2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Doktorlar bir degisik hangisinin dedigini yapicaz
Değil mi.
Ek gıda başlama farklı görüşler
Oturma konusunda farklı görüşler
Gıdayı verme konusunda farklı görüşler
Demiri başlatma konusunda farklı görüşler
Kimi şunu yap diyor kimi asla diyor
Bakalım umarım en doğrusunu yapıyoruz bebeklerimiz için

Tamamen baska bir sebebi de olabilir ama anlayabilmek için ara verip daha sonra tekrar vermen gerekiyor. Yine kusarsa patates püresinden dersin.
Blw ile ben hiç yediremiyorum direk eliyle vura vura döküyor. Püreyi vs de eliyle yiyebiliyor mu? Kendisi yiyebiliyor mu?

Afiyet olsun bebişe

Peynir vermedim daha. Mamayla açarım.

Normal pişik kremimız sudokrem di, cok memnundum, hıc pısık olmamaıstı bu zamana kadar, dedıgım gıbı fazla tahrıs ettım silerek
Travazol ve la roche kullanıyoruz suan ıyı geldı..
Önceden yatakta acık bırakıyodum donmeyi oyle ogrendı diyebilirim cok hosuna gidiyordu.. Birgün pişik olacagı aklıma hıc gelmedı

Her kakada yıkamak en güzeli. Pişik olursa da dışarıda büyük kare pamuk almıştım. Bir fısfıs şişesine de normal su koydum. Onunla fıslaya fıslaya temizliyorum sonra da bir pamukla iyice kuruluyorum. Geçiyor pişik böyle

Ben de saklama kabına hazırladım kare pamukları, bıttıkcce ekliyorum, kaynatılmış su ıle ıslatıyorum, bundan sonra da ıslak mendili asla bastırmam tenine

İnan ki pişik olmayan bebek neredeyse yok kadar az… sevindim geçmesine

Çok güzel afiyet olsun, Osman hoca bal hariç herseyi verebilirsiniz diyo alerjik bebek değilse

Demir ilacı neden vermiyorsun? Biz 4bucuk ayda başladık demir ilacına
Bunu Osman Gonulala sordular Avrupada vs demir verilmiyor diye. Onlar erken ek gidaya gecirtiyor kabiz yapip cikiyorlar bebekleri. Avrupadan online danisanim cok dedi. Ek gida Turkiyede 9.aya kadar kesinlikle tadim sonra artik ogun gibi veriliyor ve demir 10.11.aya kadar kullandirtiliyor ki Türk doktorlari kalp

Avrupa’yı bilemem de bizde ilk 6 ay sadece anne sütü üstüne basa basa söyleniyor hepimiz öyle yaptık. Bebeğimde hiç kabızlık sorunu yaşamadım bilemiyorum çevremde de görmedim kabız bebek. Gıda ile miligram hesaplayarak veriyorum demiri açıkçası, eğer kontrolünde eksik olursa tabi ki başlarım ama eksik olduğunu görmeden durup dururken başlamak istemedim.

Bence Avrupa’da demir ilacı vermiyorlar çünkü insanlar daha sağlıklı beslenebiliyor, aynı şekilde çok kaliteli ek gıda mamaları var, Türkiye’de çok olmadığı için ve imkanlarda aynı olmadığı için bence demire başlatıyor bizim doktorlar burada mamalarda bile maksimum 15 çeşit ve meyve ağırlıklı var ama Avrupa’da en az 50 çeşit var, etlisi, farklı farklı etler, somonlusu, tavuklusu vs….

Burda da o civarlarda baslatiyorlar 456 hangi ayi uygun gorurse doktor yetersiz beslenen bebeklere gore degisiyor Avrupa konusunda Osman hoca oyle dedi o da doktor olarak tespitsiz konusan biri degildir.

INan bilmiyorum dogrudur ben de bebegime zirai tarim urunlu sebze meyve hicbir sey vermiyorum orgsnik sertifikali yerlerden aliyorum ve maliyetli oluyor Turkiyede bu ekonomide tabi zor herkes icin duzgun beslenmek. yağı yakmiyorum saglikli pisirme yontemlerini kullaniyorum ama demir doktor kullanacagiz dedi kullaniyorum devletinkini vermedi zaten.

Evet herkes bizim gibi maalesef erişmiyor sağlıklı gıdaya çünkü Türkiye gerçekten pahalı ve insanlar çok kit kanaat geçinen var ayrıca çok bilinçli olmayan anne babalarda var maalesef çocuğuna sadece karbonhidratı dayayan, bence bunlar hep etken çünkü Avrupa gelişmiş sağlık konusunda, gerek görseler verirler… bizim Türk doktorlarımız da çok iyi ve sağlık konusunda biz de çok ilerideyiz ama erişim ve bilgi açısından bazı kesimler maalesef eksik kalabiliyorlar diye düşünüyorum…

Ben bi de şuna üzülüyorum. Biz niye içerik okumak zorundayız? Neden zararlı şeyler tamamen yasak değil?

Ben bi de şuna üzülüyorum. Biz niye içerik okumak zorundayız? Neden zararlı şeyler tamamen yasak değil?
Evet birde o var tabi, bence de çok üzücü.. Osman hocada geçenlerde aynısını söyledi, Avrupa’da mamalar daha kaliteli yapılıyor toz mamalar, birada içerikleri daha farklı oluyor maalesef dedi çünkü Türk bebekleri çok önemli değil gibi bir şey söyledi… özellikle 1-2 markaya çok gicigim dedi ama hangi markalar olduğunu söylemedi…

Imar ruhsati olan bir muteahhit şehrin ufkuna tecavüz ederken yasal olarak sucsuzdur ama yaptigi iş helal degildir . Raf ömrünü uzatmak icin ekmegin hamuruna kanserojen madde katan gida ureticisi förmülü ambalajin ustunde yazdigi surece sucsuzdur ama helal degildir der Alev Alatli yazisinda. Youtubede takip ettigim bir doktora buyuk sirketler dava acip duruyor yonetim halki sirketlere karsi koru(ya)muyor ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…