bu mendilleri bebekler için üretiyorlar sonuçta ve benim
Bebegim de mesela ıslak mendiller yüzünden pişik olmuştu… o gün bugün sadece su ve pamuk, eğer pişik olursa yumuşak mendil rossmanndan alıyorum. Pişik olunca pamuğun ipleri de tahriş edebilir canım, pişikte maalesef uzman oldum 2-3 haftalikken kanıyordu bile bazen… her açtığımda ağlıyordum… Allahım hiç bir bebeği pişik yapmasa keşke… ay yine gozlerim doldu…

Demir ilacı neden vermiyorsun? Biz 4bucuk ayda başladık demir ilacına

Canım geçmiş olsun. Kaka yapinca direk lavabonun altında yıkıyorum ben sonra muslin örtüyü ortasina atıyorum biraz öyle de bırakıyorum en son müslinle pat pat yapıp kuruluğuna emin oluyorum öyle bezliyorum.

Kanada’da verilmiyor o yüzden

6 ay boyunca hıc pişik olmamıstı, ilk kez oldu.. Gercekten cok kotuymus, suya tutugumda bıle cıglık attı yandı, kıpkırmızı oldu, nerdeyse kanayacaktı.
Sudocrem kullanıyordum kaka yaptıktan sonra,cok memnundum, cok silmekten tahrıs ettım, hıc aklıma gelmedi pişik olacagı
Ders oldu bana..

Ben suan çiş yapınca da yıkıyorum valla, ınsallah hasta etmem boyle de, ıyıce kuruluyorum, oyle kremlıyorum

Merhaba Kızlar,
Ek gıdaya geçtik havuç ve kabak da herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama patates püresi yedirdiğimde çok kustu. Bugün de beş kere falan kaka yaptı sizde böyle oldu mu? Doktora gitmeyi düşünüyorum.Bu arada hazırladığım ek gıdalarının içerisine hafif bir zeytinyagi atıyorum ama yine de hiç bu kadar kafasını yapmamıştı günde bire düşmüştü kaka sayısı son günlerde.

Ben de hep islak mendil kullaniyorum nerdeyss daha pratik oluyor diye her zaman hemen hazirlayamiyorum

Ben bir haftadır yeni tadım yaptırmıyordum. Çünkü bişey yemiyordu hem de pişik vardı. Antibiyotik bitti, hem pişik geçti, hem yemeye başladı. 3-5 kaşık yiyor ama olsun, ağzını kocaman açıp yiyor. Demek içi o kadar alıyor.
Sabah küçük bir elmanın çeyreği rende
Öğlen mamayla püre haline gelmiş patates
İkindi pirinç unlu kabak havuç çorbası muhallebisi gibi bişey (yemedi)
Şimdi o dediğim şeyden biraz ve yoğurt yedi.
Bugün 4 kere yarım saat uyudu. Belki güzel uyusa daha çok yer.
Yarın yumurtanın sarısına geçsem mi? Sebze almaya gidemedim bugün.

Geç bence canım zamanı gelmiş gibi.

Ah yavrum, kıyamam… çok iyi anlıyorum seni aynı yollardan geçtim ama geçecek hemen, en güzeli açık bırakabildigin kadar popoyu açık bırak 2-3 saatte bir değiş altını ve kremleri dönüsümlü kullan, bize Penaten çok iyi geliyor bir de çinko kremi hamazinc gibi… susocremde iyidir bezlerkende çok iyi kurut öyle bezle canım

Canim yine de iyi uyuyor.biz o kadar uyumuyoruz 4 ögun mu yapiyorsun?

Ne kadar yiyor peki? Bu kadar kaka yapmasinin sebebi fazla tadim olabilir mi?

Patates püresiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum bir gün öncenin zeytinyağı etki etmis olabilir mi , patates tam tersi kabız eder diye biliyorum

Ben yumurtaya cok oldu geçeli her gün bir yumurta sarısı yiyor. Kuru olduğu için peynir türevi bir şeyle bulamali yapabilirsin. Yağda da yapıyorum omlet vs yiyor

Omletide sadece sarısıyla mı yapiyosun canım?

Tabi doğru söylüyorsunuz. Ben şu an tadım aşamasındayım. Diğer ay gittiğimde büyük ihtimalle çorbalara başlatacak o zaman mecbur karışımlar olmalı.

Omletide sadece sarısıyla mı yapiyosun canım?
Sarı ve beyazını da versem bir yumurtayı bitiremiyor. O yüzden sarısıyla yapıyorum. Beyazını bize katıyorum. Bazen tek seferde yapıyorum karışık ona sarı kısımlardan vermeye çalışıyorum.
Beyazını ben erken denedim bir sorun yaşamadım normalde 9ay diyorlar

Ne kadar yiyor peki? Bu kadar kaka yapmasinin sebebi fazla tadim olabilir mi?
BLW Yöntemiyle yediriyorum ben zaten zorla yedirmeyi hiç sevmem. Fazla yemiyor yani bir iki kaşık ağzına tadsın diye veriyorum sonra önüne bırakıyorum.
Patates püresiyle alakalı olduğunu düşünmüyorum bir gün öncenin zeytinyağı etki etmis olabilir mi , patates tam tersi kabız eder diye biliyorum

evet patates püresi kabız yapar fakat diğerlerini taneli vermiştim patetesi püre yaptım. Ondan mı acaba patatesi hiç sevmedi kustu bir de 2 numara mamaya başladım hangisi yaptı bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…