2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
😂😂kızımı baz alırsam eski halime dönmem 4 yılı bulur öyleyse 😂
sheilata sheilata uyku konusunda travma sonrası stres bozukluğu sayılıyormuş. 6 senede eski uyku düzenine dönemiyormuş insan.
Tatile eşimin halasını da getirdik. Getirmesek hiç birşey yapamazmışız. Eşek ne gece uyuyor ne gündüz. Tatile giden oldu mu hiç? Memleket hariç tatil 😃

sheilata sheilata uyku konusunda travma sonrası stres bozukluğu sayılıyormuş. 6 senede eski uyku düzenine dönemiyormuş insan.
Tatile eşimin halasını da getirdik. Getirmesek hiç birşey yapamazmışız. Eşek ne gece uyuyor ne gündüz. Tatile giden oldu mu hiç? Memleket hariç tatil 😃
Allah'ım 6 yıl da oradan ekledik benim arızalara, ne güzel oldu😂 Ben kızımı yatılı okula verdikten sonra ancak giderim tatile🤷🏻‍♀️

turkuaznokta turkuaznokta nasil oldu bebisin poposu? Benim bebeğimde hafif pişik oldu, şeftali vermiştim 2 gün üst üste o nedenle olduğunu düşündüm, dün vermedim bugün daha iyi 🙏🏽
Annem bana gelirken eczaneye girdi penaten almak için. Penaten eczanelerde satılmıyormuş, eczacı tanıdık olduğu için durumu anlatmış, antibiyotikli bir krem verdi 2 gündür onu kullanıyorum ve baya iyileşti diyebilirim çok az kaldı. Bir de eczacı kakalı kaldığı için oldu diye düşünmesin, ek gıda döneminde kakanın içeriği değiştiği için olabiliyor boyle demiş.
Senin bebişte sarı noktalı pişik mi oldu yoksa normal kızarık mı
Geçmiş olsun 😊

Annem bana gelirken eczaneye girdi penaten almak için. Penaten eczanelerde satılmıyormuş, eczacı tanıdık olduğu için durumu anlatmış, antibiyotikli bir krem verdi 2 gündür onu kullanıyorum ve baya iyileşti diyebilirim çok az kaldı. Bir de eczacı kakalı kaldığı için oldu diye düşünmesin, ek gıda döneminde kakanın içeriği değiştiği için olabiliyor boyle demiş.
Geçmiş olsun 😊
Penaten rossmanda var🍀

Geçmiş olsun 😊
Ay iyi sevindim iyilestigine 😍🧿🙏🏽
Penaten e bebekte var, bence evinde bulundur, yılların kremi 😅 yok kızarıklık oldu 2 güne geçti 🙏🏽 şeftali de vermedim, 2-3 hafta daha vermem 🥹

Biz eşim ve bebekle 5 gün gittik, biraz zorlandık ama genel olarak iyi geçti 😊😊 Ayvalık demiştim ya 🥰

Biz eşim ve bebekle 5 gün gittik, biraz zorlandık ama genel olarak iyi geçti 😊😊 Ayvalık demiştim ya 🥰
Sabahtan beri 4. Uykusuna yatırıyorum şu an. 15 dk uyuyup kalkıyor, hep kucakta, uykusunu almadığı için hep mızmız. Bıktım ya. Diğer çocuğuma 5 dakika bile ayıramıyorum. Ben olsam kardeşimi hiç sevmezdim.

Ya
Sabahtan beri 4. Uykusuna yatırıyorum şu an. 15 dk uyuyup kalkıyor, hep kucakta, uykusunu almadığı için hep mızmız. Bıktım ya. Diğer çocuğuma 5 dakika bile ayıramıyorum. Ben olsam kardeşimi hiç sevmezdim.
diş zamanı, bence ondan huysuz… ben de öğlen 2 saat uğraştım uyuması için, ağlaya ağlaya uykuya daldi… ablası da sever, sonuçta benim acı çekiyor 🥹 dişlerini kaşıyorum o ele geçirilen diş fırçasıyla iyi geliyor galiba…

Kızlar doktordan geldik 850 gr almis cok dedi doktor,istedigim 400 gr dedi.yani sizin bebislerinizin kilo alimi normal olanmis.gece beslenmesini kesmemiz lazim, günduz de en erken 4 saatte dedi 🤦‍♀️ ac degil aliskanliktan iciyor dedi, nasil yapicam bilmiyorum gece de uyanip agliyor 😑 yarin basliyoruz ek gidaya ben meyve püresiyle baslicam,meyveyle baslayan var mi daha pratik geldi.haftaya sebze püresini de eklicem.meyveleri pazardan aldim gelirken,esim organik almicak miyiz diyor ben allak bullak

Bebeler şimdi bizi tanıyor, biliyor ya saç rengi değişikliği yapılabilir mi yapılamaz mı acaba? Bilgisi olan var mı?

Kızlar doktordan geldik 850 gr almis cok dedi doktor,istedigim 400 gr dedi.yani sizin bebislerinizin kilo alimi normal olanmis.gece beslenmesini kesmemiz lazim, günduz de en erken 4 saatte dedi 🤦‍♀️ ac degil aliskanliktan iciyor dedi, nasil yapicam bilmiyorum gece de uyanip agliyor 😑 yarin basliyoruz ek gidaya ben meyve püresiyle baslicam,meyveyle baslayan var mi daha pratik geldi.haftaya sebze püresini de eklicem.meyveleri pazardan aldim gelirken,esim organik almicak miyiz diyor ben allak bullak
Benim kız gün içinde sürekli memede valla🤷🏻‍♀️ ben de yarın gidicem aşıya o zaman az mı çok mu kilo aldı belli olur. Osman Gönülal'in gece beslenmesini kademeli kesme videosu vardı galiba bir bak istersen.

Canım sebzeyle başlasan daha iyi. Tatlı tatlı meyveleri severse sebze istemez sonra patates falan çok saçma gelir.

Doktorumuza mesaj attım, ek gıda konusunda nasıl ilerleyelim dedim. Oldukça uzun bir sesli mesaj göndermiş. Şunu sizinle paylaşmak istedim. Pirinç, pirinç unu kullanabilirsiniz ama çok tercih etmiyoruz, irmik, bulgur, yulaf, bunlar daha faydalı demiş.
Sizin bebekleriniz de uykusunu almayınca iştahsız oluyor mu? Bi de uyusun diye ayağımda sallarken 60-90 mama içiriyorum sürekli, hiç aç olmuyor ki 😂 emzirdiğimde de ya ısırıyor ya kusuyor.

Benim kız gün içinde sürekli memede valla🤷🏻‍♀️ ben de yarın gidicem aşıya o zaman az mı çok mu kilo aldı belli olur. Osman Gönülal'in gece beslenmesini kademeli kesme videosu vardı galiba bir bak istersen.
Anne sütüyle alınan kiloya bir şey demiyor doktorlar ama biz mama veriyoruz ya, ondan azalt demiştir. sheilata sheilata benimki geçen ay 950 gr almıştı, bişey demedi doktor, evet biraz çok beslemişsiniz, olsun dedi. Bu ay da devlet hastanesinde tartıldı, 22 günde 250 gr almış görünüyor ama farklı tartı çok ciddiye almıyorum, bi de hastaydı, gerçekten kilo almamış olabilir.

Ben kahverengiden sarıya geçmek istiyorum, ahir ömrümde ilk defa sarı yapasım var depresyondayim herhal😂
Yap kız! Ben de kuaföre gittim, beyazın çok, bi kere tamamen uzatıp sarı yapsana dedi. Bi kere kırmızıya bulaşan iflah olmuyor, dönüp dolanıp kırmızıda buluyorum kendimi.

X