2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben hiç blenderdan çekmiyorum, hep çatalla eziyorum. Onun için mi sebzeleri çıkarıyor acaba? Pek istemiyor.
Bi de bugün muz yedi. Akşam sarı kaka içinde yeşil ipçikler vardı. Yarın muz yedirmiyim mi demek bu?
Ne yedirsem kakada goruyorum bende.Henuz bagirsaklari tam gelismediginden sindiremiyorlar😊Kanli kaka vs yok ise sorun yok
Ben de hep catalla ezdim, şu ana kadar kı tadımların hıc bırınde blender kullanmadım.. Kabak ne kadar ezsem de baya pütürlü kaldı, hatta en cok da kabak sevdı benim kız..Bi de sebzeyi sade mi veriyorsun hep? Ben yogurt sevdıgı ıcın yogurtla verdım hep
Muz lifli ve baya koyu cıkarıyor kakayı.. Valla her cesıt kaka oluyor bılemıyorum kı, ben vucudu a bakıyorum hep isilik, kızarıklık var mı dıye .
Bugun yarım avakado yedı, ceyrek muz ıle karıstırdım cok guzel oldı tadı..
Benim bebegimin govdesinde kollarinda kizariklik cok oluyor cildi kuru.Ondan ufak tefek kizarikliklari da alerji gibi saymiyorum ben hep var bizde:KK43:yuz ve boyun bolgesine dikkat ediyorum daha cok.Ozellikle sislik var mi diye bakiyorum gozlerinde.

Kizlar bakici icin ucretlendirme konusunda fikriniz var mi?ise baslama vakti geliyor bir arkadasim 5 gun icin asgari ucret +%10 oduyormus

sheilata sheilata bebegın nasıl oldu canım?
Atesimiz düstü canim cok sükür.antibiyotik mahvetti ama cok ishal oldu,dısına tasırıyordu, sürekli kıyafet degistirdjm.ishal olunca kestim antibiyotigi dogru mu yaptim bilmiyorum doktorumuza yine ulasamadim 🤦‍♀️
Öksüruk kaldi bir de burun tikanikligi.ins bogazi gecmistir ona doktor bakmadan bilemem tabi.valla sükrediyorum.atesi atlattik ya 🙏

Biraz ıcıne pekmez damlatsana, bı de oyle dene..
Bı de yesıl kabak, ben de sasırdım, tadına bakmıstım kabak sekerlımsi bır tat vermıstı.. Bal kabagını daha cok sever dıye dusunuyorum
Pekmezi deneyeyim bakalım iyi hatırlattın canım 😍 bal kabağı ben buzlukta vardı denettim ama sonra zamanı değil diye bıraktım bir daha vermedim onu da sevdi çok şükür kabaksever olurlar inşallah 😂 kaynanam bayramda kabak verdiğimi duyunca fenalık geçiriyordu yalnız çocuğu vejetaryan yapacak mışım

Kizlar bakici icin ucretlendirme konusunda fikriniz var mi?ise baslama vakti geliyor bir arkadasim 5 gun icin asgari ucret +%10 oduyormus
Ben komşumla anlaştım saati 100 TL ben yarım gün gidiyorum işe dört saat 400 TL veriyorum bazen beş gün gitmiyorum işe çoçukları doktora kontrole götüreceğim zamanlar oluyor yani aylık sekizbin lira yapıyor bir ay sonra kız kardeşim gelecek ozamana kadar bakıcı anlaşmam şimdi de memlekete gitti pazartesi dönecek iznide ücretsiz bende eşimin çalıştığı şirkette kreş var sıfır yaş alıyor gidip gördümde oraya versemmi diyorum annem ben bakarım küçükler olmaz diyor çok kararsızım

Ne yedirsem kakada goruyorum bende.Henuz bagirsaklari tam gelismediginden sindiremiyorlar😊Kanli kaka vs yok ise sorun yok

Benim bebegimin govdesinde kollarinda kizariklik cok oluyor cildi kuru.Ondan ufak tefek kizarikliklari da alerji gibi saymiyorum ben hep var bizde:KK43:yuz ve boyun bolgesine dikkat ediyorum daha cok.Ozellikle sislik var mi diye bakiyorum gozlerinde.
Losyon ne kullanıyorsun? Ben şu an her sabah mustelanın güneş kremini her yerine sürüyorum, denize gidiyoruz çünkü. Akşam da yine mustelanın cold kremli losyonunu sürüyorum, kızarıklıkları hemen geçiriyor.
Bi de bacaklarını sinek ısırmış, kocaman kocaman kızarmıştı, hamazinc sürdüm, hemen geçti.

Atesimiz düstü canim cok sükür.antibiyotik mahvetti ama cok ishal oldu,dısına tasırıyordu, sürekli kıyafet degistirdjm.ishal olunca kestim antibiyotigi dogru mu yaptim bilmiyorum doktorumuza yine ulasamadim 🤦‍♀️
Öksüruk kaldi bir de burun tikanikligi.ins bogazi gecmistir ona doktor bakmadan bilemem tabi.valla sükrediyorum.atesi atlattik ya 🙏
Antibiyotiğe başlayınca bırakmamak gerekiyor canım ya, direnç gelişiyormuş. Ama çok ishal olduysa yapacak bişey yok tabi. Günde bir kaç kere sulu yaptığında ishal sayılıyor, sayısını tam bilmiyorum, bir kere sulu olunca değil bu arada.

Pekmezi deneyeyim bakalım iyi hatırlattın canım 😍 bal kabağı ben buzlukta vardı denettim ama sonra zamanı değil diye bıraktım bir daha vermedim onu da sevdi çok şükür kabaksever olurlar inşallah 😂 kaynanam bayramda kabak verdiğimi duyunca fenalık geçiriyordu yalnız çocuğu vejetaryan yapacak mışım
Kurban etinden ver mi dedi 😂

Antibiyotiğe başlayınca bırakmamak gerekiyor canım ya, direnç gelişiyormuş. Ama çok ishal olduysa yapacak bişey yok tabi. Günde bir kaç kere sulu yaptığında ishal sayılıyor, sayısını tam bilmiyorum, bir kere sulu olunca değil bu arada.
Biliyorum canim da biraktim artik napim hala yapiyor bu arada 24 saati gecti

Kucagıma alırken tuttuğum yer de hemen kızarıyor, bıraz beklıyorum o yuzden, alerji olsa hemen gecmez dıye.. Muz da sankı boyle nokta nokta kırmızılık görür gibi oldum 2.verdıgımde yoktu mesela.. Ben de devam ettim..
Dun avakado+muz vermıstım bugun kakası bıraz koyu yesıl suluydu.. Ikı kere yaptı sabahtan beri, avakado veresim yok bugun.. 3 gun kuralını daha sonra uygulıcam, sadece muz verıcem bugun

Cok cok gecmıs olsun, benım de ödüm kopuyor valla memlekete gıdıcem, butun düzen sasacak..
Burnunu bol bol temizle, cabucak eskı sgalıgına kavussun prenses ınsallah 🙏🏻

Evet ya kabak yiyo deyınce herkes bı sasısrıyo, ama anlamıyorlar peygamber yemegı kabak 😃

Bu artik uygulanabilir durumda mi yasallasti mi canim
Emin değilim ama öğretmenlik meslek kanununda ibare olarak vardı. Hatta eğer okula başlarsam bu maddeyi yazarak ders programım için istekte bulunmayı düşünüyorum.
Şunu da merak ediyorum
Eğer nöbet tutmama 2 yıla çıktı ise (ki fark etmez 1 de olabilir) Bu süre doğumdan itibaren mi saylıyor. Ücretsiz iznin bitiminden mi?

X