2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben de şu an tadımlardayım. 6. Ay başladık tadımlara. Doktorum 6. Ay kontrolünde öğünlere geçebilirsin dedi. O nedenle tadımları yaparken araya yumurta zeytin peynir koyabilirsin tadım olarak. Ben labne tattırıcam 3 gün sonrasında kahvaltı öğünü için ürünüm olacak. Benim doktorum 2 li ürün tattır dedi. Sorun çıkarsa 2 sinden biri olabilir dedi.
Bu arada yumurtaya ara verdik biz de bebeğimde yedikten sonra minik minik şişlikler oldu 2 gün
Ben yumurta labne lor gibi besinleri hep tek tek tattırmak zorundayım yoğurtta bile yanakları ve ayak baldırları sivilce gibi oldu ama bagirsak tepkisi yok şuanlık ara ara yine yedirmeye devam et vücut unutmasın dedi birazda korkuyorum ama bakalım bi iki gün daha geçsin tekrar verecem yoğurt

İlk zamanlar 1 çay kaşığı 1 tatlı kaşığı 1 yemek kaşığı şeklinde gitmeyi öneriyorlar. Belki fazla geliyor bebeğe. Ben yumurta sarısını fazla verdim ilk gün yarımdan biraz az. Bebekte sıkıntı olunca Ara verdik. Doktorum 10 gün sonra minik minik başla vücudu alışsın önce demişti.
1 çay kaşığı tatlı ve yemek kaşığı şeklinde gidip yeni tadıma geçince diğer tattırdığımız sebzelerden 1 çay kaşığı olan günde versek mi acaba çünkü o gün kaşığın devamı gelecek diye bazen bekliyor annemde kızıyor niye vermiyorsun 1 çay kaşığıyla ne olduğunu bile anlamadı çocuk onun zaten diyor

1 çay kaşığı tatlı ve yemek kaşığı şeklinde gidip yeni tadıma geçince diğer tattırdığımız sebzelerden 1 çay kaşığı olan günde versek mi acaba çünkü o gün kaşığın devamı gelecek diye bazen bekliyor annemde kızıyor niye vermiyorsun 1 çay kaşığıyla ne olduğunu bile anlamadı çocuk onun zaten diyor
Ben daha önce tattıklarından da veriyorum. Sadece patatesli yoğurt yiyor zaten 😂 bi tek onu sevdi.
Bi de bir çay kaşığını bir kerede yiyor mu? Bazen çıkarıyor, öğürüyor, tükürüyor, çok minik minik veriyorum ben. Bakıyorum yiyor, o zaman kaşığı dolduruyorum.

Evet öyle yapıyorum. Şöyle ilerledik biz. Kabağı ,yoğurdu ve yumurta sarısı denedik diyelim ve Yeni ürün patates.
Sabah yumurta
Öğlen kabak yoğurt ve yeni ürün patates
İkindi yoğurt ve meyve
Vs. Önceden tattıklarından verebilirsin dedi doktorum istiyorsa kısıtlama

Evet öyle yapıyorum. Şöyle ilerledik biz. Kabağı ,yoğurdu ve yumurta sarısı denedik diyelim ve Yeni ürün patates.
Sabah yumurta
Öğlen kabak yoğurt ve yeni ürün patates
İkindi yoğurt ve meyve
Vs. Önceden tattıklarından verebilirsin dedi doktorum istiyorsa kısıtlama
Neslihaann Neslihaann
Menü oluştur demişti aynı zamanda
Ekleyerek gidiyorsun ekleye ekleye bu sefer seçim yapıyorsun.
Yarın ki menüm
Kahvaltı labne avakado
Öğlen patates ve yoğurt
İkindi muz ve yoğurt bunu

Her akşam yarının menüsünü düşünüyorum.
O nedenle sadece sebze gitme istersen taşımlara yoğurt meyve zeytin vs ekleyebilirsin

Ben daha önce tattıklarından da veriyorum. Sadece patatesli yoğurt yiyor zaten 😂 bi tek onu sevdi.
Bi de bir çay kaşığını bir kerede yiyor mu? Bazen çıkarıyor, öğürüyor, tükürüyor, çok minik minik veriyorum ben. Bakıyorum yiyor, o zaman kaşığı dolduruyorum.
Öyle ful dolu vermiyorum tabi tamamen püre yapmadığım için pütürlü diye kaşık ucuyla koyuyorum ama ben eline de veriyorum parmak şeklinde kalan püreyi de önüne koyuyorum mincikliyor ağzına götürüyor oynuyor ama en azından ilerde kendi yemesine katkısı olacak o yüzden sabrediyorum

Neslihaann Neslihaann
Menü oluştur demişti aynı zamanda
Ekleyerek gidiyorsun ekleye ekleye bu sefer seçim yapıyorsun.
Yarın ki menüm
Kahvaltı labne avakado
Öğlen patates ve yoğurt
İkindi muz ve yoğurt bunu

Her akşam yarının menüsünü düşünüyorum.
O nedenle sadece sebze gitme istersen taşımlara yoğurt meyve zeytin vs ekleyebilirsin
Hergun bu kadar yedi mi anne sütü almaz ki 🤔ben tadımda bile hep kısıtlı ilerliyorum yarın bi ikindi öğünü deneyeyim bakiyim

Çok klasik olacak ama aç olabilir mi? 🤦‍♀️ benimki 3 gecedir 8-10 arası ayakta salla, mama ver, bitince ağla modunda. 8-10 arası 300 ml içip uyuyor. Demek gündüzden aç kalıyor diye düşünüyorum. Çünkü sonra sağlam uyuyor. Akşam 6 gibi uyku maması yapcam tahıllı bir şey. Tarif bakıcam, belki doyurur.
Ac olmasi mumkun degil bence canim,benim kiz iyi besleniyor,3 saat araligi 4 saate cikardim tek fark bu.ki gereginden fazla kilo aldigi icin doktor acliktan degil aliskanliktan iciyor gece beslenmesini kes dedi onu bile kesemedim

İlk zamanlar 1 çay kaşığı 1 tatlı kaşığı 1 yemek kaşığı şeklinde gitmeyi öneriyorlar. Belki fazla geliyor bebeğe. Ben yumurta sarısını fazla verdim ilk gün yarımdan biraz az. Bebekte sıkıntı olunca Ara verdik. Doktorum 10 gün sonra minik minik başla vücudu alışsın önce demişti.
Bsnim doktor ilk gün 3-5,2.gun 5-10 3.gun istedigi kadar dedi ( tabi ölcu ne veriyorsam yarisi) ben bunu bile vermiyorum fazla diye daha da azaltayim o zman

Yağı koyup kizdirmiyoruz misal sogan koyacaksin ya yag koydun ustune sogan ekledin kizarma islemi oldu bu zararli. Su koy sogan suda haslansin yagi ekle. Bu sekilde. Ben ev yemeklerini de oyle yapiyorum bebek tadina baktigi icin. Pirinc pilavini bile suya salma seklinde yapiyorum ve aycicek vs yag kullanmiyorum zeytin yag ve tere yag
Ben yağda yumurta yapıp veriyorum.
Zeytinyağ ve tereyagda kullanıyorum

Kızlar travazol ve hamazinc ile pişik geçmedi. Arko krem ile bayağı hafifledi. Dün de sabah akşam bacoderm sürdüm. Neredeyse tamamen geçmiş. İki gün 4-5 saat altını açık bıraktım. O süreç çok zordu. Dün de 1-2 saat açık bıraktım. Çok kaka yapıyor, her seferinde yıkamadım, ıslak mendil kullandım arada yine.
Ben hep hametan yazinca hamazinc diyosunuz, hametan iyi geliyor onarici etkili, saglik ocağına sürekli yazdiririm ben kendime de topuklarima fln sürüyorum. Niye hamazinc?

Ya benim
Diş doktorum onunda 2 tane çocuğu var, bana nurse harveys dentigel önerdi diş ağrısı için, belki dişleri çok ağrıyor, hiç denedin mi dişlerini rahatlatmayı? Bizimki de böyle çok ağlayınca ondan mercimek tanesi kadar diş kasiyicisyla sürüyorum sonra genelde susuyo…
Eczanelerde var mı canım?

Bizim de çıkmadı henüz ama
Ağrısını çekiyor çünkü çok kez agresif şekilde oyuncaklarını ağzına aliyor ya da eliyle dişlerini rahatlatmaya çalışıyor, istersen bir dene dedigim
Şeyle, belki ağlaması azalır eğer diş sancısı cekiyorsa… bir de buzluğa diş kaşıyıcı oyuncağını koyuyorum o da iyi geliyor…
Buzluga diş kaşıyıcı koyuyorum ama silikon hic sogumuyor, çıkarttım an oda ısısına dönüyor anlamadım.

Çok klasik olacak ama aç olabilir mi? 🤦‍♀️ benimki 3 gecedir 8-10 arası ayakta salla, mama ver, bitince ağla modunda. 8-10 arası 300 ml içip uyuyor. Demek gündüzden aç kalıyor diye düşünüyorum. Çünkü sonra sağlam uyuyor. Akşam 6 gibi uyku maması yapcam tahıllı bir şey. Tarif bakıcam, belki doyurur.
300 ne kız, bi kutu kola kadar bu kadar icebiliyor mu masallah.

Canım tatildeydik, eşimin halası da vardı, bazen o ilgilendi, onu yapma bunu yap demedim. Evde hep yıkıyorum normalde. Hiç bir şeye enerjim yok gerçi, çok pilim bitik, napıcam kendimi bilmiyorum.
Hala var yardim edebilecek o yüzden baygın gibisin. İş başa düşünce toparlanıyorsun mecbur. Ama halada olsa sicakta kakası yikansa daha iyi olur bence islak mendil gibi bir şeyle sürttükce vucuduna oda pişik yapar tahriş yapar. Havada sıcak.
Maşallah 300 mu 😍😍🧿🧿 benim ki maksimum 150 içiyor bir defada 😥😥
En son 20.30da 60ml mama içip uyudu. Gece1de ben uyandım 90ml mama yaptım. Yarısını içti. Bekliyorum ki zaman gecsinde diger yarısını da veriyim uyuyakalmadan diye. 150 tek seferde içse göbek atıcam.

Kızlar kızımın iki dişi tamamen çıktı. Kocaman oldular benim aklimdaki gibi. Oyuncaklarını alıp cenesine vuruyor. Elini yumruk yapıp cenesine vuruyor ve ağrısı var belli gibi davraniyor. Saçlarını cekiyo başı ağrıyor gibi. Bende calpol verdim dün. Kızım aşırı rahat uyudu. Bugünde aynı sancıları tuttu akşam yine calpol verdim uyudu. Ama böyle her gün calpol veremem herhalde. Bu ağrıları nasıl geçer doğal yolla. Bir yerde okumustum bebeklerin başı ve dişi çok ağrır diye. Okuduğumdan beri başının ağrısına odaklandm

Ben yağda yumurta yapıp veriyorum.
Zeytinyağ ve tereyagda kullanıyorum

Ben hep hametan yazinca hamazinc diyosunuz, hametan iyi geliyor onarici etkili, saglik ocağına sürekli yazdiririm ben kendime de topuklarima fln sürüyorum. Niye hamazinc?

Eczanelerde var mı canım?

Buzluga diş kaşıyıcı koyuyorum ama silikon hic sogumuyor, çıkarttım an oda ısısına dönüyor anlamadım.

300 ne kız, bi kutu kola kadar bu kadar icebiliyor mu masallah.

Hala var yardim edebilecek o yüzden baygın gibisin. İş başa düşünce toparlanıyorsun mecbur. Ama halada olsa sicakta kakası yikansa daha iyi olur bence islak mendil gibi bir şeyle sürttükce vucuduna oda pişik yapar tahriş yapar. Havada sıcak.

En son 20.30da 60ml mama içip uyudu. Gece1de ben uyandım 90ml mama yaptım. Yarısını içti. Bekliyorum ki zaman gecsinde diger yarısını da veriyim uyuyakalmadan diye. 150 tek seferde içse göbek atıcam.

Kızlar kızımın iki dişi tamamen çıktı. Kocaman oldular benim aklimdaki gibi. Oyuncaklarını alıp cenesine vuruyor. Elini yumruk yapıp cenesine vuruyor ve ağrısı var belli gibi davraniyor. Saçlarını cekiyo başı ağrıyor gibi. Bende calpol verdim dün. Kızım aşırı rahat uyudu. Bugünde aynı sancıları tuttu akşam yine calpol verdim uyudu. Ama böyle her gün calpol veremem herhalde. Bu ağrıları nasıl geçer doğal yolla. Bir yerde okumustum bebeklerin başı ve dişi çok ağrır diye. Okuduğumdan beri başının ağrısına odaklandm
Bana karanfil yağı sür damağına dediler ama denemedim ben. Damağa sürülen keş/toz gibi ilaçlar da varmış örn nursenharvey’in. Hatta bugün biri yazmıştı ama kim unuttum etiketleyemedim. Doktora sor bi canım

Ya benim
Diş doktorum onunda 2 tane çocuğu var, bana nurse harveys dentigel önerdi diş ağrısı için, belki dişleri çok ağrıyor, hiç denedin mi dişlerini rahatlatmayı? Bizimki de böyle çok ağlayınca ondan mercimek tanesi kadar diş kasiyicisyla sürüyorum sonra genelde susuyo…
Eczaneden mi aldin canim?

Kumsari Kumsari ben hametan kullanıyordum, onun zaten hiç etkisi olmuyordu. Doktor çinkolu bir krem kullan, mesela hamazinc dedi.

300 ml bir anda içmiyor. 8’de 120 içiyor mesela ve sallıyorum, uyumuyor, kaldırmak istiyorum kalkmıyor da, 9’da 90 daha yapıyorum, sallamaya devam ediyorum, uyumuyor, kaldırayım uyumuyorsa diyorum ağlıyor, 10’da 90 daha yapıyorum uyuyor. Ne kadar uyuduğunu söylemiycem ama bayağı sağlam uyuyor.

Hala varken iyiydim ya, gitti, ağlamalara başladım yine.

Bu anaların atağı yok mu yaaa şöyle hiç bi yerimiz ağrımasa,aşırı enerjik olsak.
Ben bakımlı kız olmayı özledim 😞
Ben geçen hafta geçirdim o atağı 😂 anneme bu hafta için bir toplantım var 2-3 saatliğine kızıma bakabilir misin dedim. Tamam dedi ama arada kayınvaliden de baksını sıkıştırdı (kardeşimin çocuğuna yurtdışında 2 sene bakmıştı). Bu arada kayınvalidem de hevesli bakmaya ama ilk zamanlar tutmaya çekiniyordu, onunla biraz birlikte bakıp tek bırakabilirim ancak. Sonra kilo aldım diye eşimle konuşurken pilatese başla istersen cumartesileri kızla gidersin, durmaz mı orda dedi 🤯 ofiste kızlara ağladım, geçti atak dewamke 💪🏻. Bize dinlenme yok anacım, bir yerde patlicam herkese de bakalım ne zaman.

Kumsari Kumsari ben hametan kullanıyordum, onun zaten hiç etkisi olmuyordu. Doktor çinkolu bir krem kullan, mesela hamazinc dedi.

300 ml bir anda içmiyor. 8’de 120 içiyor mesela ve sallıyorum, uyumuyor, kaldırmak istiyorum kalkmıyor da, 9’da 90 daha yapıyorum, sallamaya devam ediyorum, uyumuyor, kaldırayım uyumuyorsa diyorum ağlıyor, 10’da 90 daha yapıyorum uyuyor. Ne kadar uyuduğunu söylemiycem ama bayağı sağlam uyuyor.

Hala varken iyiydim ya, gitti, ağlamalara başladım yine.
Sen de bir de bonus kızın var Allah güç versin 2 çocukla 🙏🏻 ben tekine yetemiyorum.

X