2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben biraz boş kalori vermemeye çalışıyordum corbada su diye vermiyordum doktor kilo alsin diye pirinc unlu mama yap dedi, içine de kuru mama baska günde annesutü eklicekmisim. Ekmek fln yedir dedi. Pirinç yedir dedi.Kilodan dolayı 7.aydada görmek istiyor.
Sağlık ocagi da cok yakın ölçtü. 2 aşı ve bir damla aşısı yaptı.
Bu arada 2 dişi de çıkmış. Ben tamamen uzayınca çıkmış denir diye düşünüyodum. Şu haliyle çıkmış oluyomus sonra uzuyormus.
Oyun zamanı cok hareketli olmasinin sakincasi yokmuş. Çünkü normalde cok akıllı duruyor kızıma hiperaktif demem yanlış oldu.
6aylikken emeklemesine şaşırdı sedyeye koyar koymaz emekledi. Döndü oturdu 😅 artık cocuklar böyle dedi doktor.
Bizim de bir ara kilo sıkıntımız vardı,alerji doktorunun verdiği menüsünde pirinç unu+alerji mamalı muhallebi tarzında kahvaltı ve akşam yemeği var. Benim kız meyve sevdiği için içine meyve koy dedi. Sabah taze meyve, akşam kuru meyve koyuyorum. Öğlen sebzesine de bazen pirinç koyuyorum.

Maşallah miniğe :nazar:

Bizde aşılarını yaptırdık çok ağladılar kızımda eve geldi ağlayınca annem tokken mama verdi çok kustu inşallah ağızdan olan aşıyı kusmamıştır
Merak etme, bizim doktor rotayı yavaş yavaş verdi, dediki kusuyorlar verir vermez o yüzden böyle yapıyoruz. Bir kaç damla ağızdan emse bile yetiyor dedi. Siz aşıyı yaptırıp eve gelmişsiniz bile ondan sonra kusmuş. Emilmiştir çoktan 🙏🏻

Kızlar pirinç unuyla mamayi nasıl yapıyorsunuz? Bir cay bardağı suya bir tatlı kaşığı diye internette bi tarif buldum cezvede karıştırarak yapiyim dedim cok sulu oldu kaşığa biraz daha koyup az daha kaynattim yine sulu oldu, bekledikce mi muhallebi gibi olacak? Bide tadı cok kötü. Pirinç ıslama suyu gibi tadı

Kızlar pirinç unuyla mamayi nasıl yapıyorsunuz? Bir cay bardağı suya bir tatlı kaşığı diye internette bi tarif buldum cezvede karıştırarak yapiyim dedim cok sulu oldu kaşığa biraz daha koyup az daha kaynattim yine sulu oldu, bekledikce mi muhallebi gibi olacak? Bide tadı cok kötü. Pirinç ıslama suyu gibi tadı
Canım çocukların ağız tadı yok ya daha. Onlara kötü gelmiyordur.meyve de katsan tadından yenmez. Ben hiç kendim yapmadım ama kavanoz mamasında vardı. O kıvamda olması gerekiyor herhalde. Onun tadı çok güzeldi. Armutlu muzlu mandalinalı. Kaşıkta kalanı kendim yaladım çocuğun yemesi bitince.

Genelde 2 tatlı kaşığı kadar yapıyorum bende biraz bekledikçe koyulaşıyor. İçine kayısı rendeliyorum ya da keçiboynuzu pekmezi karıştırıyorum. Bencede tadı çok kötü bebelere kötü gelmiyor 😂

Canım çocukların ağız tadı yok ya daha. Onlara kötü gelmiyordur.meyve de katsan tadından yenmez. Ben hiç kendim yapmadım ama kavanoz mamasında vardı. O kıvamda olması gerekiyor herhalde. Onun tadı çok güzeldi. Armutlu muzlu mandalinalı. Kaşıkta kalanı kendim yaladım çocuğun yemesi bitince.

Genelde 2 tatlı kaşığı kadar yapıyorum bende biraz bekledikçe koyulaşıyor. İçine kayısı rendeliyorum ya da keçiboynuzu pekmezi karıştırıyorum. Bencede tadı çok kötü bebelere kötü gelmiyor 😂

Çok haklısınız kızlar. Cezveden de soğusun diye fincana aldım. Bir fincan full doldu. Kaşık mama kıvamını yakalayamadım. Bari iki tatlı kaşığı yapıyım yarın. Ama fincan 4se 3/4ünü yedi. Çok şaşırdım hiç ağzının tadı yokmuş 😅

Ben Fethiye’ye geldim, burdaki özel hastanelerin bizim sağlık sigortasıyla anlaşması yok, ben de yarın devletten aldım randevu. Aslında cuma aşı olacak ama geçen cumadan beri hala ateşi var. Öksürüğü de balgamlı gibi. Belki aşı olmayın der.

Ben Fethiye’ye geldim, burdaki özel hastanelerin bizim sağlık sigortasıyla anlaşması yok, ben de yarın devletten aldım randevu. Aslında cuma aşı olacak ama geçen cumadan beri hala ateşi var. Öksürüğü de balgamlı gibi. Belki aşı olmayın der.
Bugün internette bu aşıları arastirirken gördüm ateş ve ishal varken aşı yapılmaz yazıyordu. Ama aşı yapmasalarda ateşine bir şey der belki. Burnunu çok iyi aç bari çok geçmiş olsun yavruna

Bizim de 3 gün önce ateşimiz vardı hemşireye söyledim O da dedi ki o zaman önce Doktor görsün o aşı olun derse aşı yaparız dedi

Bizim de bir ara kilo sıkıntımız vardı,alerji doktorunun verdiği menüsünde pirinç unu+alerji mamalı muhallebi tarzında kahvaltı ve akşam yemeği var. Benim kız meyve sevdiği için içine meyve koy dedi. Sabah taze meyve, akşam kuru meyve koyuyorum. Öğlen sebzesine de bazen pirinç koyuyorum.

Maşallah miniğe :nazar:
Canım pirinç ununu bugün sadece suyla yaptım ama besleyici olsun diye mama da katicam içine. Doktor kuru mama kat dedi pişmiş soğumuş muhallebiye sadece kuru mama mi katiyim, ayrıca su eklenip mama yapilip o mu katılıyor, ne kadar mama katiyim? Senin tarifin nasıldı? Alerji mamasi besleyici özellikte mi?

Canım pirinç ununu bugün sadece suyla yaptım ama besleyici olsun diye mama da katicam içine. Doktor kuru mama kat dedi pişmiş soğumuş muhallebiye sadece kuru mama mi katiyim, ayrıca su eklenip mama yapilip o mu katılıyor, ne kadar mama katiyim? Senin tarifin nasıldı? Alerji mamasi besleyici özellikte mi?
Normal mama icemedigi için benimki sütüm yetmediği zamanlarda alerji maması veriyordum, şimdi ek gıdaya geçince süt daha rahat yetiyor ama içindeki protein vs için doktor alerji mamasıni pirinç ununa kattiriyor. Çünkü benim beslenmem de kısıtlı, sut ürünleri,yumurta, et gibi protein içerikli şeyler uzun süre tuketemedim ve bir müddet daha süt ürünleriyle yumurtayı tuketemeyecegim için alerji maması bu açığı kapatıyor biraz. Benim olcum bir yemek kaşığı pirinç ununu suyla pişir, ılıyınca iki ölçek mama koy karistir. Katı olursa yine kaynamış soğumuş suyla açiyorum ben. Ne mama gibi cıvık ne de muhallebi kadar koyu kıvamlı yapıyorum. Bu miktarı bazen tamamen yiyor, bazen azıcık yiyor belli olmuyor tabi. İçine bazen üzüm pekmezi, sabahları elma, armut,şeftali,kayısı gibi taze meyveler akşam da kuru üzüm, kuru kayısı(suda pişirip süzgeçten geçiriyorum) içine katıyorum çünkü alerji mamasınin gerçekten iğrenç bir tadı var başka türlü yemiyor. Normal mamanın tadı güzel oluyor, bence onun içine tatlı girmeye gerek yok.

Kizlar bayramdan sonra sezeryan göbegi oldu bende.anlamadim kafam allak bullak sonradan oluyor mu böyle bir sey 😣

6.ay asıları ates yapmadı, dün manyak gıbı ates ölctum durmadan..

X