2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Simdi atak haftalarini okudum.26.hafta atak haftasi diyor biz 28.haftadayiz,sanirim gecikmeli yasiyoruz atagi.benim kizim yaklasik 3 hafta erken dogdu onun da etkisi olabilir.atak haftasindaki belirtileri yasiyoruz,aglama,huzursuzluk,uykuya geciste zorlanma,sürekli uyanma 😑😔

Kızlar travazol ve hamazinc ile pişik geçmedi. Arko krem ile bayağı hafifledi. Dün de sabah akşam bacoderm sürdüm. Neredeyse tamamen geçmiş. İki gün 4-5 saat altını açık bıraktım. O süreç çok zordu. Dün de 1-2 saat açık bıraktım. Çok kaka yapıyor, her seferinde yıkamadım, ıslak mendil kullandım arada yine.
Islak mendil kullanma bence pişik olunca, normal
bez ıslat öyle sil… bana ebe hep öyle dedi ben hala
Islak mendil kullanmam 😅 hep saf su ve yıkama havlusu gibi bisi var Rossmannda ondan alıyorum, pişik değilse de pamuğu ıslatıp siliyorum 🥰

Kızım yine katıla katıla aglamaya basladj.uyuyamiyor uyuyamadikca susmuyor oluk oluk akiyor gözyaslari,neden böyle oldu anlamiyorum.ek gidayla ilgili olabilir mi,esim az ver diyor,sindiremjyor ondan diyor,zaten doktorun soylediginden az vsriyorum daha da azalticam bakalim nolcak 😔
Ya benim
Diş doktorum onunda 2 tane çocuğu var, bana nurse harveys dentigel önerdi diş ağrısı için, belki dişleri çok ağrıyor, hiç denedin mi dişlerini rahatlatmayı? Bizimki de böyle çok ağlayınca ondan mercimek tanesi kadar diş kasiyicisyla sürüyorum sonra genelde susuyo…

Ya benim
Diş doktorum onunda 2 tane çocuğu var, bana nurse harveys dentigel önerdi diş ağrısı için, belki dişleri çok ağrıyor, hiç denedin mi dişlerini rahatlatmayı? Bizimki de böyle çok ağlayınca ondan mercimek tanesi kadar diş kasiyicisyla sürüyorum sonra genelde susuyo…
Bugun kontrol ettim dis cikma belirtisi yok hic.sizin disler cikiyor mu cikmadan mi sürüyorsun

Bugun kontrol ettim dis cikma belirtisi yok hic.sizin disler cikiyor mu cikmadan mi sürüyorsun
Bizim de çıkmadı henüz ama
Ağrısını çekiyor çünkü çok kez agresif şekilde oyuncaklarını ağzına aliyor ya da eliyle dişlerini rahatlatmaya çalışıyor, istersen bir dene dedigim
Şeyle, belki ağlaması azalır eğer diş sancısı cekiyorsa… bir de buzluğa diş kaşıyıcı oyuncağını koyuyorum o da iyi geliyor…

Bizim de çıkmadı henüz ama
Ağrısını çekiyor çünkü çok kez agresif şekilde oyuncaklarını ağzına aliyor ya da eliyle dişlerini rahatlatmaya çalışıyor, istersen bir dene dedigim
Şeyle, belki ağlaması azalır eğer diş sancısı cekiyorsa… bir de buzluğa diş kaşıyıcı oyuncağını koyuyorum o da iyi geliyor…
Dis kasiyici ben de yapiyorum ama oyuncaklari kadar sevmiyor,yarin eczaneden alayim o zman

Kızım yine katıla katıla aglamaya basladj.uyuyamiyor uyuyamadikca susmuyor oluk oluk akiyor gözyaslari,neden böyle oldu anlamiyorum.ek gidayla ilgili olabilir mi,esim az ver diyor,sindiremjyor ondan diyor,zaten doktorun soylediginden az vsriyorum daha da azalticam bakalim nolcak 😔
Çok klasik olacak ama aç olabilir mi? 🤦‍♀️ benimki 3 gecedir 8-10 arası ayakta salla, mama ver, bitince ağla modunda. 8-10 arası 300 ml içip uyuyor. Demek gündüzden aç kalıyor diye düşünüyorum. Çünkü sonra sağlam uyuyor. Akşam 6 gibi uyku maması yapcam tahıllı bir şey. Tarif bakıcam, belki doyurur.

Islak mendil kullanma bence pişik olunca, normal
bez ıslat öyle sil… bana ebe hep öyle dedi ben hala
Islak mendil kullanmam 😅 hep saf su ve yıkama havlusu gibi bisi var Rossmannda ondan alıyorum, pişik değilse de pamuğu ıslatıp siliyorum 🥰
Canım tatildeydik, eşimin halası da vardı, bazen o ilgilendi, onu yapma bunu yap demedim. Evde hep yıkıyorum normalde. Hiç bir şeye enerjim yok gerçi, çok pilim bitik, napıcam kendimi bilmiyorum.

Çok klasik olacak ama aç olabilir mi? 🤦‍♀️ benimki 3 gecedir 8-10 arası ayakta salla, mama ver, bitince ağla modunda. 8-10 arası 300 ml içip uyuyor. Demek gündüzden aç kalıyor diye düşünüyorum. Çünkü sonra sağlam uyuyor. Akşam 6 gibi uyku maması yapcam tahıllı bir şey. Tarif bakıcam, belki doyurur.
Maşallah 300 mu 😍😍🧿🧿 benim ki maksimum 150 içiyor bir defada 😥😥

Birde ikinci öğüne ne zaman başlamalı bu kahvaltı mı ikindi öğünü mü olmalı doktorumuza bunları hiç sormadım ya tadımlarla 1 ayı doldurup 7. Ayda ikinci öğüne geçeyim diyorum amaç şuan zaten doymak degil tadmak nasılsa. Sizler nasıl yaptınız
Ben de şu an tadımlardayım. 6. Ay başladık tadımlara. Doktorum 6. Ay kontrolünde öğünlere geçebilirsin dedi. O nedenle tadımları yaparken araya yumurta zeytin peynir koyabilirsin tadım olarak. Ben labne tattırıcam 3 gün sonrasında kahvaltı öğünü için ürünüm olacak. Benim doktorum 2 li ürün tattır dedi. Sorun çıkarsa 2 sinden biri olabilir dedi.
Bu arada yumurtaya ara verdik biz de bebeğimde yedikten sonra minik minik şişlikler oldu 2 gün

İlk zamanlar 1 çay kaşığı 1 tatlı kaşığı 1 yemek kaşığı şeklinde gitmeyi öneriyorlar. Belki fazla geliyor bebeğe. Ben yumurta sarısını fazla verdim ilk gün yarımdan biraz az. Bebekte sıkıntı olunca Ara verdik. Doktorum 10 gün sonra minik minik başla vücudu alışsın önce demişti.

X