2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sen de bir de bonus kızın var Allah güç versin 2 çocukla 🙏🏻 ben tekine yetemiyorum.
Beni o çok yoruyor zaten. Büyük ihtimal oğlum tek olsa o kadar yorulmazdım, uslu çünkü. Kız benden sonra yatıyor, benden önce kalkıyor, bütün gün de konuşuyor. 😂 Allah hepimize kolaylık versin. Ben biraz da boş oturmayı seven bir insanım. İnsanlar falan beni çok yoruyor. Onu yapamayınca dinlenemiyorum.

Kızlar merhaba,

Ankara’da bakıcı arıyorum. Kızım 8 aylık. Normalde annem bakacaktı ama rahatsızlığı nedeniyle bakamayacak konuma geldi :KK43: ben eylülde işe başlayacağım bakıcı da Ağustos’ta başlasın istiyorum. Ankara’da bakıcı bulabilecek kurum var mıdır bildiğiniz? Ya da siz bulduysanız nasıl buldunuz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Beni o çok yoruyor zaten. Büyük ihtimal oğlum tek olsa o kadar yorulmazdım, uslu çünkü. Kız benden sonra yatıyor, benden önce kalkıyor, bütün gün de konuşuyor. 😂 Allah hepimize kolaylık versin. Ben biraz da boş oturmayı seven bir insanım. İnsanlar falan beni çok yoruyor. Onu yapamayınca dinlenemiyorum.
Bu sene okula başlicak mı kızın? O zaman biraz nefes alırsın en azından :KK43:

Ben geçen hafta geçirdim o atağı 😂 anneme bu hafta için bir toplantım var 2-3 saatliğine kızıma bakabilir misin dedim. Tamam dedi ama arada kayınvaliden de baksını sıkıştırdı (kardeşimin çocuğuna yurtdışında 2 sene bakmıştı). Bu arada kayınvalidem de hevesli bakmaya ama ilk zamanlar tutmaya çekiniyordu, onunla biraz birlikte bakıp tek bırakabilirim ancak. Sonra kilo aldım diye eşimle konuşurken pilatese başla istersen cumartesileri kızla gidersin, durmaz mı orda dedi 🤯 ofiste kızlara ağladım, geçti atak dewamke 💪🏻. Bize dinlenme yok anacım, bir yerde patlicam herkese de bakalım ne zaman.
Ben de kilo veriyorum sürekli.dogum oncesi kilomun da altina düsmüsum bugün 49.6 geldim 🤦‍♀️ esim de hastalik vs olmasin doktora git baktir diyip duruyor.ya bu kiz beni oturtmuyor bile oturdugum an agliyor,uykusuzluk desen hatsafhada,ondan kilo veriyorumdur diye düsunuyorum

Kızlar merhaba,

Ankara’da bakıcı arıyorum. Kızım 8 aylık. Normalde annem bakacaktı ama rahatsızlığı nedeniyle bakamayacak konuma geldi :KK43: ben eylülde işe başlayacağım bakıcı da Ağustos’ta başlasın istiyorum. Ankara’da bakıcı bulabilecek kurum var mıdır bildiğiniz? Ya da siz bulduysanız nasıl buldunuz? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sarı sitede gördüm bakıcı arayan/iş arayan eleman ilanlarını bir bakın isterseniz. Bir de işkura sorabilirsiniz, prosedür nasıl işliyor bilmiyorum ama.

Ben de kilo veriyorum sürekli.dogum oncesi kilomun da altina düsmüsum bugün 49.6 geldim 🤦‍♀️ esim de hastalik vs olmasin doktora git baktir diyip duruyor.ya bu kiz beni oturtmuyor bile oturdugum an agliyor,uykusuzluk desen hatsafhada,ondan kilo veriyorumdur diye düsunuyorum
Kan değerlerine baktır canım bi ona göre doktor takviye verir. Ama aile hekimi değil de dahiliyeye git bence daha iyi olur 🙏🏻

Kızımın yanaklarinda yine pütürlükler olmaya basladi,alerjisi tetiklendi sanirim,havuca alerjisi olabilir mi verdiklerimin icinde en alerjik olandi.bugün tek besin vericem,börülce haslamasi yapayim diyorum

Ben yağda yumurta yapıp veriyorum.
Zeytinyağ ve tereyagda kullanıyorum

Ben hep hametan yazinca hamazinc diyosunuz, hametan iyi geliyor onarici etkili, saglik ocağına sürekli yazdiririm ben kendime de topuklarima fln sürüyorum. Niye hamazinc?

Eczanelerde var mı canım?

Buzluga diş kaşıyıcı koyuyorum ama silikon hic sogumuyor, çıkarttım an oda ısısına dönüyor anlamadım.

300 ne kız, bi kutu kola kadar bu kadar icebiliyor mu masallah.

Hala var yardim edebilecek o yüzden baygın gibisin. İş başa düşünce toparlanıyorsun mecbur. Ama halada olsa sicakta kakası yikansa daha iyi olur bence islak mendil gibi bir şeyle sürttükce vucuduna oda pişik yapar tahriş yapar. Havada sıcak.

En son 20.30da 60ml mama içip uyudu. Gece1de ben uyandım 90ml mama yaptım. Yarısını içti. Bekliyorum ki zaman gecsinde diger yarısını da veriyim uyuyakalmadan diye. 150 tek seferde içse göbek atıcam.

Kızlar kızımın iki dişi tamamen çıktı. Kocaman oldular benim aklimdaki gibi. Oyuncaklarını alıp cenesine vuruyor. Elini yumruk yapıp cenesine vuruyor ve ağrısı var belli gibi davraniyor. Saçlarını cekiyo başı ağrıyor gibi. Bende calpol verdim dün. Kızım aşırı rahat uyudu. Bugünde aynı sancıları tuttu akşam yine calpol verdim uyudu. Ama böyle her gün calpol veremem herhalde. Bu ağrıları nasıl geçer doğal yolla. Bir yerde okumustum bebeklerin başı ve dişi çok ağrır diye. Okuduğumdan beri başının ağrısına odaklandm
Evet canım eczaneden aldım ben 🙏🏽

Kızımın yanaklarinda yine pütürlükler olmaya basladi,alerjisi tetiklendi sanirim,havuca alerjisi olabilir mi verdiklerimin icinde en alerjik olandi.bugün tek besin vericem,börülce haslamasi yapayim diyorum
Bence hiç vermediğin bir şeyi bir kaç gün verme canım, emin olduğun gıdalardan ver 🌹

X